Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Pfapa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Pfapa

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Eceyuksel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 163
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eceyuksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Pfapa
    Gönderim Zamanı: 10 Haz 2019 Saat 20:28
Kadir hocam merhaba. Kızım 4 yaşında 14.5 kg. Marttan beri ani bir ateş bademcikler bembeyaz şeklinde başlayan bir hastalık bulaştı. Kaç sefer oldu kriptik diye bir sürü ilaç kullandık. Bugün KBB ye götürdüm belki daha iyi sonuç alırız diye kriptik dedi 6 tane iesef 1 gr arkasına klavunat 600 mg verdi. 4 sefer tekrarladı hep aynı şey. Kendi çocuk Dr uma götürdüm  Rica ettim durumu anlattım bana pfapa dedi kadir hocam. Kriptik bu şekilde olmaz dedi. Prednol verdi 20 mg kilosuna göre içirdik yarın gel hemen bakalım dedi. Sizin yorumunuz nedir hocam. 13 mayısta antibiyotik kullanmaya başladık sürekli tekrar etmesi pfapa mıdır başka bir durum mu. Teşekkür ediyorum.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113101
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haz 2019 Saat 09:08
PFAPA değil..  Türk doktorları, bu kelimenin açılımı bile bilmezler..
Kan sayımı yapılmadı mı??
Yapıldı ise. sonuclarını yazın.
PFAPA'nın ne oldugunu da eski mailleri okuyup,öğrenin.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eceyuksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haz 2019 Saat 09:28
Hayır hocam kan sayımı yada boğaz kültürü alınmadı. Ateş agızda pas kötü koku var hocam.sadece aft seklinde kanama yok. Sağ badecigin üstü bembeyazdı. Prednol den sonra ateş hiç çıkmadı ve o bademcik teki beyazlık ise yok olmuş. Bugün kan sayımı yaptırayım mı yada boğaz kültürü. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eceyuksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haz 2019 Saat 09:56
Eskişehirde meslektaşınız var mı kadir hocam?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haz 2019 Saat 19:20
Şikayetleri devam ediyorsa, sadece "Kan sayımı" yeterli olur..
Maalesef yok.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eceyuksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haz 2019 Saat 23:50
Kadir hocam çok endişeliyim. Kızım için ne yapacağımı bilmiyorum .Ateş prednol le düştü beyazlık yavaş yavaş yok oldu evet ama bu kriptik de olabilir mi. Hemen pfapa teşhisi konulur mu. Marttan beri sürekli bembeyaz bademcik ve ateş olması pfapamıdır sizce. İnternetten sürekli araştırıp video dinliyorum iyice korktum. Pfapa ise mutlaka bademcikler alınmalı diyor video da. Eğer kriptik ise zaten alınmalı eklem romatizması kalp romatizması olur kesin diyor Dr. Ben ne yapacağımı şaşırdım. Kriptik ise prednolle beyazlık yok olur mu. Ne yapmalıyım kadir hocam bana bir yol gösterin lütfen. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haz 2019 Saat 10:02
"... Eğer kriptik ise zaten alınmalı eklem romatizması kalp romatizması olur kesin diyor Dr.  "
Bunu diyen doktor, sahtekar namussuzun en önde gidenidir. Hadi bana dava açsın da göreyım, o PUSTU!!
O ahlaksız doktora soyleyın; Kalp Romatizması veya Eklem Romatizmasını yapan Streptokokların, bademcikler
varmış-yokmuş, umurlarında bile değildir. Bu hastalıkları bademcıkler yapmıyor, Streptokoklar yapıyor..
Bu doktorlar öyle AŞŞAĞILIK  sahtekarlardır ki, sırf Bademcık ameliyatları yapabilmek icin, olmadık yalanları halka
hiç fütursuzca  uydurmaktan hiç çekinmezler.. Zaten onların  değerlendirmelerine kalsa, Türkiye'de
bütün çocuklara Bademcik, Genız ameliyatı ve Tüp takılmaları şarttır.
Sakın bunlara inanmayın..
NOT: Kortizonlar, BÜTÜN hastalık arazlarını ve vucudun bu hastalıklara olan  tepkilerini yok ederler.. 
Tam bir şarlatan ilacıdır.
Eski zamanlarda da; bunların ağa babalarının çantalarında 3 babayiğit ilaç bulunurdu..
Tentur dé Opium (Afyonon'un alkolde erimiş hali) Kodein ve Kokain... Bunlarla her türlü agrıyı yok
ederlerdi. Gariban halkda, ilaçların iyi geldiğini zanneder,  sulh-sukun içinde öbür dünyaya yollanırlardı..

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 12 Haz 2019 Saat 10:09
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eceyuksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Tem 2019 Saat 09:40
Hocam aynı postun altına yazıyorum çünkü 20 günde bir ateşlenmeye başladı kızım. Öyle inatçı bir ateş ki hiçbir şekilde düşmüyor. Bademckleri bembeyaz oluyor.pfapa teşhisi konuldu demiştim size birde başka Dr a götürdüm bütün kan tahlilleri istendi idrardan bogaz kültürüne ama herşey normal. Hasta iken boğaz kültürü temiz çıktı. Eşimin teyzesi ve kuzeninde fmf var. Bunu araştırmak istedik sizce olabilir mi. Hasta iken Dr tam kan crp sedimantasyon ve fibrinojen bakalım dedi. Biz ne yapacağımızı şaşırdık. KBB ye gittik bademciklerini ve geniz etini alırsak gene tekrarlayabilir dedi.zaten 10 günlük bir asistan ve pfapa dan haberi yoktu hemen yardım aldı. Bir başka Dr elle muayene ile pfapa dedi bademcik ve boğazındaki elle muayene ile tanıyı koydu. Herkes başka bişey söylüyor. Çocuk ateşlenince ne yapalım hocam nasıl bir yol izleyelim. Teşekkür ediyorum şimdiden. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.