Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sık ates
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sık ates

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
DEFNEIRMAK Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 135
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı DEFNEIRMAK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sık ates
    Gönderim Zamanı: 10 Eyl 2019 Saat 22:39
Hocam 8 yasindaki kızım son 1 yıldır özellikle hemen hemen ayda bir ateşleniyor hic dilde pas ve koku olmadığı icin antb kullanmadım. Zaten bu yaşına kadar hic antb almadi ..bir tek yazın 3 ay olmadi şimdi yine başladı..yaşi da büyüdü..1) bu kadar sık viral enfeksiyon geçirmesi normalmi..2)biliyorum bağışıklık güçlendiricilere karsisisiniz ama yine de bi vitamin takviyesi vermelimiyim okuldan geri kaliyo cunki..3) doktor dolven gibi ates düşürücü ilaclarin 1 hafta dan sonra kullanılmaması gerektigini söyledi açıldıktan sonra dogrumudur hocam.. cok teşekkürler 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eyl 2019 Saat 04:27
O sozum ona, "Bagisikligi guclendirici" denilen ilaclar, SADECE barsak cidarlarindaki bagisikliga katkida
 bulunurlar. Bu ilaclari (bunlara ilac bile denemez) alarak, en basit Gribi bile onleyemezsiniz. VEYA hafif 
gecmesini saglayamazsiniz. 
Hele Vitaminlerin alinmasi en fuzuli olani.. Sadece D vitamini alin.
Ates dusurucu ilaclari eve bile sokmayin. Zaten basiniza neler geliyorsa, hep bu ates dusurmek sevdasindan
 geliyor. Ates olmazsa, bagisiklik calismaz. 
Cok bilgi eksiginiz var, cok okumaniz lazim...Hem makalelerimi hem Forumdaki;soru-cevaplari okuyun.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 11 Eyl 2019 Saat 04:29
Yukarı Dön
yeldabinici Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yeldabinici Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Eki 2019 Saat 19:34
Merhaba. Başlığı meşgul etmek istemem ama aynı sorun benim 8 yaşındaki kızımda da var. (eylül 2011) aslında çok sağlıklı bir yapısı olduğuna inanıyorum. fiziksel olarak da sağlamdır. ama her sene arkadaşlarına hiç uğramayan virüsler onu bulur. bu yıl da okul açıldığı gibi yine bir ateşli durum atlattık bile. 1 gün 39 derecelerde seyreden ateşlenmesi oldu, sonra geçti. ama öncesi sonrası, 3 gün okula gidemedi. bana da sürekli bir baskı var bağışıklığı zayıf galiba bunun diyorlar. öyle olduğuna hiç inanmıyorum ben. 

Aslında "zayıf bağışıklık" tam olarak bu kadar sık hastalanmak mıdır, ben sizden onu öğrenmek istiyorum. Yani bir hastalığa hiç yakalanmamak mıdır güçlü bağışıklık yoksa onu kolay atlatabilmek midir? ya da -allah korusun- daha ağır hastalılarda mı önem kazanır bağışıklığın gücü?

Hocam, beslenme bu durumda ne kadar etkili. kızım karbonhidrat ağırlıklı yer. haftada 1 anca balık yedirebiliyorum. haftada 1 de köfte. geri kalan zamanlarda sadece kuru bakliyat ve makarna-pilav.

neden bu kadar sık hastalanıyor olabilirler?

Bu arada son 3 senedir de hiç antibiyotik kullanmıyoruz. ve ateş düşürücüleri de çok çok halsiz olduğu ve ağrıları olduğunda veriyorum. 

Çok soru sordum biliyorum, ama bunları o kadar merak ediyorum ki hocam... 

Çok teşekkür ederim.

Düzenleyen yeldabinici - 04 Eki 2019 Saat 19:41
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eki 2019 Saat 03:40
Eski mailleri okuyun. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.