Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Antibiyotik -
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Antibiyotik -

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Eyslyrt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 342
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eyslyrt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Antibiyotik -
    Gönderim Zamanı: 22 Kas 2019 Saat 01:15
İyi akşamlar hocam. 20 aylık kızım 10 kg. 82cm boy.
2 gün üst üste düşmeyen ateş ve vücutta bazı döküntüler ile doktora basvurduk. Bogazı ve kulagı iltihaplanmıs dedi ve kan testi istedi.
Wbc:9.24
Crp:17.68
Mcv:72.4
Mch:23.6
B12:113
D vit: 104(martta ve eylülde birer ampul içirmiştim.)
Ferittin:16.04
Tsh:0.82
Serbest t4:1.22
Kreatinin:0.51
Çinko:72.9
Agumentin,calpol, dolven,dencol yazdı ve antbytksiz gecmesi cok zor kullanmanız lazım crp cok yüksek  dedi . Ve b12 için karadut pekmezi içir dedi. Hocam cok kısa bir yorum rica ediyorum. İyi çalısmalar diliyorum.
Yukarı Dön
Eyslyrt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eyslyrt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kas 2019 Saat 01:25
Hocam agzının içi yaralarla dolu. Dili benek benek ve paslı. Dilinde dudagında cok yara var suyu bile içerken aglıyor. 2 gündür hiç bsey yemiyor sadece emiyor. Dudagında da ucuk var hocam. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kas 2019 Saat 02:31
1- WBC cok dusuk; SAKIN Antibiyotik vermeyin.
2- CRP yuksek filan degil... Enfeksiyonlarda kullanilan CRP bu tip degildir, 
Bu CRP, enflamasyonu gosterir, enfeksiyonu DEGIL.. 
3- Karadut pekmezi, B12 vitamini icermez.. B12, Hayvansal gidalarda bulunur..
Ayrica da, cocuklarda B12 eksikligi OLMAZ.. 
4- Bu sekil yaygin ucuklara; Herpangina denir, bir tedavileri yoktur. Ilk 4 gunu kotu gecer.
Zovirax veya Asiviral surup denenebilir.  Gunde 5 defa olacak sekilde, Gunduz 4 saatte bir verin. 
Uykuda vermeyin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 22 Kas 2019 Saat 02:32
Yukarı Dön
Eyslyrt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eyslyrt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kas 2019 Saat 07:57
Cok teşekkür ederim hocam iyi calısmalar.
Yukarı Dön
Eyslyrt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eyslyrt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kas 2019 Saat 08:01
Ara ara atesi yükseliyor hocam bohazdaki ve kulaktaki kızarıklra önerdiğiniz bsey var mı. Genel durum olarak iyi. İştahı iyi sadece agızdaki yara rahtsz ediyor. Ona ragmen gecmesi mümkün değil 10 gün kullan dedi :/ dün akşam ilk dozu verdik kesiyoruz sorun olmaz değil mi hocam.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kas 2019 Saat 19:39
  ".... bohazdaki ve kulaktaki kızarıklra..."
Bunlar o doktorun iddiasi!! 

Ates+agizda pis koku+dili kaplayan pas tabakasi yoksa, YALAN soylemis, poposundan uydurmus demektir.
Siz bu sahtekar cocuk doktorlarinin, hic; Antibiyotik yazmadigi bir tane atesli hasta gordunuz mu?? 
Veya; hayati boyunca; hic Grip tanisi konulmus cocuk gordunuzmu??
Turk doktorlari; ASLA Grip teshis etmezler.. Bu sahtekarlara gore her atesli hastaya antibiyotik yazilmasi 
gereklidir. 
ZATEN; WBC:9.24 olan bir hastaya antibiyotik yazilmaz.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 22 Kas 2019 Saat 19:42
Yukarı Dön
Eyslyrt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eyslyrt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kas 2019 Saat 20:01
Hocam Allah razı olsun. Bugün vermedik ve ateşide cıkmadı. Agzı hafifledi. Gercekten Allah razı olsun cok teşekkür ediyorum.
Yukarı Dön
Eyslyrt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eyslyrt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2020 Saat 23:57
Hocam yeni konu acmadan sormak istedim, kızım 22 aylık 83 cm boy ve 10 kg.  Bas cevresi 47 cm.
Anne sütü alıyor sadece. Günde 1 ögün bile yemek yediremiyorum. Cok nadir 30 veya 40 ml süt içtiği oluyor. 2 ay önceki tahlillerde gördügünüz gibi dvit ve demir eksiği yok cok şükür. 
Ben 2 yasa kadar emzirmek istiyorum her aydaki süt vitamini farklıdır diye düşünüyorum etrafımdan cok baskı yapıyorlar senin yüzümden kilo almıyor emmeye güveniyor yemiyor diye. Son 2 ay kaldı 2 yasına. Persantilde boy kilo cetvelinde dedüşük cıkıyor kilo değerleri.
Bana önereblcegniz bişey olur mu acaba. İstahını acacak surup olur veya bir an önce sütten kes derseniz keserim. Gelişimini kötü etkilediğimi düşünmek istemiyorum. Kararsız bilgisiz bi cıkmazdayım :(
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.