Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yine bir bebek ölümü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yine bir bebek ölümü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yine bir bebek ölümü
    Gönderim Zamanı: 24 Eki 2019 Saat 00:38
Parol surup (Parasetamol) ihtiva eder. Benzer suruplar: Calpol, Aferin, Peditus, Tamol,Tylol, Geralgine-P, 
Gripin bebe, Minoset,Panadol,ParaNox, Parasedol,Pirofen Setamol. 
bu ilaclar, sanki farkli ilaclarmis gibi beraber verilemezler..
DIKKAT: Parol surup, 120 ve 250mg/lik sekilleri vardir. 

Dolven (Ibiprofen ihtiva eder): Benzerleri, Ibufen, Apireks, Gerofen, Kidyfen,Ultrafen, Brus pediatrik, 

Novalgin (metamizole ihtiva eder), Benzeri Geralgine-M

En iyisi, HIC ates dusurucu kullanmamaktir.. Atesi  dusurdugunuzde, vucut tehdit (mikroplar) ortadan
 kalkmis zanneder ve bagisikligi geri ceker.
Birakin cocuk 1-5 gun sikinti ceksin, Kazanacagi bagisiklik hayat boyu surer ve cok daha cabuk iyilesir.

Niye, hastanelerde, "direk" yapiyorlar?? Faturaya bakin... "Ates dusurme ucreti" diye ucret yaziyorlar!!!  
NOT: Sonu, "-Cold" veya "-Hot" ile biten hicbir ilaci cocuklariniza vermeyin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 24 Eki 2019 Saat 00:39
Yukarı Dön
elifkerem Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 475
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı elifkerem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2019 Saat 20:28
Ben şimdi anlayamadım ne zararlı hangisini kullanmak lazım. Parol şurup tan mı bahsediyorsunuz bende 3 yaşındaki oğluma ateşi çıktığında sadece parol veriyorum. Yanlış bir ilaç mı çok inatçı ateşlerde parol ve pedifen 4 saat arayla verdiğimiz oluyor. Ne yapalım. Hastaneye götürdüğümüzde ne uyguladığını bile söylemeden direk yapıyorlar nasıl bileceğiz Allahım çok korkunç.sen koru 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2019 Saat 19:00
1-  "İburamin zero ile Dolven yazan var mesela gözümle gördüm 😡 "
Hic sasirmayin… Bunlari egitip diploma verenler dahi bilmiyorlar. 
2- Novalgin'in tek kusuru; UCUZ olmasi ve doktorlara susvet veya hediye vermemesidir. 
Neymis, Trombositlerin fonksiyonunu bozuyormus!!!  Aspirin de bozuyor ve sirf bu ozelligi nedeni ile,
 bazi Kalp hastalarina veriliyor.
Bebeklerde bile verilebilir.. Tabii DOZUNU BILMEK SARTI ILE!! Cocuk doktorlari kullandiklari hicbir ilacin
 dozunu bilmezler, o yuzden dikkatli olun..

Benim anlatmak istedigim; Bu ahmak cocuk doktorlari, islerine geldimi  atesli cocuklara, damardan
 dogrudan veya Serum ile Novalgin verirler ama surubunu laf ederler.. Surup zararli olsa idi, damardan
 verilmesi daha sakincali olurdu..Damardan verilmesi sakincali degil ise, surup sekli NIYE zararli oluyor??

Tabii; bunda, sizin atesi dusurup, doktora gitmemeniz de etken!!! 
3- Aferin surubun icinde, 160mg Parasetamol oldugu bilen Turk cocuk doktoru varmi acaba!!!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 23 Eki 2019 Saat 19:06
Yukarı Dön
Seymaaa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 151
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Seymaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2019 Saat 10:42
Hocam benim de 3 yaşında kızıma aferin verdiler. İyi oldu zannedip tekrar hasta oldu bı ay boyunca devamlı. Sizin yazınız da okuyunca hemen kestim ciğerlere inmemistir diye dua ediyorum. Biraz husursuz oldugun da az calpol veriyorum
Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 239
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2019 Saat 09:57
Novalgin iğne çocuklara direk yapılır mı. Novalgin iğneyi serum karıştırarak vermek riski azaltır mi.  Novalgin surup 6 yaş için kullanılır mi. Daha önce acilde bize novalgin iğne yapıldı.
Yukarı Dön
cemrecan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 129
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemrecan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2019 Saat 08:32
İburamin zero ile Dolven yazan var mesela gözümle gördüm 😡

cemrecan
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2019 Saat 22:35
Guttugum domuzlari bilmezmiyim!!! Birakin, sokaktaki ahmak cocuk doktorlarini, bunlari egiten Tip fakultelerindeki 
Prof. lar bile ilaclarin icerigini ve dozlarini bilmezler. 
Zaten bu soytarilardan biri farkli bir tedavi uygulasin, geri kuyruktaki butun ahmak doktorlarin tamami
onlari taklit ederler. 
Hala; Aferin, Peditus ve Calpol'u ayni receteye yazan BUNAK varmi, Bilmiyorum.. 
Once "Devlet" devlet olacak ki, Saglik Bakanligini duzeltsin, Saglik Bakanligi da, Tip Fakultelerini adam
 etsin, ondan sonra da, sira sokaktaki ahmak doktorlara gelir.. Olme essegim, olme!!! 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 23 Eki 2019 Saat 18:55
Yukarı Dön
Esrazeynepçelik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 26
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Esrazeynepçelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2019 Saat 19:56
Annesinin sosyal medyadaki yazısını okudum.ve hocam doğru tahmin parol😖 anne sormuş parol bizim için kullanılıyor ona ağır olur diye ama ikna etmişler 😞
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.