Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Formul mama reddi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Formul mama reddi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Npys Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 11
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Npys Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Formul mama reddi
    Gönderim Zamanı: 15 May 2019 Saat 13:27
Kadir Bey Merhabalar,
10,5 aylık oğlum 10 kg 74 cm. Süt ve yumurta alerjimiz var idi, sütü 1 aydır yogurt,peynir ile açtık şimdilik bir sıkıntımız görünmüyor.
yaklaşık 3 haftadır, şiddetli şekilde biberon reddi yaşıyoruz. Pregomin as mama kullanıyorduk vanilya şurubu ile, alimentum, neocate vanilyali, çilekli gibi varyasyonlar denedik. Bir kere kabul ediyor ise biberonu, 5 kere kabul etmiyor. Enjektör ile beslemeye çalışıyorum, ikimiz içinde işkence oluyor.
şimdi, normal aptamile geçtim 1 haftadır. Sonuç değişmedi.. Sıvı bir şekilde tek başına formül mama almak istemiyor.
size sorum şu olacak, bu aylardaki bebek kac cc formül mamaya ihtiyac duyar? 
Sabah uyanınca zorla 150 cc formul mama, kahvaltı olarak 1 kibrit kutusu peynir 1/8 avokado, az elma ve tahıl tuketiyor.
Ogle yemegi ,sebze corbası 150-180 cc,
ikindi ,150 cc formul mama veriyordum, istemediği icin yogurt veriyorum simdi.
aksam ise  1 tatlı kasıgı pirinc unu ile muhallebi yaparak icerisine formul mama ekliyorum. yaklasık 150 cc.
yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Selamlar

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 May 2019 Saat 18:36
Biraz okusa idiniz...……..
1- Ben 4 aydan sonra bebeklere formul tavsiye etmiyorum.. 
2- Sebze corbasi tavsiye etmiyorum.. 
3- Yogurt veriyorsunuz, sut vermiyorsunuz!! Enteresan..
Okuyun, cok okumaniz lazim.. 
Yukarı Dön
Npys Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 11
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Npys Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 May 2019 Saat 21:42
Merhaba Kadir bey,
Kutu sut tavsiye ettiginizi biliyorum , okumustum. İnek sutu veremedigimiz icin mecburen 6. Aydan sora hipoalerjenik mamaya baslamistik.
Sut alerjisinden dolayi “sut merdiveni” ile aciyoruz diyetimizi o yuzden yogurt verebiliyoruz.
Sebzeyi de corba seklinde degil pure seklinde veriyoruz.
Anladigim kadariyla formul almiyor diye kendimi kahretmemin bir anlami yok.
Cevap verebilirsneiz cok sevinirim zira bulamadim eski konularda :(
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 May 2019 Saat 02:29
Bir sekilde, en az;600ml sute tekabul edecek sekilde, sutlu gida vermeniz gerekir. 
Sebze corbalari ile ugrasmayin, evde kendinize pisirdiginiz "kiymali-sebzeli" yemekleri daha cok sevecektir.
Peynir verebiliyorsaniz, onu arttirin.. 100gram peynir, 500ml sute tekabul eder.  

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.