Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum sonrası yaşananlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - spiral
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuspiral

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 10>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
poyraz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 708
Mesajın Direkt Linki Konu: spiral
    Gönderim Zamanı: 11 Nis 2008 Saat 14:20
Bildiğiniz üzere istenmeyen bir gebelik sonucu akabinde düşük yaptım
Şimdi spiral taktırmak istiyorum(nihayet diyenleriniz vardırLOL)
Ama doktoruma danıştığımda 2 adet spiral olduğunu öğrendim
1.Normal spiral
2.İlaçlı spiral(kanama görmüyormuşsun)

İlaçlı spiral hakkında tereddütlerim var.doktorum hiçbir sakıncası olmadığını söyledi ama kadınlar menepoza girdiklerinde yada hamile kaldıklarında adet kesintisi sonucu psikolojik sorunları meydana gelmekte.Peki bu spiral yöntemiyle bunlar oluşmamaktamı diye soru oluştu kafamda yani bence vücut dengesini bozmazmı?pis kanın dışarı atılması gerekmezmi?
İlaçlı spiral yaptıran varmı arkadaşlar aranızda önümüzdeki ay yaptırmayı düşünüyorum ama sizinde fikirlerinizi almak istedim.
http://b1.lilypie.com/NgFWp2/.png[/IMG][/URL]
Yukarı Dön
hilal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Seha'nın Annesi Forumun İnci Tanesi

Puanlar: 24972
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nis 2008 Saat 00:56
ben ilaçlısını ilk kez dyuyuyorumConfusedShocked
Bazılarını hoşgörmüyorum,tahammül ediyorum...Ama tahammülünde bir sınırı var,biliyorum...
Yukarı Dön
ifakat Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
"Yağmurun annesi... Çıtır pare mod"

Puanlar: 11323
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nis 2008 Saat 01:22
bende ilk kez duydum Confused
bu salı taktırdım bende ve korktuğum kadar varmış dedim birtürlü cesret edip taktıramamıştım nihayet kendimi toparladımve gittim çok  canım yandı hem korku hem kansızlık birde tansiyon düşmesi olsunca kendimden geçtim zor toparladım 1 gün ağrım oldu şu an rahatım ama çok baş ağrım var o günden beri ağrıkesicilerle duruyorum spral yaparmı bilmiyorum ama o günden sonra oldu normal doğum yapmadığım için birde rahmin çok dar olması zor bir işlem oldu benim için ama herkeste bole olmuyormuş korkutmak amaçlı yazmadım ama şimdi kafam rahat en azından artık korunuyorumBig%20smile
ilaçlısını merak ettim bende sen taktırınca bir bilgi verirsin bizedeWink
Öyle bir kul hakkım varki benden alınan... ALLAH'ım yarına bırakır ama ,yanına bırakmaz ASLA...!!!
Yukarı Dön
fistiktuanam Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 409
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nis 2008 Saat 09:10
merhabalar bende sprail taktirmak istiyorum ama korkuyorumConfusedilacli sprail de yeni duydum ama mantikli gelmedi cunku adet olamadigimizda yani bende oyle oluyo sinir siskinlik sivilceler baya sorunlar oluyo bencede pis kanin disari atilmasi gerekliUnhappy
Yukarı Dön
poyraz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nis 2008 Saat 23:59
Orjinalini yazan: ifakat ifakat Yazdı:

bende ilk kez duydum Confused
bu salı taktırdım bende ve korktuğum kadar varmış dedim birtürlü cesret edip taktıramamıştım nihayet kendimi toparladımve gittim çok  canım yandı hem korku hem kansızlık birde tansiyon düşmesi olsunca kendimden geçtim zor toparladım 1 gün ağrım oldu şu an rahatım ama çok baş ağrım var o günden beri ağrıkesicilerle duruyorum spral yaparmı bilmiyorum ama o günden sonra oldu normal doğum yapmadığım için birde rahmin çok dar olması zor bir işlem oldu benim için ama herkeste bole olmuyormuş korkutmak amaçlı yazmadım ama şimdi kafam rahat en azından artık korunuyorumBig%20smile
ilaçlısını merak ettim bende sen taktırınca bir bilgi verirsin bizedeWink

İfo çok rahatlattın beni,ben bu gazla hemen gidip taktırırımLOLLOLkız öyleyse ben taktırmıyorum hem doktor %97 koruyo dedi ben kesin % 3 lük dilimden hamile kalırımLOL acı çekmeden kalmak daha mantıklıLOLLOL

Yukarı Dön
poyraz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nis 2008 Saat 00:03
Orjinalini yazan: hiloş hiloş Yazdı:

ben ilaçlısını ilk kez dyuyuyorumConfusedShocked

Bende ilk defa duydum hilal hem diğerine görede  pahalıymış.Bakıyım bi araştırıyım anladığım kadarıyla gün boyunca hiç cevap gelmediğine göre kimse duymamış.
Yukarı Dön
iremnur Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1054
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nis 2008 Saat 13:39
merhaba ben de 2çeşit olduğunu duymuştum ama ilaçlımı bilmiyorum biri  normal devlet hastanelerinin taktığı biri de ithal ediliyomuş burada sadece drlar muayenehanelerinde takıyorlar ve oldukçada masraflıymış karşı komşum taktırdı 300ytl ödediğini söyledi ama diğerine göre daha sağlıklı güvenli iltihap önleyici baş ağrısı yapmıyormuş
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nis 2008 Saat 13:53
Orjinalini yazan: iremnur iremnur Yazdı:

merhaba ben de 2çeşit olduğunu duymuştum ama ilaçlımı bilmiyorum biri  normal devlet hastanelerinin taktığı biri de ithal ediliyomuş burada sadece drlar muayenehanelerinde takıyorlar ve oldukçada masraflıymış karşı komşum taktırdı 300ytl ödediğini söyledi ama diğerine göre daha sağlıklı güvenli iltihap önleyici baş ağrısı yapmıyormuş
Benim doğumumu yaptıran doktoruma daha yeni sordum, 300 YTL'ye takıyoruz dedi. Bir de uyardı. "Sağlık Ocaklarında takılıp çıkarttığım o kadar çok spiral oldu ki senin tercihin ama 3 kez acı çekmek istemiyorsan bundan takalım" dedi. Ben ona sonuna kadar güveniyorum. Evet canım ithalmiş. Bence bu fiyata değer.Thumbs%20Up

Düzenleyen duygu07 - 13 Nis 2008 Saat 13:55
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 10>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.