Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sinuzit mi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sinuzit mi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
maydanoz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 179
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı maydanoz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sinuzit mi
    Gönderim Zamanı: 18 Şub 2020 Saat 23:56
Hocam 4 yasindaki kizim gecen aksam ateslendi sabah kalktiginda atesi dusmustu ama halsiz ve istahsizdi, bir de iki kasinin arasini gostererek burasi agriyor dedi.iki gundur halsizlik ve istahsizlik devam ediyor, ek olarak sesi kisildi, ara ara da oksuruyor ve burnunun yan taraflarinin agridigini soyluyor. Burun akintisi yok. Burnu tikali gibi de degil ama alninin ve burnunun agridigini soyleyince sinuzitten suphelendim. Ara ara da boynunun agridigini soyluyor. Sf, cold mix, bal limon uclusunu uyguluyorum. Grip mi yoksa baska bisey mi

Düzenleyen maydanoz - 18 Şub 2020 Saat 23:57
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şub 2020 Saat 01:28
Bir gun bekleyip, takip edin.. Agri devam ediyorsa:
Sirt ustu yatar durumda, basi arkadan yere sarkacak bicimde, Iliadin damla, Gunde:2x2'ser damla her iki burun deliklerine damlatip, 1-2 dakika bekletin.
5 gun bu sekilde Iliadin damlatin. Nezle hali devam ediyorsa, 5. gunden sonra, gunde:4x10'ar damla Serum Fiz. damlatin.
Yukarı Dön
maydanoz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı maydanoz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şub 2020 Saat 20:57
Hocam kizimi bugun doktora goturdum. Sinuzit ve bogazlarinda akinti oldugunu soyledi. Ceftinex ve mukotik pediatrik surup verdi. Size sormadan almadim ilaclari. Iliadini de almadim daha, halsizlik ve istahsizlik bugun de devam ediyor, sabah karninin agridigini soyledi bi daha agri olmadi. Dun aksam da hafif atesi cikti sonra dustu, surekli ates hali yok, agzinda aseton kokusu gibi bi koku var ama o koku nedense bebekliginden beri var.D ilde de beyaz bi tabaka var. Oksurugu devam ediyor. Burun akintisi da yok. Antibiyotiklik bi durum var mi yoksa dun soyledikleriniz gecerli mi

Düzenleyen maydanoz - 19 Şub 2020 Saat 21:11
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şub 2020 Saat 21:43
SAKIN, her iki ilaci da almayin..
Dili; yemedigi icin. Bir seyler yediginde o manzara kaybolur.
Iliadin DAIMA evde bulunsun.. Kulak agrilari hep, en munasebetsiz saatlerde olur.
Simdilik Serum Fiz. ile devam edin.
Yukarı Dön
maydanoz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı maydanoz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şub 2020 Saat 00:06
Cok tesekkur ederim hocam, bikmadan usanmadan her sorumuza cevap veriyorsunuz. Hakkiniz odenmez. 
Benim bir sorum daha var. Kizimin kalbinde delik oldugunu soyledi bugun dr, cocuk kardiyolojiye sevk etti. 6 aylikken de cocuk kardiyoloji muayene edip ifurum oldugunu soylemisti ama cok onemli degil bi sene sonra tekrar baktirirsin demisti, gitmemistik onemsemedik. Az once de sizin ufirumle ilgili butun yazilarinizi okudum, kizimda gelisim geriligi yok, 4 yas 1 aylik, 100 cm, 18 kilo. O yuzden yine onemsemiyorum ama soyle bi durum var. Kizim 38+4 te 2450 gr 46 cm olarak dogdu ve ilk 4 ay toplamda yaklasik 1 kilo aldi. Asiri kusan bir bebekti. Ilk 6 ay hastanelerden cikamadik. En son fakulte hastanesine sevk ettiler oraya da bulasinca kirtulamadik, yani ben 6. aydam sonra kafama gore gitmeyi birakmistim,kilo almaya baslamisti. O gunden beri de kilo problemi yok, zaten asiri hareketli bi cocuk, yani kalp hastasi olsa bu kadar hareketli olabilir mi? Hocam kusura bakmayin cok uzattim ama bunlari neden yazdim, bebekligindeki kusmalarla ve kilo almamayla ilgili ola bilir mi? Bu yasa kadar kapanmasini beklerdik dedi. Bjir de bu masum ufuruk kac yasina kadar kapanir?

Düzenleyen maydanoz - 20 Şub 2020 Saat 00:07
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şub 2020 Saat 06:23
Gelisme geriligi olmadigina gore: Fonksiyonel sufl denilen (masum ufurum) bir Kalp hastaligini gostermez.
Hic kapanmayabilirde!! Bir zarari yoktur.
5cm boy, 2,5 kilo agirlik fazlasi var... Kalbinde delik olmasi imkansiz.
Isterseniz bir gidin bakalim, en azindan ne kadar durust ve namuslu bir doktormus, onu anlarsiniz.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.