Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - aranızda epidural normal doğum yapan var mı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

aranızda epidural normal doğum yapan var mı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 23456 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nurcan Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2525
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nurcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2011 Saat 19:38
bilmiyorm ama o riski göze alabileceğimi pek sanmıyorm 1 kere acı cekicem dogumda kalıcı etkii bırakırsa bir ömür cekicem ama yinede doktorlara danısmakda fayda var sanırım
Yukarı Dön
peperutka Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 6954
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı peperutka Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2011 Saat 19:41
Orjinalini yazan: duruuuu duruuuu Yazdı:

bilmiyorm ama o riski göze alabileceğimi pek sanmıyorm 1 kere acı cekicem dogumda kalıcı etkii bırakırsa bir ömür cekicem ama yinede doktorlara danısmakda fayda var sanırım
Haklısın

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<
Yukarı Dön
perry Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı perry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2011 Saat 14:20
ben 5ay önce epidural normal doğum yaptım.kesinlikle tavsiye ederim.iğnelerin acısı yok denecek kadar az.serum iğnesi bile daha çok acıttı.belden olması korkutmasın.kontrole gider gibi doğuma girersiniz ve kucağına bebeğini verirler:))doğumun ertesi günü normal hayata döndüm.bende doğumdan önce çok araştırdım.yardımcı olmak istedim.hayırlı doğumlar...
Yukarı Dön
peperutka Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 6954
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı peperutka Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2011 Saat 14:49
teşekkür

Şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. Ben kalbimden '' ÖKÜZ '' çıkardım hey yavrum hey :))
<
Yukarı Dön
berayim Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 171
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı berayim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Oca 2011 Saat 14:32
benim ilk de ikincide epiduralle oldu ilkinde hic bisey hissetmedim cok iyiydi ama ikincisini 6 cm acilma olduktan sonra yaptilar ama doguma dogru ikinmalara dogru butun uyusukluk gitmisti ve benim icin berbatti 2 hafta oluyo ikinciyi olali.hayirlisi olsun canim allah saglikli bisekilde kucagina versin bir avazda ciksin insaallah
Yukarı Dön
MaRaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3544
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MaRaL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Oca 2011 Saat 14:35
berayim bana tekrar doz verdiler emrede sonlara dogru , yoksa etkisi geçmye ba$lami$ti, hatta 10 cm deydik :)
prenses dogum diolarmi$ buna

ikisinide epiduralli norm al dogurdum ben Embarrassed
Yukarı Dön
berayim Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 171
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı berayim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Oca 2011 Saat 19:06
maral evet etki azaldiginda burada bi dugme var sen basiyosun ilac geliyo tekrar ilkinde biliyodum ama ikincide aklima gelmedi o yuzden uyusuklugum gitmisti sancim gecmisti o guzeldi ama ikinma esnasinda alt tarafim felaket agridi ve en sonunda yirtilma oldu bende bitmis durumdaydim yani uyusuklugun gecmesi tamamen bizim unutkanligimiz yoksa kizimda hic bisey hissetmemistim
Yukarı Dön
ice_an Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ice_an Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2012 Saat 23:41
 ben tam 5 gün önce epiduralle normal doğum yaptım.hastaneye gittiğimde hiç açılmam yoktu epiduralin uygulanabilmesi için en az 4 cm açıklık olması gerkiyormuş.bu sebepten suni sancı verdiler 1 buçuk saat aklımı kaybedecek kadar sancı çektim suni sancı normal sancı gibi değil çünk birgn evveli normal sancıda çektim allah kimseye suni sancı çekmek zorunda bırakmasın.birbuçuk saat sonunda 4cm açıklık oldu ve epidural uygulandı ,uygulandıktan 3 dk sonra ağrı azaldı %70 oranında %30 sancı bırakıyorlar çünkü açılmanın devam edebilmesi için ama o geri kalançektiğin sancıya sancı demek ayıp olur:)) çok rahat sadece tuvalet ihtiyacın varmış gibi hissediyorsun ama çok hafif bir sancı daha sonra benim çok çabuk açıldı epidural yapıldıktan yarım saat sonra doğum başladı 10 dk içinde de doğumum gerçekleşti.epidural çok rahatlatıyor tabi 4 cm açılasıya suni sancı çekmesi cabası.yalnız epiduralin etkisi 2 gn devam ettiğinde hiç acı hissedilmiyor benim 5. günüm dikişlerim feci halde acıyor ilk günler hissetmemiştim.sonradan çok acıyor.amane olursa olsun sezeryanın sonradan acısı yerine bence normal doğum yapmak en güzeli.Herkese epidural normal doğumu tavsiye ederim.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 23456 7>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.