Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kızıl mı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kızıl mı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Glnrkzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 194
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Glnrkzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mar 2023 Saat 10:44
Ben sizi yıllardır takip ettiğim için az çok biliyorum ama başkasının çocuğuna inisiyatif kullanamadım tabi ki size sordum. Çünkü yazdıklarınızı bu güne kadar okuduğum kadarıyla en azından antibiyotik verildikten 12 saat sonra eğer kızıl ise düzelecek biliyorum. Hocam sarkatanligin kaçıncı safhası olur bu artık bilmem.

Doktor çocuğa antibiyotik verir 4. Gün döküntü çoğalır. Sonra kızıl der ama aileyi eve yollarken birde iğne verir 12 saat sonra azalması gerekir di kızıl olsa demiyor da. Bunlar dahada çoğalacak diyor. 

Öpücük hastalığı diyor biri antibiyotik veriyor. 

6. Hastalık antibiyotik alerjisi böyle olmaz diyip alerji iğnesi yapmak istiyor bir diğeri. 

Tek bir kan tahlili yok bunları söylerken. 

Bunların sarlatanlıklarına 1 2 3..... Rakam yetmez artık. 

Düzenleyen Glnrkzy - 22 Mar 2023 Saat 10:45
Her şeyin başı sağlık
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mar 2023 Saat 18:32
   " 6. Hastalık antibiyotik alerjisi böyle olmaz diyip alerji iğnesi yapmak istiyor bir diğeri. "
Sarlatanlikta sampiyonlugu bu doktorumsu yaratiga verdim!!!

" Öpücük hastalığı diyor biri antibiyotik veriyor. "
Ikincilik de, bunun hakki!! 
Goruyorsunuz, Turk Cocuk doktorlari ne haldeler: Cahiller + Aptallar + Son derecede curetkarlar! 
Bir tek Cerrahi dallarda bu kadar cok sahtekar yok! 

"Cahillik guzel sey!!! Her seyi biliyorlar"!!! 
Yukarı Dön
SedaTaşar Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 7
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı SedaTaşar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mar 2023 Saat 16:58
Hocam bahsi geçen çocuk benim çocuğum öncelikle çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için sizin sayenizde ampisilin alerjisi olduğunu öğrenmiş olduk ve kestik. Alerjileri baya geçti sadece kılcal damar çalması gibi lekeler kaldı. Siz kan tahili istemiştiniz bizde yaptırmıştık şehir hastanesinde oradaki doktor sorun yok deyince dikkat etmemiştim fakat bugün kan tahlil sonuçlarını incelediğimde referans dışı sonuçlar farkettim (ALT 71) (Ck-MB 39) (Kreatin kinaz 918) (AST 91) (CRP,Nefolometrik 0,986) bu sonuçların böyle olması nedendir hocam 

Düzenleyen SedaTaşar - 28 Mar 2023 Saat 16:59
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı SedaTaşar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mar 2023 Saat 19:04
Buradaki doktoruna sordugumda tekrar kan aldırın yazmıs hıcbır acıklamada bulunmadı neden olacagına dair 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı SedaTaşar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mar 2023 Saat 19:10
Hocam tekrar kan aldırmak için beklemem gereken bir süre varmı hemen aldırmalımıyım
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mar 2023 Saat 19:24
Bunlar ipe sapa gelen farkliliklar DEGIL.. Hicbir sey gerekmez. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.