Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik Öncesi Dönem
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - GEBE KALMAYI KOLAYLASTIRAN POZISYONLAR
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuGEBE KALMAYI KOLAYLASTIRAN POZISYONLAR

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zelos Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4208
Mesajın Direkt Linki Konu: GEBE KALMAYI KOLAYLASTIRAN POZISYONLAR
    Gönderim Zamanı: 30 Tem 2008 Saat 10:08
Uygun Şekil
Gebelik için uygun dönem saptandıktan sonra ikinci aşama cinsel birleşmenin şeklidir. Pek çok pozisyon gebelik için uygun ortam yaratmaz. Normal bir ilişki sonrası gebelik oluşabilmesi için spermlerin vajinaya uygun şekilde bırakılması ve vajinanın spermlerin rahim içine doğru ilerleyebilmesi için uygun pozisyonda durması gerekir. Bu şartları sağlayan pozisyonlar erkeğin üstte olduğu, kadın ve erkeğin yana doğru dönük olduğu pozisyonlar ile kadının diz-dirsek pozisyonunda olduğu şekillerdir. Erkeğin üstte olduğu durumda kadının kalçaları altına bir yastık yerleştirerek pelvisini yükseltmesi spermlerin doğru yönde ilerlemelerine yardımcı olur. Diz-dirsek pozisyonu ise özellikle sperm sayısı düşük olan durumlarda ek fayda sağlar. Oturur pozisyonda, kadının üstte olduğu veya ayakta olan cinsel ilişkiler gebelik elde etmek için uygun değildir.

İnsanlarda cinsel ilişkinin amacı büyük ölçüde haz almak olmasına rağmen biyolojik açıdan primer amacı soyun devamını sağlamak yani gebelik elde etmektir. Bu amaç dışında birleşme doğada sadece insanda ve birkaç türde daha olmaktadır. Gebelik elde etmek isteyen çiftler bu nedenle ilişki esnasında bazı etkinliklerden kaçınmalıdırlar. Bunların başında oral seks gelir. Tükrük içinde bulunan birtakım enzimler ve bakteriler spermlerin dölleme kabiliyetini azaltır, hatta spermlerin ölümüne neden olabilir. benzer şekilde anal seks de sperm aktivitesi üzerinde olumsuz etki yaratabileceğinden bu tür ilişkilerden kaçınılmalıdır. Yine benzer mekanizma ile ilişki esnasında kullanılabilen kayganlaştırıcılar da sakıncalıdır. Özellikle petrol bazlı olan vazelin, masaj yağları gibi maddeler kesinlikle kullanılmamalı, mutlaka kayganlaştırıcı kullanılması gerekiyor ise su bazlı olanlar tercih edilmelidir. Gebelik arzulayan çiftlerin su altında veya içinde ilişkide bulunmaları vajen pH'ı bozulacağından sakıncalıdır. Sıcak su da sperm sayısı ve hareketliliğini bozacağından önerilmez.

İlişki sonrasıEğer ilişki sonrası kadın hemen ayağa kalkarsa fazla miktarda meni dışarıya kaçacaktır. Spermler rahim ağzına ulaşacak yeterli zaman bulamadıkları için bu durum gebelik elde edilmesi açısından önemlidir. Gebe kalmak isteyen bir kadın ilişkiden hemen sonra ayağa kalkmamalıdır. İdeal olan kalçalarının altına bir yastık koyarak 20-30 dakika kadar yatmasıdır. Erkek de meni kaçağını azaltmak için birkaç dakika kadar kendini geri çekmemelidir.

Vajina dışarıdan kulanılan herhangi bir maddeye gereksinim duymadan kendi kendini temizleyebilen ve uygun ortamını yaratan bir organdır. Adet kanaması ve ilişki sonrasında dahi vajina sağlıklı kalabilmek için kendi önlemini alır.(Eğer ilişkiden sonra kötü bir koku duyuluyor ise bu enfeksiyonun belirtisi olabilir ve doktor kontrolü gerekir). Sadece gebelik isteyenlerde değil hiçbir kadında vajinal duş önerilmez.İlşiki öncesi yapılan duş vajen pH'ını değiştireceğinden gebelik şansını olumsuz yönde etkiler. Spermin yaşama şansı tehlikeye girer, ilişkiden hemen sonra yapılan duş ise spermleri ortamdan uzaklaştıracağından, şansı azaltır. Ayrıca duş, bakterileri kadın üreme sistemi içinde yukarılara doğru zorlayarak enfeksiyon ve dolayısı ile infertilite şansını arttırır.

alintidir
Yukarı Dön
esra2901 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 341
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eki 2008 Saat 18:32
kızlar cuma günü derya baykalda bi uzman vardı ve doğru nefes almayı bilmediğimiz için hamile kalamıyormuşuz yani rahme oksijen gitmiyormuş nefes alırken sadece göğüslere alıp vermeycekmişiz alt tarafa karın bölgemize dolduracakmışız sadece hamile kalmak için deil bi çok hastalığın da tedavisi doğru nefesmişThumbs%20Up tam olarak bilmiyorum tabi araştırmak lazım
Yukarı Dön
MySons Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1537
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eki 2008 Saat 22:54
Nilgün, hamile kalmak isteyenlerin mutlaka ilgilerini cekecek ve birtakim bilmeleri gereken bilgiler var burada! Paylastigin icin sana tesekkürler!!! Benim ilgimi ceken ve hicde aklima gelmeyecek olan, iliski öncesi dus yapmanin hamile kalmayi zorlastirdigi...bu en ilginc ve bence bilinmesi gereken bir olay!

Yukarı Dön
nurten... Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

bilalim + eşim + erenim

Puanlar: 4509
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eki 2008 Saat 00:08
aile büyüklerinin yoğun sıkıştırmalarına dayanamayıp dr. gittim bana kolay vede çabuk hamile kalmam için bahsetmişti bunlardan bende uyguladımLOLsonuç 2.ay hamile idim Winkpaylaştığın için sağol söylediğin programı bende izledim çok ilginç geldi banada
KOLLARIMDA İKİ MELEK:)
Yukarı Dön
Ege Berk Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 591
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ara 2008 Saat 21:45
kızlar bende bunların hepsini uyguladım sonunda hamile kaldım fakat bunları uyguladığım için mi yoksa doğru zamana mı denk geldi bilemem...ben size bişey sölüyecem hangimizin babaannesi veya büyüklerimiz bunları yaptı sonuçta çocuk sahibi oldular ki bizler varız ay allah aşkına onların köy işlerinden zamanları bile yoktu....Smile
Yukarı Dön
zelos Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 4208
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2009 Saat 14:06
Orjinalini yazan: MySons MySons Yazdı:

Nilgün, hamile kalmak isteyenlerin mutlaka ilgilerini cekecek ve birtakim bilmeleri gereken bilgiler var burada! Paylastigin icin sana tesekkürler!!! Benim ilgimi ceken ve hicde aklima gelmeyecek olan, iliski öncesi dus yapmanin hamile kalmayi zorlastirdigi...bu en ilginc ve bence bilinmesi gereken bir olay!

degılmı   normalde dus alınır genellıkle ama almamamk daha ıyıymıs
Yukarı Dön
*naz* Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4677
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2009 Saat 19:59
bazı doğru bildiğimiz yanlışlar varmış yavfEmbarrassedLOLLOL
kalbi acıtan her ne varsa;
sen hepsinden birazsın işte...
Yukarı Dön
hilal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Seha'nın Annesi Forumun İnci Tanesi

Puanlar: 24972
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2009 Saat 20:04
LOLnazoşşBig smilePigne zaman gelicek bebişPig
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.