Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Geçmeyen burun akıntısı ve ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Geçmeyen burun akıntısı ve ateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Selimdamla Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Selimdamla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Geçmeyen burun akıntısı ve ateş
    Gönderim Zamanı: 09 Ağu 2019 Saat 18:05
Hocam merhaba oğlum 2.5 yaşında 10 gün önce burun akıntısı ve öksürük başladı serum fizyolojik çok zor sıktırıyor günde 1 kez uygulayabildim limon ve bal yaptım ancak bu sabah ateşli uyandı sağ üst azı disinin agridigini soyluyor kulağı da agriyormus uzayan burun akıntısı sonrası ateş neden olabilir 
Selimdamla
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağu 2019 Saat 20:24
Eski mailleri okuyun. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Selimdamla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2019 Saat 12:24
Doktor bey en son size mesaj attgimdan beri oğlum hala iyilesmedi 10 ağustosta krup oldu balgam kustu ateşi 39larda seyretti pazar gununden beri ateşi yok ancak hırıltı öksürük ve aglayinca veya derin nefes alınca krup sesi devam ediyor bu süreç böyle biliyorum hava veriyorum sizin tavsiyelerinizi uyguluyorum ancak kafamda çok fazla soru işareti var cozum bulamadım. Şöyle ki daha önce çok defa size yazdm bu sene 9. Krup oluşu 2 yaşından beri kreşe gidiyor şuanda 33aylik kreşe başladığından beri krup oluyor ve her krup sonrası balgamlı öksürük basliyor
1) krup virüs ise her hasta olduğunda yalnızca krup virüsü mu alıyor yoksa grip ve nezle olduğunda krubu tetikleyecek bir rahatsızlığı mi var alerji ve reflü deniliyor bu yaşta reflü olmaz alerji testi de yaptrdim negatif..
2) götürdüğüm doktorlar astım ilaçları veriyor ilerde astım olabilir deniliyor o ilaçların hepsini cope attm hiç kullanmadım astım olma ihtimali var mıdır sürekli krup olan çocukta? 
3) decort ampul kullaniyorum ancak bağışıklığı düşürdüğünü bildiğim için bu sefer adrenalin yaptım nebulizatorde bu uygulama ne kadar doğru ben nasıl bı yöntem uygulamaliyim
4) hiç tedavi edilmezse acil durumda soğuk buhar yapılırsa daha kötü olur mu hastalık kronik hale gelmiss mıdır?
 Şimdiden çok teşekkür ederim 
Selimdamla
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2019 Saat 19:41
Krup yapan bir kac virus vardir. Ama bu kadar cok sayida yoktur.Sizdeki durum, bana kalirsa, ses tellerinin
 oldugu kisimdan anatomik bir darlik olmasindandir. Buna da; Laryngomalasia (Laringomalazi) denir.
Ne Allerjisi?? Ne Reflu'su!!  Turk doktorlari: Astim, Allerji ve Reflu harici hastalik ismi bilmezler.. 
Ne demek; "-Ilerde astim olabilir!!".  Boyle bir lafi ancak son derede SALAK bir kisi soyler! Tabii, her
 Gripliye; Astim dedikleri icin, ileriye yatirim yapiyor da diyebilirsiniz… 
Bilir bilmez, Adrenalin yapmak, son derecede tehlikeli bir isdir. Ani bir olumle karsilasabilirsiniz. Ancak
hayati bir tehlike aninda kullanilabilir. Adrenalin, cocuk oyuncagi degildir.
Soguk hava tatbiki ile rahatliyorsa, Decort gerekmez. 
Hakiki Krup; 3 gece hastaligidir. Daha uzun surmez.
Soguk buhar uygulayin.. En kotu ihtimal ile, etkili olmaz. 
Kronik olma diye bir sey yok.

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Selimdamla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2019 Saat 23:47
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim sizinde soyledginiz gibi anatomik darlık bana daha mantıklı geldi 6 gecedir krup çünkü...  inanın artık hastane kapısına uğramaz olduk öksürük için hep astım veya bronşit teşhisi konuldu krup içinde alerji veya reflü denildi nasıl bir tuzak içindeyiz Allah'ım sonumuzu hayır etsin... Adrenalin gibi bir ilacı bu kadar basit reçete etmişler bize Allah korumuş çok ama çok teşekkür ediyorum...Birde krup sonrası dolu dolu öksürük oluyor en az 15 gün sürüyor bu nezle veya grip olduğunda geniz akıntısinin boğazda birikmesinin  balgamlı öksürük ile sonuclanmasi da normal midir
Selimdamla
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağu 2019 Saat 02:03
Her solunum yolu enfeksiyonunda; balgam olusur!!  Muhim olan, bu balgamin oksuruk ile disari atilmasidir. 
Solunum yolunda bir enfeksiyon oldugunda; en yukarda sinuslerden itibaren, Akcigerlerin en uc noktasina
 kadar her sathinda akinti olur. Yok oyle; "-geniz akintisi, oksuruk yapiyor." gibi salak Turk doktor laflarina
inanmayin.. Balgami da, ifrazati da, Oksurugu de, AYNI mikrop yapar. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 15 Ağu 2019 Saat 02:03
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Selimdamla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eyl 2019 Saat 10:42
Kadir hocam tekrar merhaba oğlum okula başladi geçen hafta burun akintisi da başladı 10 gündür var serum fizyolojik yapıyorum ballı limona devam ediyorum dünden beri öksürmeye basladi.. sormak istediğim şu izotonik ve hipertonik serum fizyolojik var elimde bunların kullanımı doğru olur mu sprey şeklinde olması zarar verir mi
Selimdamla
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eyl 2019 Saat 18:03
Cocuk hangisini daha rahat kullanabiliyorsa, onu kullanin..  
Bebeklerde Serum Fiz, 2 yasindan buyuklerde Hipertonik tercih ederim.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 17 Eyl 2019 Saat 18:04
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.