Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateş ve ishal
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ateş ve ishal

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
TubaKısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 268
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TubaKısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haz 2019 Saat 21:04
Hocam sizi yeniden rahatsız ediyorum.  Ateşimiz akşama doğru yeniden yükseldi şimdi yine 39.5. Bu sefer daha sakinim ama dili hafif kızarmış. Acaba yarın bir boğaz kültürü verdirsem mi. Ya da tam kan sayımı. Çok salyası akıyor dili de şiş gibi. Bakteriyel mi acaba hocam
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haz 2019 Saat 08:29
Bakteriel mi, Virutik mi, yuzbin kere anlattim..  OKUYUN..
Yukarı Dön
TubaKısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TubaKısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haz 2019 Saat 12:43
Hocam ikinci ateşli geceden sonra sabah balgamlı yoğun öksürük başladı ve nefes alıp verirken ciğerlerden ötme sesi geliyor. 2 aylıkken bronşiyolit tanısı ile prednol antibiyotik ventolin pulmicort kullanmıştık. Hastalığı baskıladığımız için kurtulamamışız sanırım. Şimdi öksürük ve ötmeyi yine bronşiyolite benzettim. Sanırım biz de sahtekarlığın kurbanı olduk. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haz 2019 Saat 19:24
Bronsit baska sey, "Bronsiolit" daha baska bir seydir..
Bronsiolit; Grip viruslarinin, Akcigerlere inmis halidir. Bir tedavileri yoktur, hele Antibiyotiklerin hic bir 
yeri yoktur.
Sadece, destek tedavi ile kendiliginden iyilesirler ve 2 yasindan sonra da; olmazlar.. 
Bronsiolitte; oksuruk, Ikinci plandadir.. Esas on planda sikintili solunum vardir. 
Turk doktorlari; eskiden HER oksurene; Astim derlerdi, artik foyalari iyice ortaya cikinca, butun Gripli hastalara
Bronsit, Bronsiolit veya dunyanin en sacma teshisi olan, "Zaturre baslangici" teshisini koyuyorlar.. 
Siz; sadece benim Grip icin anlattiklarimi uygulayin... Bronsiolit bile olsa faydasi olur. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 02 Haz 2019 Saat 19:26
Yukarı Dön
TubaKısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TubaKısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haz 2019 Saat 03:59
Kadir hocam iyi günler. Tam ben napıcam şimdi diye son kez sizin eski arşivlere bakmak için girdim ki internet işinizi hallettiğinizi yazmışsınız çok şükür. 
Hocam size yazmıştım ya 3 gün aşırı derecede yüksek ateşten sonra vücudunda karnından başlayan ve sırt boyun kafa yüze dağılan döküntümüz oldu. 6. Hastalık geçirdiğini tahmin ettim. Tabloyu değerlendirdim. Fakat bizde fazla burun akıntısı ve bol öksürük vardı. Siz nezle arazları olmaz yazmışsınız. Biz ne geçirdik bilmiyorum. Asıl ve beni gece yarısı acile götürecek olan konu bizim ishalimiz hala devam ediyor hocam. Bebeğim kaka yaparken deli gibi ağlıyor. Bugün bol yoğurt yedirdim az önce uyandı kaka yaptı bu kakası sertti ama yine deli gibi ağladı aşırı derecede zorlanıyor kaka yaparken ve çok canı yanıyor. Çok fazla ıkınıyor kaka sertte olsa bir miktar sulu geliyor arkadan.  Acaba dizanteri mi olduk hocam. Bayramda farklı yerlere gitmiştik farklı sular içmişti kaynamış su olduğuna dikkat ettim fakat bazen açık su da vermek zorunda kaldım. Neredeyse 2 hafta oldu ishalimize. Kıvamını verdiğim ek gıda ile katı hale getirip sayısını azaltsam bile her kaka yapışında deli gibi sancılanıp ağlamasına dayanamıyorum. Sizce hastaneye götürüp gaita örneği vermeli miyim yol gösterin .
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haz 2019 Saat 10:29
Bu yaştaki çocuklarda; ishal diyebilmek için, günlük kaka sayısının 7'den fazla olması gerekir..
Bu yas grubu çocuklarda, "zor kaka yapma" dönemi vardır.. Zamanla kendiliğinden geçer, kurcalamayın..

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.