Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kulak ağrısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kulak ağrısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
tnl Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 319
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2019 Saat 16:24
Hocam , bugün kontrole gittik , baya iyileşme var dedi. Antibiyotik vermedim diyince , aaaa öyle şey olmaz hemen başla, yeniden kötüleşecek yoksa diyor . Ne diyeyim ... tekrar sağolun bize doğru yolu gösterdiğiniz için
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2019 Saat 20:24
Gordunuz iste!!  Bal gibi biliyor antibiyotik kullanmayanlarin daha az hasta olduklarini...  Pust ne olacak!! 
Yukarı Dön
tnl Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Eki 2019 Saat 13:27
Merhaba hocam , bizim tekrar kulgımız tuttu artı çok kötü öksürük , ateş ve burnu tıkalı . Nefes sayısı çok arttı 50yi buluyor . Aile hekimi baktı , ciğerler çok hırıldıyor , kulakları da kötü ikisi de dedi. Tabi ki antibiyotik ve bir sürü damla verdi . Beni korkutan, kulak zarı delinebilir ilaçları içmezse diyor , çok az arayla ikinci otit yaptı . Sorum , sadece ilaidin damlayla mı idare edelim ?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eki 2019 Saat 03:21
Evet.. SADECE Iliadin kullanin. 
Yukarı Dön
tnl Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2019 Saat 16:45
Merhaba hocam. Bugün kontrole gittik , aile hekimi aradı gelin diye . Öksürük hala var, ama ciğerler temiz artık dedi. Kulagın biri hala biraz kırmızı . Antibiyotik bittiyse bir şişe daha alın , en az 7gün içmesi gerek dedi. Bende birşey içmedik , ilaçları kusuyor çünkü dedim . Olamaz o zaman hemen iğne başlıyorsunuz dedi tersef yazdı. Neden ki daha iyi dediniz ya diye sordum . Şu an sahte iyilik bu diyor , çünkü ilaç kullanmıyor ve bulguları bastırıyorsunuz dedi Bu kadar mantıksız şey duymadım .. ama kötü olan ne biliyormusunuz , işte böyle enfeksiyonları tedavi etmezseniz yarın öbür gün böyle basit hastalıklar ciddi kan hastalıklarına geçer dedi ... pes yani nasıl korkutuyorlar milleti
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2019 Saat 22:23
   "... çünkü ilaç kullanmıyor ve bulguları bastırıyorsunuz dedi Bu kadar mantıksız şey duymadım ..
AYNEN... 

".işte böyle enfeksiyonları tedavi etmezseniz yarın öbür gün böyle basit hastalıklar ciddi kan hastalıklarına
 geçer dedi 

Aile hekimi  dedikleri iste bu gibi sahtekarlar.. En az bir Lise egitimi alan anne-baba bile bunlarin ne kadar
 SALAK ve CAHIL olduklarini anlarlar.. 

Yukarı Dön
tnl Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tnl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2019 Saat 22:18
10gün oldu tamamen iyileşeli veeeee dünden beri yine öksürük , burun tıkanıklığı. Ağustos’un ortasında bir hastalandık o gün bugündür tam iyileşiyor 10-15 gün sonra tekrar hasta . Nedir bu hocam , altında birşey aramalımıyım? Aynısı kardeşte de var ama çok daha hafif , tek tük öksürüyor , büyük olgum baya öksürüyor ve keyifsiz sürekli yatıyor bu akşam . Bu arada hocam eczanede normal serum fizyolojik kalmamış 0,9 yerine 3% aldım bu akşamlık kullansam olur mu

Düzenleyen tnl - 21 Eki 2019 Saat 22:19
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2019 Saat 04:38
Ne ugrasiyorsunuz.. Kac defa anlattim..
%0,9 evde bile yapabilirsiniz. 
Kaynamis, ilimis; 1000 (1 litre) suya; 9gram sofra tuzu koyup, eritin. Bunuda ufak damlalikli siselere 
koyup, kullanin. 
Isterseniz; 100ml suya, 1gram tuz koyup eritin.. Ayni sey..
Damardan verilmeyecegi icin; steril olmasi da sart DEGILDIR.. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.