Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Reflü / Atopik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Reflü / Atopik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Bernaydemir Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 13
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Bernaydemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Reflü / Atopik
    Gönderim Zamanı: 04 Şub 2019 Saat 01:17
Hocam merhaba. 2 yaşında bir oğlum var . 4 aylıkken atopik dermatit teşhisi konuldu. Bu tarz çocuklarım astıma ve reflüye yatkın olduğunu söylediler. Deri pick testi yaptırdık herhangi bir alerji durumu yok. Yalnızca cetaphil nemlendirici krem kullanıyorum. Probiyotik istediğimde vermediler kanıtlanmış bir makale yok dediler.5 gündür yalnızca uykudayken kuru öksürüğü oluyor ve sabaha dek sürüyor. Bu süre zarfında diş gıcırdatması var. Bunlar için reflü olabilir dediler ama çocukta kusma vs yok. Geri dönüşünüz benim için çok değerli. Bir akıl verirseniz öyle ilerlemek isterim.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şub 2019 Saat 04:29
Epey bir kafaniz karismis..
1-   ".. 4 aylıkken atopik dermatit teşhisi konuldu. Bu tarz çocuklarım astıma ve reflüye yatkın olduğunu söylediler. 
Bunu herkese soyluyorlar..   Icinden cikamadiklari HER hastaya: Astim, Allerji (Atopik dermatit) veya Reflu derler.
2- Probiyotik; SADECE, Antibiyotik kullanim sonucu olusan ISHAL durumunda kullanilir.. 
3- Gece Oksurugu, bazi Griplerde olur. Odasi SERIN olsun, Yastigini yukseltin, basucuna 2 damla ColdMix damlatin.
4- Dis gicirdatmasi; biraz kafasinin karisik oldugunu gosterir. Yatarken guzel masallar okuyun.. 
Cok okumaniz lazim.. 

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Bernaydemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şub 2019 Saat 10:32
Hocam dönüşünüz için çok teşekkür ederim.
Kafa karışıklığı yaratan doktorlar , çocukta o an da biraz alevliyse hemen telaş oluyor..

Atopik durumu ise, bebekliğinden beri hassas bir cildi var nemsiz çok kuru. Buna bağlı kaşınmalar bazen döküntüler mevcut. Bana zyrec şurup ve kortizonlu krem verdiler ben kullanmadım. Onun yerine her gün nemlendirici kullanıyorum 4/5 kere.

Reflü durumu ise; çocuğun hıçkırması, diş gıcırdarması,gece uykuda kuru öksürmesi, ağız şapırdatıp geviş getirmesi bunlar reflü şikayeti dediler. Ben ilk defa yaşıyorum bu durumu. Ne kusma , öğürme , yemek reddi gibi bir şikayetim yok.

Ateş ishal burun akıntısı hiç biri yok. Yalnızca uykusunda kuru gıcık yapmış tarzda öksürüyor. Sabah uyandığında hiç bir şey yok. Bizi öksürükle o kadar çok korkuttular ki en çok çocuğun öksürmesinden korkuyoruz.

Sizin grip önerilerinizi uyguluyorum. Burun tıkanıklığı için elimde iliadin damla var kullanayım mı?
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Bernaydemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şub 2019 Saat 10:36
Diş gıcırdatması genetik olabilir mi ? Babasında var çünkü.
Bir de boyu 86 cm kilo 12.600 gram. Gelişimi normal mi?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şub 2019 Saat 18:55
2 yas+3 aylik cesametinde, bundan sonraki takiplerini; "Boy-Kilo"   ve  "Persentil"  cetvellerinden takip edin.

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Bernaydemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şub 2019 Saat 23:47
Hocam yatak başını yükselttik cold mix bal limon bol sıvı devam. Fakat uykuya daldığında başlıyor kuru öksürük. Ağzında bir koku var. Ateş yok. Öksürük yalnızca uyurken. Acaba geniş akıntısı olduğu için mi uyurken öksürüyor? Yada sinüzit olabilir mi? liadin damla mı kullanayım nasıl yol alacağım yol gösterir misiniz bana lütfen?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Şub 2019 Saat 05:23
Iliadin damla deneyin, iyi gelebilir.. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Bernaydemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şub 2019 Saat 01:03
Hocam tekrar merhaba.
Söylediklerinizi uygulayıp bir yandan eski makaleleri okuyorum.
Öksürük tablosunu telefonuma indirdim. Size danışmak istediklerim var.

İliadin damlaya bugün başladım bu gece düne göre öksürüğü daha az. Ara ara sanki hırıltılı,ıslak bir öksürük oluyor. Nefes alırken de ince bir ıslık sesi duyulabiliyor. Hafif horlama sesiyle karışık.

Geviş getirir gibi ağız şapırdatıyor bunun sebebi nedir? ağız kokuyor , pas yok.
Bir de bugün sanki bir yanağı şiş gibiydi. Azı dişi yada sinüsler yapar mı böyle şeyler? Yoksa denk mi geldi?

Grip seyri böyle mi ilerliyor? Ateş yoksa öksürükten korkmaya gerek yok mu?
Kan sayımı yaptırmama gerek var mı? Ne önerirsiniz ?

Ayrı bir konu olarak; 1 yaşından beri d vitamini kullanmıyoruz değeri iyi deyip kesmişti doktor. Tekrar baktırayım mı?

Süt için; içirmeyin yoğurt ayran peynir yesin kafi diyordu. Sütün zararlı olduğunu sindirimi zor olduğunu anlatıyordu. Daha çok balgam yarattığını.. şimdi siz 600 ml diyince benim çocuğum bunu yediği yoğurttan almadı için 2 dolu kase yiyor olması lazım ki; çok zor. Boyu bana kısa geliyor süt etkiler mi gerçekten boy oranını?

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.