Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Reflü / Atopik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Reflü / Atopik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şub 2019 Saat 05:18
Griplerle ilgili oksuruk sureleri en az; 2-3 haftadir.. Hemen bir iyilik hali beklemeyin.. 
Zatenbu islerin PIRI olan, ilk SAHTEKARLAR, '80'li yillarda, Grip tanisi almis aileleri bu sekilde, kandiriyorlardi.. 
Astim ilaclari ve Kortizonlu spreyler ile, "sahte" iyilik halleri yaratip, sonra da hastalarin canlarina okuyor,
uzun sure abone ediyorlardi!! Simdi foyalari ortaya cikmaya baslayinca; "Zaturre baslangici" gibi sacma
 teshislerle, kandirma seklini degistirdiler. 
Ates cikarsa..  Kan Sayimi yaptirin. Veya; Ates+koku+pas degerlendirmesi yapin.
1 yasindan sonra, her sene en az; 1 ampul Dvit3 icmesi SARTTIR. Hemen 1 ampul icirin.. Nasil olsa her
Turk cocugunda oldugu gibi;  dusuk cikacak.
Demek HALA; sut dusmanligi yapan, SALAK doktor kaldi ha!! 
Sakin bu sut dusmani, ahlaksiz sahtekarlara kanmayin.. O sahtekarlara, Bebek mamalarinin da sutten
 yapildigini bir hatirlatin, bakalim ne diyecekler!! 
Bu sut dusmanlari ile ilgili cok yazi yazdim, onlari mutlaka okuyun. 
Bu sut dusmanlari; Korku filmlerindeki canavarlar gibidir, oldurursunuz, gomersiniz, gene de son sahnede,
 mezardan ellerini cikarip, pacanizi yapismak isterler..
Gelsinlerde, Arizona'da cocuklar nasil sut iciyorlar gorsunler.. Burada sut, Galonluk (4 litre) bidonlarda 
satiliyor.. 
  "..... Daha çok balgam yarattığını….."    Diyecek bir sey yok, bildigin SALAK!! 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 06 Şub 2019 Saat 05:19
Yukarı Dön
Bernaydemir Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 13
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Bernaydemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şub 2019 Saat 00:58
Hocam merhaba tekrar. Kuru Öksürük başladığı günden bu yana bir iki gün biraz seyrelmişti fakat bu gece daha çok balgamlı öksürük gibi çıkıyor. Bu da uykusundan kaldırıyor. İştah yok. Yemeye zorlamıyorum. Bal limon zencefil cold mix sıcak buhar iliiadin hepsini uyguluyorum. Gündüz iyi nadir öksürüyor ama gece çok fazla.

Kuru öksürüğün hırıltıya dönmesi iyi bir durum mu? 10 gün oldu henüz bir aşama kaydedemedim gibi.

Bir de ilaveten ,bir yanağı şişmiş 3 gündür. zar zor baktım alt çene dişini çıkartıyor sanıyorum incecik bir kök gördüm. Bu da öksürük yapan bir etken midir? Ateşi yok şükür. Ama yanakları elleri buz gibi niyeyse.

Baktırmam gereken bir tahlil var mı yada ilave edeceğim bir takviye daha?

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Şub 2019 Saat 07:46
Dis; hicbir zaman oksuruk sebebi OLAMAZ... 
Bu Grip oksurukleri, en az; 2-3 hafta surerler. Sadece benim anlattiklarimi uygulayin. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Bernaydemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şub 2019 Saat 00:43
Hocam merhaba.

Oğlumda öksürük hala devam ediyor. İliadin damlayı 5 gün ardından bugün kestim. Yarın tekrar kullanabilir miyim? Öksürüğü çok fazla ve hırıltılı bir hal aldı. Daha çok gece uyurken. yani daha çok balgam çıkartmakta zorlanıyor gibi. Burun akıntısı yok. Aksine aşırı yapışık koyu sumuk var. Beyaz renkte.

Yatağını yükselttik , yastıkla yatıyor , grip için uygulayacağımızı söylediğiniz herşey tamam. Peki bu balgam işini nasıl çözebilirim?

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şub 2019 Saat 06:51
Iliadin; kulak agrisi olursa kullanin.. 
Gripler en az; 2-3 hafta surerler. Sabirli olun.. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Bernaydemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şub 2019 Saat 09:33
Balgam için bricanly vermeyelim mi hocam?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şub 2019 Saat 19:13
Bricanyl; bronslarda genisleme  yapar.. Balgam ile bir ilgisi yok.. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Bernaydemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Şub 2019 Saat 01:18
Gece bu öksürükten uyuyamıyor sarımsak sargısı da yapıyorum ama şuanda o bile yeterli olmuyor. Ben mi anlayamıyorum acaba başka bir şeyi varda, insan hep kendini kurcalıyor. 10 günü aştı hala aynı çünkü. Bu balgamı yumuşatıp atmayı kolaylaştıracak bir şey yok mu hocam?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.