Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateş boğaz ağrısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAteş boğaz ağrısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Evlatkokusu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 70
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Evlatkokusu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ateş boğaz ağrısı
    Gönderim Zamanı: 10 Şub 2019 Saat 23:47
Hocam oğlum 6 yaşında kreşe bu sene başladı başlamış olmasına rağmen öyle ağır bir rahatsızlık geçirmedi ara ara gelip geçer de o da evde atlattı tüm boğazım ağrıyor demeye başladı yutkunamıyorum hocam yutkununca acıyor diyordu bugün öğleden sonra Ateş başladı ateşin düşürmedim ara ara titriyor hocam ağzı kokuyor boğazdaki bezeler biraz ele geliyor dilin üstü komple beyaz değil fakat hafif beyazlamış hiçbir şey yemiyor hocam sadece ılık su bal limon verebildim ılık şeyleri çekebildim zar zor o da borçlu hepsi uyuyor mu İzocam Ateş ağız kokusu dil üstünde silme pas tabakası dili o kadar beyaz digil sürekli ağlıyor hiçbir şey utanmıyor tükürüğünü bile yutamıyor hocam yarın aile hekimimize götüreceğim önerebileceğiniz bir şey var mı hocam yoksa grip için uyguladıkları mı mı uygulayım teşekkürler
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şub 2019 Saat 00:14
Ates+koku+pas degerlendirmesini yapin..
Bu 3 bulgudan biri dahi yoksa, sakin antiboiyotik kullanmayin.. 

"... ılık şeyleri çekebildim zar zor o da borçlu hepsi uyuyor mu İzocam .."
Bu ne demek??  
Oburlerini cozebildim de, bunda takildim.. 

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Evlatkokusu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şub 2019 Saat 10:02
hocam hakkınızı helal edin gerçekten inanamıyorum klavye ile söyleyerek yazdığım için oluyor hocam genelde telefonumu elime aldım zaman çocuklarımı tepemde oluyor görememişim demek ki kusura bakmayın hakkınızı helal edin hocam bir de bir şey söyleyeceğim gece sabaha kadar ateşlendi ateş düşürücü verdim rahat etsin diye düşünüyorum hafif bir düşüyor yine çıkıyor
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Evlatkokusu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şub 2019 Saat 19:53
Hocam tekrar konu açmak istemedim 16 gün önce oğlum boğaz enfeksiyonu geçirmişti evde atlattık 3 gün ateşi oldu düştü boğazları çok ağrıyordu yutkunamıyor du bile sizin tavsiyeniz ile onu da atlattık çok şükür derken okuldan aldım bugün gözleri kıpkırmızı burnu akıyor su gibi iki üç gündür zaten bu devam ediyordu tekrar ateşi çıktı hocam 38 derece bunun 15 gün önce yaşadığımız durumla alakası olabilir mi hocam yoksa yeni bir grip mi yaşıyoruz başka hiçbir belirti yok öksürüğü yok sadece burun akıntısı ve ateşi var ama 15 gün önce ateşleme Bir de 15 gün sonra ateşlenmesi beni tedirgin etti açıkçası oğlum 6 yaşında kreşe başladı bu sene ha bir de hocam ayaklarım ağrıyor kollarım ağrıyor diyor her yerinin ağrıdığını söylüyor
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şub 2019 Saat 20:16
Ates+koku+pas degerlendirmesini yapin..
Bu 3 bulgudan biri dahi yoksa, sakin antiboiyotik kullanmayin.. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Evlatkokusu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şub 2019 Saat 23:37
Hocam bilgi vermek amaçlı yazıyorum iki gündür 37 beşlerde ateşi var 15 gün önce boğaz enfeksiyonu geçirdi boynunun bir tarafındaki bezeler şişmişti ağzında koku Ateş 39 buçuk dil üstünde beyaz pas vardı çocuk tük ürünü bile yutamıyor do 16 17 gün geçti tekrar burun akıntısı hapşırık boğazım ağrıyor demiyor ateşi çıktı hocam 37 buçuk larda bugün itibarıyla sesi kısıldı boynunun bir tarafındaki beze biraz daha büyümüş dokunduk durmuyor acıyor diye kafasını yan tarafa çevirdi zaman belirginleşir hocam ışıklı boğazına baktığın zaman bademcikler kıpkırmızıydı büyümüş de ikisi öksürüğü de var arada hiçbir ilaç vermiyorum hocam ama boynundaki belirgin beze beni tedirgin etti açıkçası hareket ediyor dokunduğum zaman ama kafasını yan tarafa çevirdi zaman bayağı belirgin doktora bir yanım götür diyor Bir yanımda götürmek istemiyor Hocam şimdi götürsem ultrasyon çekecekler kan tahlili yapacaklar en son bir buçuk ay önce kan değerlerine baktır mıştım zaten1 hocam acaba bu sefer kurup falan mı olduk sadece bal limon serum fizyolojik koltmiks yapıyorum zencefil ler veriyorum ama kafamı şu beze kurcalıyor hocam dokunduğum zaman hareket ediyor ama büyük buna küçülmesi ne kadar zaman alır hocam Allah'a emanet olun sevgiler Bu arada oğlum 6 yaşında kreşe gidiyor bu sene ilk defa başladı
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.