Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - mr
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

mr

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
daisy_b Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 15
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı daisy_b Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: mr
    Gönderim Zamanı: 14 Oca 2020 Saat 10:59
Hocam merhaba 41 yaşında bir kadınım sağ bileğimde daha önceden bir sinir sıkışması vardı dönem dönem şiddetlenip geçiyor. Yanlız geçen hafta birden sağ omzumdan elime kadar bir ağrı oldu parmaklarıma kadar uyuştu ve sızladı hatta o elim diğer elime göre daha soğuk gibi geldi bana bu devam ederken bu sefer sağ bacağımda sızlama tarzı bir ağrı oldu böyle olunca daha önce bu sinir sıkışması için bir nöroloğa gitmiştim yıllar önce emg yapmıştı ve bileklik vermişti. Bu ağrı olunca yine bir nöroloğa muayeneye gittim. Muayene etti büyük bir ihtimalle sinir sıkışması gibi duruyor ama emin olmamız lazım dedi bir beyin+boyun emarı, emg, boyun ultrasonu ve kan tahlili istedi. mr gerekirse çekim anında ilaçlıya çevirilebilirmiş. bu kadar şey bir anda istenince kabul etmedim ve direkt çıktım hastaneden. ama size danışmadan da edemedim gerçekten bunları yaptırmalı mıyım yoksa başka bir uzmana mı gideyim? çok teşekkür ederim. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2020 Saat 20:01
Bu tip sikayetlerde ben once "Boyun kemiklerine" bir bakarim.. 
Boynunuza, sicak kompres yapin ve boyun hareketlerini gunde 3 defa uygulayin. 
3 gun icinde duzelme olmazsa, bir gosterin.. 
Yukarı Dön
daisy_b Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı daisy_b Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2020 Saat 20:44
Hocam çok sağolun cevabınız için bugün daha iyiyim zaten ana bugün de özellikle karnımın sağ tarafında sanki bir diken varmış batıyormuş gibi bir his oluyor sanki tişörtümde birşey varmış ta o sürtünüp kaşındırıyormuş gibi bunun bir anlamı var midir bir de geçmezse şikayetlerim yine nöroloğa mı gitmem gerekir çok teşekkür ederim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Oca 2020 Saat 00:29
Karninizin ; sag tarafinda da, alttami, yoksa usttemi? 
Devamli agrilari; ameliyatlik bir durumu gosterirler. Geldi-gecti agrilari, onemsizdirler. 
Boyun icin, acele etmeyin. 
Yukarı Dön
daisy_b Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı daisy_b Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Oca 2020 Saat 16:12
Karnımdaki o batma gibi kaşıntı sağ tarafta üstte göğsümün birkaç parmak altında oldu ama bugün o da yok. zaten bütün gün masa başı bilgisayar karşısında çalışan bir insanım. omuzlarımda hep kulunç var. o zaman sizin dediğiniz gibi sıcak uygulayıp biraz takip edeyim. ben çok vesveseli bir insanım aklıma ms ya da sinir iltihabı gibi şeyler geldi de ondan endişelendim. bir de hep d vitaminim düşük çıkıyor son birkaç yıldır dikkat ettiğim bir konu şimdi sizin bilgilendirmelerinizle her kış bir tane iğneyi kırıp içiyorum ama yıllardır hep düşük olması ileri de bir sorun yaratır mı? çok teşekkür ederim hocam iyi ki varsınız.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Oca 2020 Saat 19:35
EGER, yazilari en az 1 ay devamli deniz kenarinda guneslenme imkaniniz olmuyorsa, Dvit3 ampul; 6 ayda
 bir alin. 
50ng/dl alti oldugu surece, 3-4 ayda bir de alabilirsiniz. 
Oyle; Turk doktorlarinin zirvaladiklari gibi 1 ampul icmekle filan D vitamini fazlasi olmaz. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.