Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Balgamlı öksürük
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Balgamlı öksürük

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
anneoluncx Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 260
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Balgamlı öksürük
    Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 23:00
Hocam 3 Ocakta grip başlamıştı burun tıkanıklığı ve balgamlı öksürük vardı ben grip önerilerinizi uyguluyordum sadece.13 Ocak’ta yatılı misafirlikte olduğumuz evde gece öksürüğü çok arttı hiç uyumadı nerdeyse (evde canlı çiçekler vardı kaldığımız odada) sabahında ateşimiz çıktı 39,5 a Ateş koku pas olduou içn doktora gittim adtım atağı ciğerleri sıkışık diyerek antibiyotik ve hava verdi ertesi gün Ateş devam etmeyince ben size sordum ve hiçbir ilaç vermedim grip tedavisine devam ettim 16 Ocak’ta tıkalı burun akmaya başladı su gibi ve hapşırık da oldu.tekrar Ateş 38,5 a kadar çıktı duş aldırdım kendiliğinden düştü . Burun akıntısı olunca iliadin kullandım 3 gün .ve grip tedavinize devam burun akıntısı devam ediyor ve balgamlı öksürük TE devam ediyor ve bu gün yeniden iyice arttı . Arka arkaya 20 defa öksürüyor kıpkırmızı oluyor göğsünü tutuyor.bu gün tam 2 hafta oldu hocam bu durum normal mi gripte. . 2 haftadır hep geceleri hırıltı var nefesinde)
Uzattım biraz hakkınızı helal edin iyi ki varsınız değerli cevabınız için teşekkürler
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Oca 2019 Saat 03:54
Grip geciriyor..
O geri zekali Doktorun tutumunu gordunuz degilmi?? Hemen ASTIM!!!!  Baska bir b.k bilmezler!! 
Sakin oksuruk nedeni ile Turkiye'de doktorlara gitmeyin.. Nasil olsa, Astim diyecekler , sizde verilen  hicbir
 ilaci kullanmayacaksiniz. 
Grip icin anlattiklarimi uygulayin.. 

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Oca 2019 Saat 19:12
Hocam bir haftadır evde dibleniyordu bir tek dün karne almaya gitttk bir de bu gün öğleden sonra biraz koştu resmen öksürükten boğuluyordu o kadar balgam dolu ki . 2 haftadır hiçbir ilaç olmadan sadece sizin grip tedaviniz uyguluyorum eksiksiz.hiç düzelme olmadı hocam bu öksürük korkutuyor beni birde ( doktoru astım atağı ve zatürre başlamış dediği için ) oğlum 7 yaşında
Benim için birtek sizin dediğiniz geçerli ve doğru bu sahtekar doktorların eline bir daha düşmeyeceğim inşallah sayenizde
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Oca 2019 Saat 19:53
Oksurmeden o balgamlar CIKMAZ!!!! 
Sicak su buhari uygulayin..  SAKIN Turk doktorlarinin oksuruk icin verdikleri HIC BIR ilaci kullanmayin. 

"...  doktoru astım atağı ve zatürre başlamış dediği icin …"
Turk cocuk doktorlari DER!!   Tescilli salaktirlar!! 
Hem Astim, hem Zaturre!!!  Ba, ba, ba ,ba !!! 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Oca 2019 Saat 20:37
Haklısınız hocam Türkiye deki çocuklar içim çok büyük bir kayıpsınız gerçekten iyi ki bu site var da değerli fikirlerinizden faydalanabiliyoruz .hocam Ekim ayı başından beri sürekli balgamlı öksürüğümüz var bu kadar balgam neden oluyor acaba atamamasının etkisi olur mu ciğerlere bir zararı var mıdor ?teşekkürler
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Oca 2019 Saat 21:46
Cok anlattim, bu ve benzeri basliklardaki cevaplari; bugunden baslayip,  geriye dogru giderek okuyun.. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Oca 2019 Saat 23:23
Hocam tavsiyeniz üzere balgamlı öksürükle ilgili geriye dönük maillerinizi okudum çıkardığım sonuçlar
-balgamlı öksürük vücuttan son virüs atışana kadar devam eder asla kesecek bir uygulama yapmamalıyız
-eğer ğögse (ciğerlere inmişse) solunum 60 on üstüne çıkar parasetemolle Ateş düşmez ve çocuk başını kaldıramaz .
- vğcütta bu virüs varsa ne kadar güçlü olursa olsun başka mikrop giremez
- balgamlı öksürük uzun sürse de bu grip kaynaklıdır .korkmaya gerek yoktur grip tedavisine devam edilmelidir.
Doğru mudur hocam atladığım bişey var mı?

- 2 haftadır balgamlı öksürükle devam eden hırıltılı nefes için sıcak buhar uygulaması için odasında su kaynatıyorum nemi artırmak için doğru mu ya da nasıl yapmalıyım (eski maillerde uygulamayı nasıl yapacağımı bulamadım)
Değerli cevabınız için çok teşekkür ederim 🙏🏻
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Oca 2019 Saat 02:01
Baska "mikrop" giremez DEGIL..... Baska VIRUS giremez.. 
Mikrobun kelimesinin  manasi: Bakteriler, viruslar, mantarlar ve parazitlerin tamami.. 
Buhari, CADIR seklinde uygulayacaksiniz.. Butun odaya DEGIL..Yataginin kenarina bir tabure(tahta sandalye)
ve ustune kaynar su kabini koyacaksiniz.. Elinin erisemeyecegi bir mesafe olacak.. Hem yatagi, hem su
 kabini icine alacak gibi carsaf ile ustunu orteceksiniz. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.