Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateş ve öksürük
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ateş ve öksürük

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
TubaKısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 268
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TubaKısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ateş ve öksürük
    Gönderim Zamanı: 08 Kas 2019 Saat 00:03
Hocam merhaba.  12 aylık erkek bebeğim iki gündür hafif öksürüyordu.  Dün akşam öksürüğü baya arttı gece daha çok artıyor ve nefes verirken hırıltılı. Dün akşam ateşte tabloya eşlik etti. Dün ateşine ne müdahale ettim nede ölçtüm. Sabah terledi öksürük ve sıkıntılı solunum devam etti. Şimdi yine ateşi 38.7 . Tabloya bakarak bronşit olabileceğini düşündüm. Hastaneye kesinlikle gitmek istemiyorum. Ateşe de müfahale etmek istemiyorum ama eşim tutturdu hastaneye gidelim serum taktıralım diye. Dilde pas ağız kokusu yok. Her bakteriyel hastalıkta bu olmak zorunda mı? Eşimi susturmak için yarım ölçek parol vereyim mi? Bebeğim 10 kg.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112788
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kas 2019 Saat 07:16
Bronsit bu sekilde olmaz. 
Evet, HER bakteriel (Bogaz enfeksiyonu) olanda; ates+Koku+pas olur. 
Atesi dusurmeyin. 
Yukarı Dön
TubaKısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TubaKısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kas 2019 Saat 09:58
Hocam sizin ateş ve havale makalenizi okudum. Geçen bir doktor havalenin bilhassa hastalığın ilk günlerinde görüldüğünü söyledi. Sizce de öyle mi? 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kas 2019 Saat 19:05
Yok oyle bir sey!! Ani ates yukselmesi olan ve : 6ay-4 yas arasi cocuklarda siklikla olur. 
6 aydan kucuk cocuklarda hic gorulmemistir.. 4 yasindan buyuklerde ise; cok nadiren, 6 yasa kadar olabilir. 
SAKIN Turk doktorlarinin; Ates ve Havale hakkinda dedikleri hicbir seye inanmayin.. 
Artik 40 seneyi askin suredir Tip fakultelerinde, "Fizyopatoloji" dersi okutulmamaktadir.. 
Bu ders, hocasi olmadigi icin (zamaninda  okutulurken, kadro verilmedigi icin) yokluktan kaldirilmistir.
Fizyoloji: Saglikli Vucudun calisma mekanizmasini anlatir..
Fizyopatoloji: Hastaliklarda vucudun calismasi anlatir.. 
Benim gibi her 8 senede bir Fizyopatoloji kitabi alip, okuyan 1 tane Turk Prof oldugunu zannediyormusunuz? 
Bunlarin egittigi doktorlari da, zaten her gun goruyorsunuz. 

Yukarı Dön
TubaKısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TubaKısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kas 2019 Saat 22:40
Hocam affınıza sığınarak son bir soru soracağım. Bebeğimin ateşi gece 39.5 olunca parol şurup verdim. Terledi. Sonra yine yükselecek gibi oldu sabah olunca yine terledi. Dün bu saatlerde ateşi vardı. Şimdi grip arazları var fakat ateşi yok. Ateş 2 gece sürdü. Oysa daha önce ateşlendiğinde hiç müdahale etmedim 4 gecede atlatmıştı. Dün ateş düşürücü verdim diye mi bugün ateşi yok. Vücudu mu baskıladım ben şimdi. Herşey yarıda mı kaldı. Ya da bu virüs acaba 2 gün ateş yapan tiplerden miydi?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kas 2019 Saat 23:27
Bazi Grip viruslari; 2 gun, bazilari 5 gun ates yaparlar.. Nadiren (Enfeksiyoz Mononukleoz gibi) 7 gun ates 
yapan viruslarda vardir. 
Ates+Koku+Pas uclusu yoksa, kac gun ates yaptiginin hic onemi yoktur. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.