Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - SEZERYAN sonrası NORMAL doğum GRUBUMUZ
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuSEZERYAN sonrası NORMAL doğum GRUBUMUZ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 23456 21>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sevimliyiz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 69
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2008 Saat 22:40
Orjinalini yazan: sengul sengul Yazdı:

Nilay   canım sen  dört çocuğunuda    normal doğumla mı yaptın??
4 çocuk  2 kız 2 erkek  süper..ClapClapClapmalesef bana göre değil Disapprove

canım ,

ne yazıkki sezeryandan sonra normal doğumun olabileceğini  4. bebeğime 6 aylık hamileyken öğrendim.

Ayrıca 3 sezeryan sonrası da normal doğumun mümkün olduğundan çeşitli Amerikalı dr. raporlarından ve 3 sez . sonrası normal doğum yapmış çeşitli anneler bularak ve konuşarak emin oldum.

Sonra gittim bir doğumevinin başhekimine ve normal doğum istiyorum dedim.

Öğretmenim ve siigortamla karşılayacağım masraflarımı dedim.

Tamam dediler ve hamileliğimin 6. ayından sonra sürekli oraya gittim geldim.

Yanlız benim bebek 41 haft doldurdu.

Sancılar başladı , 6 cm açılma oldu ama bebeğin başı kanala girmedi :((

Ben son ana kadar bekledim ama sonunda artık dr. sez. dedi.

:(( Benim bebiş daha doğmadan beni yarı yolda bıraktı.

..

Benim 6. ayımdan itibaren kurduğum ssvd grubu ile de sürekli yazışıyordum.

Ben doğum yapamadım ama benden sonra 3 arkadaşım ssvd yaptı.

Bu nedenle çok mutluyum.Sanki ben doğum yapmış gibiyim onlarla.

Ve ben ssdv yi duyurmak için kolları daha çok sıvadım tabii.Clown

Yukarı Dön
sevimliyiz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 69
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2008 Saat 22:41
Orjinalini yazan: fatoş fatoş Yazdı:

Ben sezeryan yapmamak için çok direndim, normal  doğum olması için son ana kadar da bekledim, kızım 40+2 de doğdu ama o günde suyum geldi, kızım kanala girmedi, hiç açılma olmadı Disapprove mecburen sezeryana aldılar, yoksa doktorumu normal doğumu desteklediği için tercih etmiştim, eğer ileride 2. çocuğu düşünürsem, kısmetse bende normal doğum yapmak isterim Smile

Tabiki neden olmasın ?

Bu konuda bilgilenmen iiçn elimden geleni yaparım .

Sevgilerle
Yukarı Dön
hilal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Seha'nın Annesi Forumun İnci Tanesi

Puanlar: 24972
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nis 2008 Saat 00:22
canım çok hayırlı bi işe el atmışsın öncelikle tebrik ederim seni ClapClaphem çalışan annesin hem 4 çocuk hemde böle hayırlı işlerde bulunman gerçekten bi kadın olarak beni onure etti ne güzel bi hemcinsim varrClapClapClapClapClapClownClown
bende sezeryan oldum malesefUnhappymalesef çünkü istememe rağmen özel bi durumdan dolayı sezeryan olmak zorunda kaldımUnhappyve maelesef bundan sonraki doğumlarımda öle olucakUnhappyama bu konuda sonuna kadar destekçinim Smileinş. diğer annelere faydalı olurApprove
Bazılarını hoşgörmüyorum,tahammül ediyorum...Ama tahammülünde bir sınırı var,biliyorum...
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nis 2008 Saat 01:23
Orjinalini yazan: sevimliyiz sevimliyiz Yazdı:

Orjinalini yazan: fatoş fatoş Yazdı:

Ben sezeryan yapmamak için çok direndim, normal  doğum olması için son ana kadar da bekledim, kızım 40+2 de doğdu ama o günde suyum geldi, kızım kanala girmedi, hiç açılma olmadı Disapprove mecburen sezeryana aldılar, yoksa doktorumu normal doğumu desteklediği için tercih etmiştim, eğer ileride 2. çocuğu düşünürsem, kısmetse bende normal doğum yapmak isterim Smile

Tabiki neden olmasın ?

Bu konuda bilgilenmen iiçn elimden geleni yaparım .

Sevgilerle
Eğer günün birinde ikinciye niyetlenirsem, muhakkak deneyimlerinden faydalanmak isterim, teşekkürler canım Clown
Yukarı Dön
belma Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4544
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nis 2008 Saat 01:33
Kızlar benim İngilterede yaşayan bir arkadaşım  ilk bebeğini Türkiyede sezeryan yapmıştı.İkincisini ise İngilterede normal doğum la bu yaz dünyaya getirdiWink BilgilerinizeWink
Ama ben ilkini normal doğum ikincisini ise sezeryanla dünyaya getirdim.Hangisi diye sorarsanız ben  szeryan derdim.Çünkü bu duruma göre farklılık gösterirSmile
Kamil insan toprak tutsa altın olur,eksik insan altın tutsa toprak olur.
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nis 2008 Saat 01:42
Valla Belma ben de biliyorsun ya acil sezaryen oldum ve hiç de pişman değilim açıkçası. Maşallah bir sıkıntım da olmadı tabi normal doğum da iyi bunu kötülemiyorum asla ama şu da var ki benim rehabilitasyonda çalışan arkadaşımı hep size söylerim. Bana normal doğum sırasında bebek açısından olan sıkıntılar nedeniyle rehabilitasyona gelenlerin sayısından bahsetmişti. Onun üniversitedeki hocaları da doğum yapacakları zaman çocuk gelişimci ve fizyoterapist hocaları hep sezeryan tercih ediyorlarmış. Savunduğum için demiyorum ama bu görüşü de hep duydum. Normal doğum anne için sezaryen bebek için iyi bir yöntemdir dendiğini. Ne kadar doğru araştırılmalı ama travma atlatma süresi bebekler için normal doğumda daha zor oluyormuş. Tabi ki süper doktor olacak ki o kesik olayını düzgün yapsın. Yoksa cinsel sorunlar nedeniyle de eşlerin soğuma riski de var. Ben bu nedenle açıkçası sezaryen olurdum heralde
Demiştim başka bir topikte de. Bu da benim fikrim tabi ki. Wink

Düzenleyen duygu07 - 09 Nis 2008 Saat 01:45
Yukarı Dön
belma Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4544
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nis 2008 Saat 01:45
Valla ben ikisinide deneyen bir anne olarak tekrar diyorum duruma ve şartlara göre değişir .Ben çok zor bir normal doğum sonrasıDead bana göre çok kolay bir sezeryan  yaşadım. O yüzden bu kişler arasında farklılık gösrerir.Burada karar annenin olmalı benceSmile
Kamil insan toprak tutsa altın olur,eksik insan altın tutsa toprak olur.
Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Puanlar: 4308
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nis 2008 Saat 13:11
     bence de duruma ve şartlara göre değişir.basit nedenlerle sez yönelmek işin kolayına kaçmak gibi...

SÜT Aldığımm bayanın bebeği ters gelince dr sez demiş bayan da ameliyat sonrası çocuklara hayvanlara kim bakacak bana kim bakacak diyerek bir gece dişini sıkmış sonunda bebeği dönerek vaj. doğ. yapmış.Dr kalsa o gece sez olacaktı

bu hikayeden snra ben de kendi kendime telkinlerde bulundum  nor. dğum diye...ama olmadı...çünkü her durum sabretmekle geçmiyor.

Ben 36 haftalık hamile iken sancısız suyum geldi Zaten gebeliğin 17 hafteası kanama ile geçtiği için sürekli yattım.erken gelmesi beni şaşırtmadı

doktorum suni sancı ile normal doğum yapabileceğimi fakat sabırlı olmam gerektiğini söyledi .Fakat 15 -20 saat sancı çekebilirmişim.

ÖÖnca normal doğumu kabul ettimFakat sancının 2. 3. saatinde artık dayanamayacağımı anladım .
    tabi bebeğin suyu azaldığı için enf. kapma riski de vardıO kadar saat sancı çettikten sonra bir de sez olman gerekiyor diyebilirlerdi.
    Ben de artıları eksileri düşüünerek eşimin ve annemin bütün karşı çıkmalarına rağmen  115-20 saat beklemeden sez tercih ettim.

Halbuki gebeliğim boyunca hep normal doğumu istemiştim.

sez sonrası toparlanmam çok kolay oldu, sütüm de hemen geldi o yüzden verdiğim karardan hç pişman olmadım. normal doğumdan sonra vajinal dikişten dolayı toparlanamayan arkadaşlara da şahit olunca...

Nilay eğer dediğiniz gibiyse bundan sonraki doğumumu şartlar uygun olursa normal yapmak isterim

Düzenleyen byzkz - 09 Nis 2008 Saat 15:47
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 23456 21>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.