Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - rontgenlerim
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

rontgenlerim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
envberna Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 169
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı envberna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: rontgenlerim
    Gönderim Zamanı: 21 Kas 2019 Saat 09:38
hocam

yanlış yeri kopyalamışım. kusuruma bakmayın. aşağıda yeni yüklediklerim var. 

cok teşekkürler
saygılarımla

4GP.ME/bbtc/157426610160.jpg
4GP.ME/bbtc/1574266217121.jpg
4GP.ME/bbtc/1574266269474.jpg

hocam merhabalar,

40 yaşında 1,62 boyunda 52 kg ağırlığında iki çocuk annesiyim. küçük çocuğum 5 yaşında. İki senedir sır bölgemde (midemin arka tarafında orta kısımdan yani omurilik kısmı buradan başlayıp belime kadar inen bölge) ağrılar oluyor ara ara. ozellikle kış aylarında atak yapıyor. geçen yıl ortopediye gittim. ekteki röntgenlere baktı ve hafif skolyoz var dedi. 

bu aralar yine ağrılarım artınca önce aile hekimine gittim. omurilikte sorun olabileceğini mr gerektiğini söyledi. ağrılar ağır bir şey kaldırınca çok yorulunca artıyor. sonra dediğim bölgede yanma hissediyorum. ınternetten baktım omurilik kanal daralmasını görünce panikledim hocam. şuanda sadece o bölgede ağrı var ayaklarıma vuran ağrı uyuşma falan yok

röntgenlerde böyle bir şey görebiliyormusunuz?kireçlenme var mı?mr çekineyimmi?

iki hamileliğimdede ve emzirme dönemlerinde (1,5 yıl) elevit kullandım. Aşırı vitaminmi yaptı bunları?şimdi kalsiyumlu gıdalar yemeye d vitamini almaya korkar oldum hocam. gecen aylarda diş çektirdim ve dr kemiklerin nekadar güçlü zor çektim dişini demişti. 
zaten hafif kambur duruyordum. iki hamilelik çocuk kaldırıp indirme mi beni bu hale getirdi anlamadım hocam. bu kadar erken bir yaşta böyleysem ilerleyen yıllarda ne yapacağım diye korkar oldum hocam

şimdi spora başlamayı düşünüyorum. sürekli dr dr gezmekten yoruldum. sizden fikir almak istedim.

cok teşekkürler
saygılarımla

Düzenleyen envberna - 21 Kas 2019 Saat 09:41
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kas 2019 Saat 19:13
Bu kadar egrilik, Ronten cekilirken duzgun durmadiginiz icin bile olabilir..
Hadi, diyelim ki, Skolyoz var!!!   Bu kadarlik egrilik icin, hicbir tetkik gerekmez, Fizik tedavi ve spor yeterli
 olur. 
Bu kadar egrilik ile; omurilikte bir sey olmaz... Onun niyeti baska!!!!  "Tamamen duygusal"!! 

Yukarı Dön
envberna Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 169
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı envberna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kas 2019 Saat 19:26

iki gündür ya omurilikte kireçlenme varsa diye düşünmekten uyuyamadım hocam 

artık sporla idare edeceğim

sağolun varolun hocam

saygılarımla

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.