Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Gecmek bilmeyen uyuz
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Gecmek bilmeyen uyuz

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Fatma010 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 53
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Fatma010 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Gecmek bilmeyen uyuz
    Gönderim Zamanı: 20 Eki 2019 Saat 22:58
3-4 aydir uyuzla mucadele ediyoruz , 13 aylik bebegim uyuz tehsisi koyuldu ve 3 gun dr yazdigi uyuz ilacini (eczanede el yapimi bi krem) bebege kullandik 3 gun boyunca. Bu sirada esim ve bende kwelleda kullandik 3 gun boyunca ve 24 saat kaldi uzerimizde ve bidaha surduk 24 saat 3 gun boyunca tekrarladik sonuc olarak bebek hala kasiniyor ve benim ellerimde cok cabuk yayilan kirmizi noktalar olusuyor ve cok fazlalar? Ne yapmam lazim hocam kafayi yemek uzereyim kendimi biyerden atmayi bile dusundum fakat kucuk bebegim var ona aciyorum ama kurtulamiyoruz da herseyi degistik posetledik herseyi kizgin utuyle utuledim butun evi sirkeli su fiskiye yardimiyla dezenfekte ettim ellerim bu halde ve bebekte hala kasiniyor neyapmam lazim butun forumlarinizii okuduk ama kirmizi benekler coo cabuk yayiliyor ellerimden kollarima
Yukarı Dön
Fatma010 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Fatma010 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eki 2019 Saat 23:46
https://quickup.in/i/d638.jpeg

https://quickup.in/i/b315.jpeg
https://quickup.in/i/f9c5.jpeg

Buda resmi hocam
Ne yapmam gerektigini bilmiyyoruz cunku 3 aydir kullanmadigimiz el
Yapmasi krem , kwelleda , metrin vs kalmadi bir turlu kurtulamadik cocuk, ve esim. Bu sekilde surekli bi dongu icerisindeyiz
Yukarı Dön
Fatma010 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Fatma010 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2019 Saat 01:54
Hocam bi cok yorumlarinizida okudum fakat kwell sampuan ve losyon turkiyede yok norostik sorunlar yaratmasindan dolayi kaldirilmis turkiyede .. biz kac aydir biseyler deniyoruz neolursunuz bize bi cozum bulun kullanmadigimiz sey kalmadi, Hollanda’dan turkiye ye kesin donus yaptik ve bu uyuz illeti yuzunden geldigime pismanim neolursunuz bize bisey diyin sizden haber bekliyoruz dort gozle simdiden tesekkurler ve saygilarimla hocam ..
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2019 Saat 06:26
Kwell (Lindane) butun dunya da kullanilan bir ilac dir.
Siz Turkiye'de, Saglik bakanliginda bu islerden anlayan bir Allahin kulunun oldugunumu saniyorsunuz?? 
Kwellada diye bakin.. 
Kwell sadece, 1 haftadan daha SIK KULLANILMAZ.. Bir defa kullanmak ile de, ASLA Norolojik araz yapmaz.
Maalesef; Turk halki boyle kimselerin eline kalmistir, Allah yardimciniz olsun!! 

Yukarı Dön
Fatma010 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Fatma010 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2019 Saat 11:42
Hocam kwelleda var , kwell yok ..kwelleda kullandik bizde ellerimin resmini bakabildinizmi bu ilaclandiktan sonra oldu acaba uyuzmu ilerliyor yoksa kremmi tahris etmmistir ? Ne yapmam lazim dun tedavimiz bitti kasinti var ve ellerim bu halde 3 kez 24 saat uyguladik neyapmamiz lazim 3 gun giydiklerimizi posetledik ve yikamayi eldiven ile makineye aticam kucucuk bebekte ayni durumda kasiniyor hocam lutfen yardimci olun( ust bolumde resimler var fakat iki tane daha ekliyorum net olmasi icin cocugun kol alti uyuz dendi o hala gitmedi benim ellerimde ilaclanmadan sonra oldu)

https://quickup.in/i/04f6.jpeg
https://quickup.in/i/94b9.jpeg
Sizden haber bekliyorum hocam .. saygilarimla

Düzenleyen Fatma010 - 21 Eki 2019 Saat 17:47
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2019 Saat 19:24
Eldeki; kasimaktan dolayi olan iz.
Koltuk alti; mikrop kapmaya baslamis, uzerine, Batticon surun.
Tedavi sonucu olen Uyuz boceginin cesetleri, artiklari ,yumurtalari, 5-7 gun daha allerjik kasintilara sebep
 olur. Kasinan bolgelere, gunde:2x1 Hipokort merhem surmeniz bu sureyi kisaltir. 

Kwellada var, Kwell  YASAK.. Goruyorsunuz degilmi yasak koyanlarin kafa yapilarini?? 
Artik bunlara kim akil veriyorsa!!  Gorun artik;  kimlerin elinde oldugunuzu!!  
Belki de boyle bir sey yok; sadece ECZACILARIN UYDURMASI bile olabilir!!! 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 21 Eki 2019 Saat 19:27
Yukarı Dön
Fatma010 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Fatma010 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2019 Saat 20:28
Hocam elimde hic bir iz yoktu ilaclanma bitikten sonra yikandiktan sonra oldu .. kwelleda normalde 12 saat durmasi gerekiyormus biz 24 saat bekledik yikadik tekrar uyguladik 3 gun ard arda tahris den dolayi putur putur olmus olabilirmi , evet turkiyedeki sistem cok tuhaf alismak cok zor ! , kol altindaki uyuzdan dolayimi cunku ilk o cikti 1 yas asi sindan sonra   Sonrasinda uyuz oldugunu soyledi dr .. test yapmadan bakmadan .. batikon surunce gecicekmi hocam
Bu hemen uygulayacagiz , peki benim ellerim uyuzmu yoksa tahris mi anlayamadik cunku ilaclanmadan sonra sirke fln baya kullandik evi temizlemek icin ? Cevaplariniz icin cok sagiun hocam
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2019 Saat 21:43
Yazilanlardan daha SIK ve daha UZUN KULLANMAYIN.. 
Sirke'nin bir faydasi yok. 
Belki de Uyuz degil!!!  
Ilk ciktiginda gorulen dokuntulerin resim varmi? Yoksa; su andaki resimde gorulenler ile Uyuz teshis EDILEMEZ... 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 21 Eki 2019 Saat 21:44
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 7>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.