Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - aranızda epidural normal doğum yapan var mı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

aranızda epidural normal doğum yapan var mı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
irme Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

En Şen Üyemiz,Avrupai Pamuk Prensesimiz!

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 8380
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı irme Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2008 Saat 09:10
Durucum bende hamileliliğim başından beri epidural normal doğumda karar kılmıştım ve 6 saatlik sancıdan sonra hastaneye gittim,2 saatte hastanede sancı çektim,gerekli açılma olmuşki dr.15 dk.da bir kontrolerinden sonra tamam anestezi uzmanı gelsin yapalım epidurali dedi.beni yan yatırdılar ama cenin pozisyonunda,belimden ince bir iğneyle içeri girildi,hiç canım falan acımadı,sonra normal pozisyona getirdiler..saatlerdir çektiğim acı ve sancıları bikaç dakika içinde hissetmez olmuştum..Dr.tamam İrme doğuma bitti gözüyle bakabilirsin bundan sonrası daha kolay dedi...nasıl sevinmiştim..benim suyum gelmemişti..dr.şimdi suyu patlatıcam,bi sıcaklık hissedicekin,merak etme dedi..dediği şeyi de hissettim ama malesef kızım o esnada kakasını yapmış ve doğumdan zorlanarak boynuna kordon dolanmış..belki olur diye bikaç şey daha yaptılar ama 2 kez kalp atışları çok düşünce, doğumhaneden ameliyathaneye girdim ve sezeryanla aldılar..epidural olayı çok kolay ve çok rahat normal doğum yapamadım ama epiduralin oraya kadar olan kısımda çok işe yaradığını söyleyebilirm..
Pamuk Prensesin Annesi...
Yukarı Dön
duru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Yiğit ve Efe'nin Annesi"

Puanlar: 2231
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı duru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2008 Saat 18:20
İrme senin doğumunda epey zor olmuşShocked
Hem normal doğum sancısını çek saatlerce sonra da sezeryana alınConfused
Bende eğer normal doğum olursa ki inşallah olur Starepidural istedim dr.la konuştuk,çok rahat old.çok kişiden duydum ilkinde epidural yapmadığıma pişman oldumConfused

Yukarı Dön
irme Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

En Şen Üyemiz,Avrupai Pamuk Prensesimiz!

Puanlar: 8380
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı irme Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nis 2008 Saat 10:06
hayırlısı olsun canım..inş. çok güzel bir doğum gerçekleşir ama epidural konusunda sana katılıyorum,gerçekten çok rahat..
Pamuk Prensesin Annesi...
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı burcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 May 2008 Saat 16:52

soruyu duru sormuş, doğumunu da yaptı zaten ama ben bu topiği yeni okudum. başka merak eden arkadaşalar da olur diyerek cevap veriyorum...

ben epidural yapmadım. ama benim eltim epidural normal yaptı, Amerikanda.. 6 cm iken verilmişti yanlış hatırlamıyorsam. ve çok kolay oldu herşey...

ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
duru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Yiğit ve Efe'nin Annesi"

Puanlar: 2231
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı duru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 May 2008 Saat 09:58
Bende epidural doğum yapamadım maalesef hastaneye gittiğimde açılma 7cmdi ve bundan sonra normal doğum seyrinde devam etmesinin daha sağlıklı olacağını epidural olursam doğumum daha da uzayabileceğini söyledi,gerçekten dediği gibi oldu,çok kısa sürede doğumum gerçekleşti iyiki epidural olmamışım,ama evde sancı çekmemin bunda etkisi var tabi,yoksa en baştan hemen hastaneye gitseydim epidural isterdimThumbs%20Up

Yukarı Dön
belma Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4544
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı belma Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 May 2008 Saat 22:49
Buradaki bilgiler belki doğum yapacak arkadaşlara faydalı olabilirWink
Kamil insan toprak tutsa altın olur,eksik insan altın tutsa toprak olur.
Yukarı Dön
Elif Hansa Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Hansa ve Tevhid'in Annesi

Puanlar: 8182
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Elif Hansa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2008 Saat 13:48
ins bende de sancisiz acilma olur da, hastaneye gittigimde sizin gibi hemencecik oluverir oglusum.

evde sanciyi cekmek derken arkadaslar, evde sancilaniyorsunuz da, bagiriyormusunuz evde? beni de o dusunduruyor, simdi diyorum dogum basladiginda ben sancilari evde ceksem coklasincaya kadar, sonra hastaneye gitsem de rahat yapsam... ama iste bu isin evde bagirma meselesi var? ne diyorsunuz? evde sanci cekenler bagirdiniz mi?
Yukarı Dön
ilknuravci Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 73
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ilknuravci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mar 2009 Saat 17:42
merhaba piar,

bende 8+1 gebeyim ve epidural istiyorum. Fakat çevremdekiler böyle bir riske girmemi söylüyorlar. Şimdi senin tecrübeni okuyunca yine düşünmeye başladım. Bu konuda hastanenin ve anesteziyi uygulayacak uzmanında önemli olduğunu biliyorum. Nerede doğum yaptığını ve doktorunun ismini yazabilirsen çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
İlknur AVCI
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 7>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.