Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - verem
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

verem

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 157
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Tem 2019 Saat 21:32
Hocam benim hala öksürüğün geçmedi. Size tomografi resimlerini yollamamıştım. Bide bu raporlara bakabilirmisiniz acaba?
Bu ilk çekilen tomografim www.4GP.ME/bbtc/1563647425493.jpg
Buda on gün CEFAKS ANTİBİYOTİK KULLANDIKTAN SONRAKİ  TOMOGRAFİM. www.4GP.ME/bbtc/1563648659573.jpg Antibiyotik lekede bir değişiklik yapmadığı için bronkoskopi yapalım dediler. Buda bronkoskopinin pataloji raporu Hocam www.4GP.ME/bbtc/1563647897142.jpg Bronkoskopi işleminde yıkama yaptılar leke ulaşılamayacak bölgede oldugu için. Yıkama suyunu patolojiye gönderdiler.(bu yöntem doğru sonuç verir mi ki?) Kültür örnek sonuçları çıksın oyle bakalım dedi doktor o yuzden doktora gösteremedim. Sonuçlarda 45 gün suruyormuş. Hocam bu oksürük 6 aydır hergun hıç aksatmadan devam ediyor hatta 7 ay oldu. genelde istirahat posizyonunda başlıyor. Ayakta iken çok öksürmüyürum. 3 hafta önce pempe balgam cıkarmıştım gece yatarken oksürük başladığında 5-6 kez tükürdüm. Sonra bir daha olnadı. Bronkoskopi işleminden sonrada pas rengi gibi öksürükle küçük küçük balgam çıkarıyorum daha önce beyazdı. Bu hastalık verem değilse ne acaba hocam sizin bir fikriniz yada yönlendirmeniz olabilir mi? Kanda hangi değerler bize ipucu verir. halsizlik devam ediyor. Kan değerlerimden PCT 0,34 (REF 0,108- 0,282)  BA% 1,4 (REF 0,0- 1,0) Bunlar yuksek degerlerim HGB:11 ferritin: 6 Ürik asit  2,44 MCH 25,7 Bunlarda düşük değerlerim.
Hocam çok zamanınızı aldım uzun oldu kusuruma bakmayın lütfen. 
Bana bir yol gösterirseniz sevinrim.

Düzenleyen umayey - 20 Tem 2019 Saat 22:27
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Tem 2019 Saat 09:34
Sİnüzit düşünüldümü?
5 gün İliadin DAMLA (Sprey olmaz), Günde :2x 4 damla her iki burun deliklerinize damlatın. Damlatırken
sırt üstü yatın ve her bir tarafa damlattıktan sonra, başınızı o tarafa çevirip, 1-2 dakika bekleyin.
Kan değerlerinizde anlamlı bir şey yok. Sonucu konuşalım.

Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Tem 2019 Saat 14:13
Tamam hocam teşekkürler, daha yeni almıştım damladan zaten kızım için sonucu yazacağım.
Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Tem 2019 Saat 14:52
hocam bu arada şimdi aklıma geldi. Şubat 2019 da emar çektirmiştim. o zamnalarda oksürüğüm vardı iki ay gibi bir süredir. sonuç kısmında şunlar yazıyor;

·Her iki serebral hemisferde korona radiata ve sentrum semiovale düzeylerinde bir kaç adet subkortikal beyaz cevherde T2A-FLAIR hiperintens nonspesifik gliotik odaklar

·Her iki alt nazal konkada minimal hipertrofi

·Her iki maksiller sinüste ve sfenoid sinüste minimal mukozal kalınlaşmalar

·Bilateral konka bullosa görünümü

Bu rapora göre sinuzit vardır diyebilirmiyiz.

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Tem 2019 Saat 16:58
Diyebilirdiniz,  diyebilirsiniz.
Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Tem 2019 Saat 19:29
hocam bugun doktora gittim daha sonuçlar çıkmamış ama randevu bulunca gittim. yedikule hastanesine.
Doktor bana KLACID 500 MG (iki kutu) ve FOSTER NEXThaler verdi. Öksürüğüm geçmezse orta lobun alınabıleceğini söyledi
Bu arada diğer doktorlar rontgende gözükmüyor demişti ama hoca ben görüyorum dedi bugun bırdaha çekitrdi. Bir değişiklik yokmuş.
kotu bir şeyden şüphelenmıyoruz sende dedi ama neden o bölgenın alınabılır dediğini anlamadım. Hocam bu ılaçları kullanmam mı gerekıyor?
Hocam bu bugünkü röntgen
www.4GP.ME/bbtc/1564076869493.jpg
Doktor kronik pnomoni olabılır dedi bu arada.

Düzenleyen umayey - 25 Tem 2019 Saat 20:48
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Tem 2019 Saat 23:51
Pnomoni yani Zaturre; 10 gunluk bir hastaliktir. 10 gun sonunda ya hasta yoktur, yada hastalik yoktur.
Pnomoni asla kronik bir hastalik degildir.  Poposundan hastalik uydurmasin. 
Hastalik 10 gunu gecti ise, zaten zaturre degilmis demektir. Keriz simdi kabahatini ortmek icin bu sekilde 
kiviriyor. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 25 Tem 2019 Saat 23:52
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.