Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateş Halsizlik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ateş Halsizlik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Kardelensel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 73
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kardelensel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ateş Halsizlik
    Gönderim Zamanı: 18 May 2019 Saat 21:03
Hocam selamlar. Kızım 2.5 yaşında Ocak 2017 doğumlu. 11.5 kilo.
Pazartesi günü 3-4 sefer kustu. O günden sonra kusması hiç olmadı. Sonrasında da ateş ve halsizliği başladı. Doğru düzgün birşey yiyip içmiyor. 2 kaşık çorbayla akşam ediyor desem yeridir. Perşembe günü sabah ishal şeklinde kaka yaptı. İshalle atacak derken o günden beri hiç kaka yapmadı. Perşembe hastaneye götürdüm sıvı kaybından dolayı serum vereceğiz dediler. Doğru düzgün muayene bile etmedi. Bir sürü ilaç yazdı. Almadım hiçbirini. Halsizliği ve ateşi devam ettiği için bugün özel bir tıp merkezine götürdüm. Wbc 2 PLT 77 Crp 0.7. çıktı Ben burda bişey yapamam üniversiteye götür dedi. Aldım üniversiteye götürdüm. Ateş düşürücü şurup verdiler ateşi biraz düştü. Orda da wbc 2.84 PLT 70 crp 2.20 çıktı. Ateşi ve halsizliği devam ediyor. Gün boyu kafasını kaldırmıyor sürekli uyku halinde. Enfluvir oral süspansiyon verdi. Pazartesi tekrar getir kanları tekrarlayacağız dedi. Bu arada akşam üzeri de grip belirtileri gelmeye başladı. Öksürük ve burun akıntısı başladı. Ateşi hala devam ediyor. Hocam ne yapacağımı bilmiyorum. Çok çaresiz kaldım. Ne olur yardım edin. 

Düzenleyen Kardelensel - 18 May 2019 Saat 21:29
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kardelensel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 May 2019 Saat 21:27

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 May 2019 Saat 03:28
Muhtemelen, Domuz gribi..  
Bosuna ilac kullanmayin. kendiliginden iyilesir..
Serum filan da gerekmez, soylenenler "Tamamen duygusal" !!!  Milleti iste boyle kazikliyorlar.
Sakin bir yerlerde de gitmeyin, kan sayimindaki degerler, tamamen viral enfeksiyona bagli degisiklikler, 
Kan hastaligi filan degil.. Ates 4-5 gun surer. Atesi dusurmezseniz, daha kisa surer. 
Yedirmek icin de israrci olmayin, kusturursunuz. Su ve sivi/gida verin, iyilesmeye baslayinca da, agzi ne
 severse onu verin.  Ozel diyet filan da gerekmez. 
Resim de var Bilmiyorum, acilmiyor.

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kardelensel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 May 2019 Saat 03:50
Hocam çok teşekkür ederim. Kan tahlili sonuçları vardı resimde. Tekrar gönderiyorum. 
https://i.hizliresim.com/bVO6J0.jpg
https://hizliresim.com/bVO6J0
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.