Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - verem
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

verem

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 157
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: verem
    Gönderim Zamanı: 26 May 2019 Saat 15:06
    6 aydir gecmeyen oksuruk sikayeti ile gogus hastaliklari uzmanina gittim. Toraks bt cekti. Sag akcigerde 2 cm lik bir leke oldugunu ama eski bir iz gibi durdugunu soyledi.beni yedikule gogus hastaliklarina gitmem icin bilgilendirdi. (9 ay onceki ciger rontgeninde gozukmuyor)
Yeni gittigim doktor tekrar rontgen cekti.son film de de leke gozukmuyor. Bende bu iyi bisey degilmi dedim.Dr da bunu soylemek zor. Senin leken arkada arada kaliyor.tüberküloz olabilirsin dedi. Bana 10 gunluk antibiyotik verdi. hemen tomografı zaralı olacağı için bittikten 10 gun sonrada tekrar tomografi çekelim dedi. Ona göre karar verecek galiba.
Ama ben kendimi hic iyi hissetmiyorum. Sirt agrim var. SAnki yanmış içden acoyor gibi. Ara ara sag tarafima vuruyor. Halsizlik ve cabuk yorulma var. Bİr iş yapıyorum hemen yoruluyorum. bazen el ve ayak kemiklermede vuruyor ağrı. grip gibi kırılıyorum. uyurken terlememde sıklaştı. normalde yazın bıle hiç terlemeyen bir insanım. 1 ay önce Eşimin yanına tanzanya ya gittim. 10 gün kaldım. Acaba bu enfeksiyon belirtileri başka şeyden olabilirmi.Hocam kime gideyim napayım tek başımayım iki kızım var onlara gececek diye cok korkuyorum. 2 hafta nasıl beklenırkı.
Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 May 2019 Saat 15:29
https://hizliresim.com/1pP4pY hocam burdaki son çekilen röntgen. bunda gözükmüyor dedi.
https://hizliresim.com/P73pj9 buda 9 ay önce bir şikayetim yokken. işe giriş için çekilmiştim. bunda da gözukmuyor dediler.

BT toraks tomografimde gözüküyormuş ama onu nasıl yukleyeğimi bilemedim. Hocam size Mail atma şansım varmı acaba?

Düzenleyen umayey - 26 May 2019 Saat 15:53
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113099
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 May 2019 Saat 19:28
Resimler acilimiyor. 

Bu arada; MUTLAKA, PPD Testi yaptirip bana yazin.. 
Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 May 2019 Saat 19:56
https://i.hizliresim.com/r0LV6V.png buda eskisi

Hocam inşallah başarabilmişimdir bu sefer.

Düzenleyen umayey - 26 May 2019 Saat 19:58
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2019 Saat 02:55
Bu SITENIN resimleri acilmiyor.. Biraz okusaniz!!!!
Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2019 Saat 19:05
Kadir Hocam kusura bakmayın; Daha önce böyle yollamıştım oluyordu. Değişmiş demek ki. Şimdi kariştirinca buldum yeni yollama yöntemini.
PPD testinide bugun yaptırdım hocam. sonuç çıkınca size hemen yollayacağım inşallah.

http://4GP.ME/bbtc/1558972927693.jpg
http://4GP.ME/bbtc/1558973116549.jpg

Düzenleyen umayey - 27 May 2019 Saat 19:30
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2019 Saat 19:36
Verem filan YOK....  Supheli bir durum bile YOK..
23.5.2019'daki Rontgeni ceken, AHMAK, once Rontgen cekmesini ogrensin!!!  Oyle "Sutyen" ile Rontgen 
cekilmez.. Orada gorulen "supheli" golgelerin tamami sutyene ait.. 
17.9.2019 da cekilen Rontgen, ADAM GIBI Rontgen.. VE tertemiz.. Primer lezyon bile YOK.. 

Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2019 Saat 19:40
hocam zaten röntgenlerde gözükmüyor dediler. Tomografide cıktı ama onu yukleyemiyorum. ben sizinde görüşünüzü almak için filmleri yolladım.
tomografide arkada arada kalıyor o yuzden röntgende görünmüyor dediler. ?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.