Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 2 soru
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

2 soru

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ceynrose Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 518
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ceynrose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2 soru
    Gönderim Zamanı: 14 Oca 2020 Saat 09:25
1.sorum:hocam arkadaşlar çocuklarına omega3 içiriyorlar norveç markası şurup bu omega3 gerçekten nöronları bağlayıp çocuğa zihinsel faydası varmı?bende almalımıyım kullansam iyi olurmu.
2.sorum: ben çocukların ateşi 40 a da vursa asla ateş düşürücü içirmedim hep sizin önerilerinizi dikkate aldım ama dün gece 12 yaşındaki oğlum boğazım acıyor demeye ve birden ateşi 40 lara çıktı zangır zangır titriyor 3 kişi tutamaz yani o derece uyku uyuyamadı gece boyu bal limon verdim ama çok yoruldu titremekten calpol 6+ dan 10 ml verdim yanlışmı yaptım hocam vermesemiydim.bu şekil ateşliyken üstünü iyice örtüp terleteyimmi yoksa soyayımmı karar veremiyorumCry
batuhanım herşeyim.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2020 Saat 19:57
1- Palavra.. Babasi icsin, Kolesterol ve Trigliseridleri dusurur. 
2- BUTUN memeli yaratiklarda, ates 35-38 dereceler arasinda sabitlenmistir.. 
Ates; 35 derecenin altina inerse de; sahis usur ve titrer, VEYA, ates aniden 38 ustune cikarsada usur ve 
titrer.  Vucudumuz, enfeksiyonlara karsi  ic atesi (Core temperature) yukselttiginde, dis atesinde onu
 takiben yukselmesi gerekir. Yukselemediginde, titremelerle, vucut dis isinin yukselmesini saglar. 
Ayni neden ile dis isisi yukselmis sahislar, atesi hissetmezler, rahattirlar. 
Cocuklarda, (6ay-4 yas arasi) ani ates cikmasi ile vucdun metabolizmasi artar ve asiri Oksijen ve ATP-ADP
mekanizmasi dokulara ve Bilhassa beyine az gidince, beyin (kendini korumak adina) tasarruf icin calismayi
durdurur. Bunada Havale denir. 
Ilk sayfada; Yazarlar kisminda, Ates ile ilgili 3 makaleyi iyi okuyun. 

Yukarı Dön
ceynrose Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ceynrose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2020 Saat 20:06
Hocam doğrumu anladım yani ic ateşi yukselince dış ateside üzerini örtüp terletince titremesi ic atesin dış ateşe uyum sağlaması sebebiyle dururdu.dogrumu yani ustunu örtüp terletebilirim atesi olunca.

Düzenleyen ceynrose - 14 Oca 2020 Saat 20:17
batuhanım herşeyim.
Yukarı Dön
ceynrose Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ceynrose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2020 Saat 20:11
Hocam tek bisey sorucam atesi olunca zangir zangir titriyirsa ic ateşe uyum saglasin diye dış ateside yukseltirsem bu titreme bitermiydi.yani calpol vermeme gerek yoktu.sadece terletip dışın isinmasini saglamam gerekliydi dogrumu.
batuhanım herşeyim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2020 Saat 20:22
Aynen. 35-38 araligi her acildiginda, usume ve titreme olur. Ister 35 dereceyi dusurun, ister 38'i yukseltin,
 vucut ayni tepkiyi verir. 
Ara tekrar eski haline gelince, (35 yukseltilir veya 38 dusurulurse)  vucut gene rahatlik hisseder.. 
Evet, calpol vererek, vucudu sasirttiniz, vucut enfeksiyon hali gecti zannederek, antikor yapimini durdurur
 ve hastalik uzar. 
Ates ve havaleden korkmayin, Turk doktorlarinin palavralarina kanmayin. 

Yukarı Dön
daisy_b Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 15
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı daisy_b Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2020 Saat 20:59
Hocam normalde bir yetişkinin ateşi normalde kaç olmalıdır mesela benim genelde hep 35.7 36.1 civarı bu normal mi yanı biz 35-38 arasında olan bir ateşi normal mi saymalıyız teşekkürler 🙏
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Oca 2020 Saat 00:31
Anlattim ya!!   35-38 araligi normaldir.. 
Yukarı Dön
esşi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 259
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esşi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2020 Saat 18:26
Hocam özür dileyerek sormak istiyorum; şuanda 3,5 yaşındaki oğlumuzun 38 derece civarinda ateşi var sayenizde ne yapmamiz gerektigini biliyoruz sorum şu; çocuğumuz ateşlendiğinde özellikle uyurken üstünü sıkıca örtsek doğru birşey yapmış olur muyuz ? Teşekkür ederim.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.