Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bingildak Şiş gibi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Bingildak Şiş gibi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 4567>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağu 2019 Saat 07:19
Ben Hacettepe'den 1978'de ayrildim.. Hic tanidigim yok. 
Yukarı Dön
kzykzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 572
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kzykzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eyl 2019 Saat 04:22
Hocam merhaba. Bebeğimin bingildagi normal , bombeylik kendiliğinden geçti. Hocam yalnız bı sikinti var. bunu konusmak istiyorum sizinle. Şuan saat sabahın 4u ama uyku tutmuyor beni.bebegim 7aylik oldu kilosu en son 6.5 idi.dogum kilosu 1470gr.33+6 haftada alındı. İlk üç ay kilo gelişimi iyiydi emmesi de iyiydi sonra 800+600+250seklin aldı en son bıngıldak olayı ile anemi olduğunu öğrendik. Hastaneden çıkınca(hgb:7) on gün 3 er damla ferrum housman verdim.bu süreçte emmesi güzeldi inanilmazdi. Her bezi kakali nerdeyse.sonra daha kan damlasını verirken son günlerinde emmeyi azalttı.son gün ateşi çıktı 38 i geçmedi bir gün sürdü.asiri huzursuzdu.ve emmeyi inanılmaz azalttı.yani bezi bile islanmiyor günde iki bez bı akşam bir sabah değişmem yetiyor.niye böyle oldu.noluyor anlamıyorum.mememi ısırmak bir şeyleri ısırmaya çalışmak dışında bir şey yok.atesi geçti.hafif öksürük hapşırma oluyor başka dikkatimi çeken bir şey yok.yani sıkıntım şu bu çocuk emse kilo alıyor ama yemeyi reddediyor. Bu çocuğun sıkıntısı ne hocam yaa.uyuyamiyorum artık çok üzülüyorum.

Düzenleyen kzykzy - 05 Eyl 2019 Saat 04:25
- "Kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın; rehberi şeytan olmuştur" Yunus Emre
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eyl 2019 Saat 05:04
DIKKAT: Ates oldugu anda, Demir ilaci vermeyi BIRAKIN... 
Hacettepe'ye gittiniz mi?? 
3,5 kilo dogan bebegin bile kilosu 7 aylikta: (Kiz ise) 7,7kg dir. Erkek ise; 8,1kg dir. 
Nerede ise; 1 kilo eksik ile dogmus, su anda 450gram eksigi kalmis.. Daha ne istiyorsunuz? 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 05 Eyl 2019 Saat 05:06
Yukarı Dön
kzykzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kzykzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eyl 2019 Saat 10:13

Hocam ateş çıkınca vermedim kan ilacını.
En son bıngıldak yine şişti dediğimde size attığım fotoğraf takı gibi bariz değildi bir kaç kişi ye daha bakittim bize normal geliyor sen evhamlanmis olabilirsin dediler.bi iki gün sonra zaten daha belirgin bir şekilde normaldi. Hacettepe ye gitmek hadi deyince gidilecek durumda değil sartlarimiz.bende takip ediyorum bariz bir belirti olursa memlekette tomografi çektirip götüreceğim.yani inşallah gerek kalmaz.sizce de böyle yapmam doğru mu.yoksa şartları zorlar gideriz tabiki.
Hafif ateşler griple ilgili olabilir mi.
Erkek Bebek 1450gr doğdu (2kg eksik) şuan 7aylik 6.5kg sanırım kilo farkı 1.5kg oluyor. ben çocuğum kilolu olsun felan değil derdim.aradaki fark kapanmiyor artıyor canım ona sıkılıyor.memem süt dolu çocuk emmiyor elalem süt bulamaz biz bu haldeyiz. Napayım hocam.iki hafta sonra yine bekleyim mi kanına tekrar bakitmak için.pazaetesi son kan damlasini verdim.

Hocam dikkatinizden mi kaçtı acabfa oğlumun B12 degeri 139 idi baya düşük aslında hastnede 0.5 CC dodex  iki kere Kastn iğne yapıldı sadece.onun dışında kullanmadım sizce o miktarlar farkı kapatmaya yeterli olmuşmudur.ve ben hamileligimde doğumdan sonra kan ilacı B12 felan kullanmadım hiç. bı arkadaşa iştahsızlık yapar demistiniz B12 eksikliği . Bizim sıkıntı bu olmasin

Düzenleyen kzykzy - 05 Eyl 2019 Saat 14:37
- "Kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın; rehberi şeytan olmuştur" Yunus Emre
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eyl 2019 Saat 19:45
Bingildak, cocugun DIK veya YATAY durumda olmasina gore degisir. Dik durumda cokebilir. 
Bas cevresini takip edin ve KAYD edin.
Turkiye'de son zamanlarin en gozde SAHTEKARLIGI bu B12 vitamini uzerinden yapilmaktadir. 
Degil ilac vermek, bir daha ASLA B12 baktirmayin bile! 
Kilosuna kafanizi takmayin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 05 Eyl 2019 Saat 19:46
Yukarı Dön
Ebru1982 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ebru1982 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eyl 2019 Saat 22:54
Bebeğinizin durumu nedir 🙏
Yukarı Dön
kzykzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kzykzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eyl 2019 Saat 16:31
Hocam merhaba oğlumun bugün gene ateşi cikti. Pazartesi çıkmıştı bı gün sürdü 38 i geçmemişti.bugun de şimdilik öyle onun dışında kulaklarını çekiştiriyor yaklaşık bir haftadir .sık kaka yapıyor bugün.aglamasi yok durgun nizahi yok hareketli. Gitmek istedigi yere bi sekilde ulasiyor saclarimizi cekmeyi cok seviyor.kapi gicirtisina guluyor .Neden ateş sık sık tekrarlıyor acaba ve napayim
Annenin notu:ben çocuğumun bayramdan beri geçirdiği bütün sıkıntıları göz önünde bulundurarak başından beri gribal bir enfeksiyon geçirdiğini menenjit hidrosefali vs bir durum olmadığını ve şuan da yine bir enfeksiyon geçirdiğini kanısındayım. 

Düzenleyen kzykzy - 07 Eyl 2019 Saat 18:18
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eyl 2019 Saat 19:54
38'in altina ATES DENMEZ!!!  Ikide birde ; 38 derece altina, "atesi cikti" diye panik olmayin..
Su anda da; enfeksiyon filan gecirmiyor. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 07 Eyl 2019 Saat 19:58
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 4567>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.