Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Ek Gıda & Beslenme & İştah
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - tel süzgeç
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konutel süzgeç

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
botag Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 691
Mesajın Direkt Linki Konu: tel süzgeç
    Gönderim Zamanı: 12 May 2008 Saat 17:45
Katı gıdaya ilk geçtiğimde kızıma ben de tel süzgeçten geçirerek çorbalarını verdim.Asla blendır kullanmadım.Sonraları da çatalla ezdim.Meyveyi de cam rende ile rendeledim.Bazen kustuğuda oluyordu.Daha sonraları yavaş yavaş alıştı.Kustuğu zaman çok ısrarcı olmadım.    
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2008 Saat 11:49
Orjinalini yazan: bilgeakgun bilgeakgun Yazdı:

ben de nerdeyse 1 aydır tel süzgeç kullanıyorum,ama dediğiniz gibi çatalla ezip vermeyi deneyeceğim,şuanda 7 ay 10 günlük pütürlüye alıştırmak için umarım geç kalmamışımdır di mi kızlar?öğürerek kusunca yanımda eşim varsa ya da kayınvalidem bütün cesaretimi alıp götürüyorlar,bırak artık daha fazla zorlama bak kusuyor diyorlar,ne yapacağımı şaşırıyorum,
canım vallakusunca ne yapmak lazım bilmiyorum ama öğürünce pek ilgilenmemek gerektiğni biliyorum.. doktorun daha iyi bilir.. çok çok kolay gelsin..
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
bilgeakgun Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

hepimiz hilalcigiz:)

Puanlar: 1971
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2008 Saat 09:08
ben de nerdeyse 1 aydır tel süzgeç kullanıyorum,ama dediğiniz gibi çatalla ezip vermeyi deneyeceğim,şuanda 7 ay 10 günlük pütürlüye alıştırmak için umarım geç kalmamışımdır di mi kızlar?öğürerek kusunca yanımda eşim varsa ya da kayınvalidem bütün cesaretimi alıp götürüyorlar,bırak artık daha fazla zorlama bak kusuyor diyorlar,ne yapacağımı şaşırıyorum,
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2008 Saat 22:43

ben de tel süzgeci sadece 1 hafta kullandım. sonra hep çatalla ezdim.. meyveyi de hep cam rendeden geçirdim. (hatta dişleri çıkınca ısırmayı öğrendi..) öğürmeyi çok fazla yaşadık. hatta biriki defa kustuğu bile oldu. ama görmezden gel, hiç oralı olma... zamanla düzelecektir. Doktor ne diyor bu konuda. Yani boğazıyla ilgili bir sorun yoksa zamanla kendi kendine düzelecektir. Çünkü bildiğim kadarıyla bu normal bir refleks..

kolay gelsin canım..

ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2008 Saat 14:13
Ben tel süzgeçi çok fazla kullanmadım, bende çatalla ezerek veriyordum, başta alışana kadar, o öğürmeleri yapıyorlar zaten, ben duymazdan geldim, meyveyi bir süre bende cam rendeden geçirip veriyordum, 10. aydan sonra da ısırmasını sağladım Smile 
Yukarı Dön
oğuzkağan Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2960
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2008 Saat 14:05
Orjinalini yazan: bilgeakgun bilgeakgun Yazdı:

peki sizlerin tel süzgeçleri nasıl?

canım ben fazla tel süzgeç kullanmadım.10-15 gün kadar kullandım.çorbası tamamen pütürsüz oluyordu.benim kullandığım süzgeçte.eğer süzgeç kullanmaya devam edeceksen deliklerin miktarı genişleyecek diye biliyorum.dr öyle demişti.ama çok şükür benim oğlum çatalla ezdiğim zaman çok rahat yiyor.sende çatalla ezerek yedirmeyi dene istersen.
[
Yukarı Dön
bilgeakgun Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

hepimiz hilalcigiz:)

Puanlar: 1971
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2008 Saat 11:26
peki sizlerin tel süzgeçleri nasıl?
Yukarı Dön
rüyabebek Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1056
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 May 2008 Saat 20:58
canım bende meyveleri cam rendeden geçirip kızıma verdim yemeklerinide blendr yada çatalla ezip verdim çocuklar yemek istemedikleri için ögürüyorlar bence aç oldukları zaman o ögürdükleri mamaları çyle güzel yiyorlarki LOLLOLbence aç olmasını bekle yani iyice acıksın ki çok güzel yesin dogru yada yanlış bilmiyorum ama ben böyle yaptım öylede güzel yiyor artık bi görsenApproveApproveApprove
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.