Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Alerji
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Alerji

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Ozlemzsfz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 24
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ozlemzsfz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Alerji
    Gönderim Zamanı: 01 May 2019 Saat 09:07
Kadir bey, merhabalar. Çok çaresizce size yazıyorum. 3200 doğumlu 4 aylık bir bebeğim var. Sezaryenle doğdu. İlk ay pişik haricinde her şey yolundaydı. Ay sonunda 4200 olmuştu. Pişiği gören Dr süt ürünleri tüketmememi söyledi. O şekilde diyet başlamış oldu. Kaka hep mukuslu, sulu ve gürültülü. Karın gurul gurul. Şiddetli kusmalar başladı ikinci ay. İdrar tahlili temiz. Kakada kan negatif ama redüktan madde pozitif. Yumurtayı ekledik diyete. 2. Ay sonunda 4800,3.ay 5300 ve son olarak 4. Ay 5600. Huzursuzluk çok. Kan da gördüm Bi kaç defa. Sizin önerinize uyarak emzirme aralığını 3 saate çıkardım. Biraz azalma oldu şikayetlerde ama hala geçmedi. Bi de önerisi ile relactaz ve biogai kullandık Bi 15 gün. O aea şikayetler baya azaldı. Ama karaciğer enzimleri alt ast 100 üzerine çıkmıştı. Onu da kestiler. Dr Dr geziyoruz çare yok. En çok da gelişimi geri kaldı diye üzülüyorum 😥 rota aşısı yapılmadı. Ne olur Bi öneride bulunun. Çok zor durumda hissediyorum 😩😥
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ozlemzsfz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 May 2019 Saat 09:18
Bu arada diyette şu an buğday, tavuk, balık ve dana eti de var. Kuruyemiş Bi de tabi ki. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 May 2019 Saat 18:07
Allah akil fikir vesin! hic mi yazilarimi okumadiniz?? Turkiye'de doktorlara nasil inanirsiniz??
Onlar: Astim. Allerji ve Reflu'den baska hastalik bilmezler, onlarin da sadece isimlerini bilirler.. 
Onlara gore her hastalik allerjidir. 
Sakin bu ahmaklara inanayin, hemen diyetinizi acin.. 
Bu ahmagin sacmaliklarina kandiginiz icin, SONUCDA: ilk ay 1 kilo alan bebeginiz; 2.ay 600gram, 3.ay
 500 ve 4.ay 300 gram almis..
Yaptiginiz pehriz sonucu, sutunuz azaliyor ve cocuk; AC !!! 
Diyeti hemen acin, pisik ve Gaz problemleri ile ilgili yazilarimi okuyun.. 
Rota asisinin zamani gecti, bundan sonra yaptiramazsiniz. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 01 May 2019 Saat 18:08
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ozlemzsfz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 May 2019 Saat 08:41
Peki hocam kakadaki kan? Yumurta yiyince başlayan aşırı kusmalar? Karaciğer enzimleri? Doğrusu bazen diyeti filan bir kenara atmak çocuğumu doyurmak istiyorum :( ama kıvranmalarına içim el vermiyor 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 May 2019 Saat 19:37
Bu :  "..Kakada kan negative.."   Ne demek?? 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ozlemzsfz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 May 2019 Saat 21:13
Ben kanı o tahlilden çok sonra gördüm :(
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 May 2019 Saat 01:21
Bazen, oksidan maddeler de, kirmiziya benzer renk verirler. 
Bir daha gordugunuzda, bir baktirin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 03 May 2019 Saat 01:21
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ozlemzsfz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 May 2019 Saat 21:57
Hocam merhaba, Biz alerji diye uğraşırken her gittiğimiz Dr karaciğer enzimlerine takılıyor. Alt ve ast 100ün biraz üzerinde çıkıyor. Ggt de biraz yüksek. 3 defa farklı aralıklarla tekrar edildi aynı sonuç. Artık endişelenmeye başladık. Ayrıca neu değeri de 0.9 üç testte de. Önemli Bi durum mudur? 4 aylık bebeğim kilo:5600. Lütfen bir fikir verin. Dr Dr gezmekten yorulduk. Net bişe söyleyen de yok. Önemsenmeli mi bu durum? 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.