Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - KULAK AĞRISI VE AKINTISI
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

KULAK AĞRISI VE AKINTISI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 73
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kas 2022 Saat 04:42
Gece tekrar yoğun akıntısı oldu hocam. Bactrim başlamak şart ama yok yok yok yazan bir Allah'ın kulu yok! Yarın başka eczaneleri dolaşacağım belki birileri satar Bactrim i 😔 böyle elim kolum bağlı beklemek çok üzüyor hocam. Ya çocuğuma bir zarar gelirse diye. 
Bu kadar sık şekilde kulak zarlarının delinmesi bir duyma problemi yaratacak diye de çok korkuyorum 😔 Yavrum çok sıkıntı çekiyor. 

Sadece doktorlar değil bir de çevre baskısı var hocam herkes ne cesaret doktorun ilaçlarını kullanmıyorsun kulağı ağrıyınca doktora gitmiyorsun çocuğu sağır edeceksin diye beynimi yiyor. Allah yardımcımız olsun gerçekten... Dilerim şu Bactrim i bulabilirim 🤲🏻
Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kas 2022 Saat 09:48
Hocam Bactrim aldım çok şükür 🤲🏻

Oğlum 3 ay sonra 7 yaş olacak 28-30 kg civarı. 

5 gün günde 2x1.5 ölçek başlıyorum. 

İlacın üzerine 2x1 ölçek yazmışlar da yine de teyit etmek istedim. 

Bir de yazılarınızda ibuforen grubu ağrı kesici dediğiniz için İBufen aldım hocam çok ağrısı olunca veririm diye. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (2) Teşekkürler(2)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kas 2022 Saat 18:55
Kulak zari delinmesi ile "sagirlik" dunya da bir tek Turkiye'de olur. O da; verilen kulak damlalari yuzundendir.
20 kilo ustu, gunde:2x1.5 olcek alir. 
Cevreyi bosverin. Onlarin tek derdi, sizin de o doktor kaziklarinizi yemeniz icin, yoksa kendilerini "suclu"
 hissedecekler. 
Banker Kastelli zamaninda da ayni pustluklar yapilmisti. Kastelli batiyor, adam hala akrabalarini da zorla
sisteme sokma pesinde idi. 
Turklerde boyle bir duygu vardir! Sucun genellesmesi ile vicdan azablari azaliyor!
 "-Herkes o ilaclari veriyordu!" veya "Herkes para kaptirdi!", "Herkes o partiye oy veriyordu!" gibi.. Onlara
 bosverin, kendi dustukleri b.k  cukurunda debelenip dursunlar.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 28 Kas 2022 Saat 18:56
Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ara 2022 Saat 09:02
Hocam bu kulak ağrısını, kulak zarı delinmesini (akmasını) önlemenin bir yolu yok mudur? Çocuklar okula gidiyor ve bu sene sürekli hasta oluyorlar ve ayda 2 kere kulak ağrısıyla kulak akıntısıyla uğraşır olduk. Şaşırdım kaldım artık ne yapacağımı. 
İliadin sıksam da ağrıları geçmemeye başladı çoğu zaman. 
Daha 3 hafta kadar önce Bactrim kullandık. Yeniden akıntı olursa sürekli Bactrim mi kullanacağım. 
Gerçekten nasıl önlerim bu kulak ağrılarını düşünmeden edemiyorum çok sıkıntı çekiyor çocuklar 😔
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ara 2022 Saat 18:36
Onlemenin bir yolu yok! Bir onemi de YOK! Yeter ki, benim anlattiklarimin disina cikmayin. 
Bactrim cok SART DEGIL! Sadece hastalik suresini kisaltir. Bactrim kullanmadiniz diye, daha kotuye gitmez.
Sadece Iliadin damla kullanmaniz yeterlidir. 
Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mar 2023 Saat 19:30
Hocam merhabalar... 
Sizi bu sefer çok değişik bir konu ile rahatsız ediyorum. 
İliadini tüm çocuklu arkadaşlarıma ve çevreme tavsiye ediyorum kulak enfeksiyonu ağrısı ile ilgili. 
Sizin mesajlarınızı hep okumalarını söylüyorum. 
Az önce bir arkadaşım mesaj attı çocuğu havale geçirmiş ve yapılan tetkikler sonucu bir şey çıkmamış doktor iliadin kaynaklı demiş çok şaşırdım üzerine bir arkadaşım da ben de sen tavsiye ettikten sonra aldım ve ikinci günü havale geçirdi çocuğum dedi şok oldum. 
Böyle bir etkisi var mı hocam iliadinin? 

Düzenleyen asneti - 26 Mar 2023 Saat 07:46
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mar 2023 Saat 01:30
Boyle bir etkisi YOK! 
Havale, ani ates yukselmesi ile ilgili.
Tabii, Iliadin kullanmaniz, Turk doktorlarinin hic de islerine gelmez!!! Yerseniz!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 26 Mar 2023 Saat 01:30
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.