Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - SEZERYAN sonrası NORMAL doğum GRUBUMUZ
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuSEZERYAN sonrası NORMAL doğum GRUBUMUZ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 1213141516 21>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
valley Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Haz 2010 Saat 13:27
Merhaba,

Ben de 16 haftalık hamileyim. Zorunlu sezeryan oldum. SSVD olmak istiyorum. Hangi devlet hastanelerinde ssvd yaptırıyorlar. Bilgi verebilir misiniz?

Yukarı Dön
Lilav Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 461
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Tem 2010 Saat 12:15
benimde ilk dogumum sezeryandi kalp atislari iyi olmadigi icin derhal sezeryan oldum ama ardindanda iki normal dogum yaptim hatta en son bebegim4270gr.di hic bir sorunumda olmadi yani eger annenin catisiyla falan alakali degilse bence denenmeli:)
Cagimizin altin kalbini ariyoruz,Nerde cagimizin alti kalbi???
Yukarı Dön
yasemin Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Puanlar: 107177
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Tem 2010 Saat 12:39
benimde ilk dogumum ayni senin gibi oldu kalp atislari durdu sezeryan heen yapmazlar burada yapmamak icin dondurmeye calistilaar dinlenin dediler o arda kalp atislari durdu hemen sezeryan oldum digeri dondu normal dogum oldu...

Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Tem 2010 Saat 12:45
türkiye de yapmıyorlar malesef.buradaki uygulama bir kere sezeryan oldun mu bir daha normal doğum yapamazsın.
ilk doğumlarda bile biçok dr. sezeryan için nasıl ısrarlı oluyorlar kaldı ki sezeryan sonrası normal doğum yaptırsınlar.elbet  özverili doktorlar da vardır ama çok azzz...
Yukarı Dön
yasemin Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Puanlar: 107177
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Tem 2010 Saat 12:50
biliyo turkiyede cok az hemen kolaya kaciyorlar ama burada saglik cok önemli hele örnek verem bir ayidr disciye gidip geliyom doktor almamak icin cabaladi bir ayidir almiyor dolgu yapiyor ama ben agridan duramiyom persembe gittim aldi yapilacak bir sey yok diye artik yani zorunlu olmadikca kolaya kacmazlar sezeryanli yapmamak icin beni cok cabaladilar ilac verdiler dondurmek icin cocuk donmedi bir saat dinlenin dediler o arad kap hizi yavaslayinca aldialr yoksa devam edecekelrdi tekradan normal dogum icin,kizimda korktum sezeryan olacagim diye ama doktorum asla dedi normal dogum hersey yolunda dedi sezeryani hic kabul etmiyom normal dogum gibisi varmi ,,,sezeyanda uyusukluk bir senede bile gitmiyor yarim oluyorsun  dogum yapacakalr normal dogum icin cirpinsinlar sezeryana kacmayin,,kardesim sezeryanli yapti normal dogum ama turkyede bu yok iste hemen ikinciyide sezeryanli yapmislar cok kötu bir durum bu ya,,

Yukarı Dön
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Tem 2010 Saat 13:04
sağlık sistemimizin hali bu malesef bunun hesabını nasıl verecekler biilemiyorum.
Yukarı Dön
MaRaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3544
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Tem 2010 Saat 14:23
net de sorulari cevaplayan bi jinekolog hiç bi dr bu riski goze almak isteemez demi$ti SSND için
risk ne onuda deseler ya

TR di$inda yokmu bu risk yaniTongue
Yukarı Dön
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Tem 2010 Saat 14:44
uğraşmak istemez demiş de
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 1213141516 21>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.