Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Gelişim & Davranış Değişiklikleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - zayıfmı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumzayıfmı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
poyraz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 708
Mesajın Direkt Linki Konu: zayıfmı
    Gönderim Zamanı: 26 Ağu 2008 Saat 16:21
Kadir bey merhaba

Oğlum 10 aylık 76cm boyunda 9,5 kilo.Bana çok normal geliyo çünkü doğduğundada cılız bebekti ama her gören bu çocuğu beslemiyomusunuz diyoSmile
Beslenmesini 6 aylıktan beri değiştirmedim katı gıdaları almıyo pütürlü bile zor yediriyoruz.
Ama ben vitamini aldığını kanaatindeyim.
Sabah güzel kahvaltı arada meyvesi sonra çorba yada sebzesi(blendırdan geçiriyoruz)yoğrudu,muhallebisi,2 kez de biberon maması içiyo.Alışsın diye yediğimiz şeylerden bir parça azına koyuyorum kusuyo saydığım şeylerin dışında azına bişey sokmuyo.Ama eline ekmek veriyim onu öğütebiliyo normal yemekler midesini bulandırıyo.Katıya alıştırmak için neyle başlamam gerek bana yardımcı olurmusunuz.mesela balık yediremiyorum ki en yararlı şey.
Biraz uzun oldu  kusura bakmayın
Şimdiden teşekkürler.
http://b1.lilypie.com/NgFWp2/.png[/IMG][/URL]
Yukarı Dön
sedefk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 95
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağu 2008 Saat 21:18
Aynı sorun bende de var, benim kızım da 11 aylık 75cm ve kilosu 8.5kg. Herkes bana da beslemiyor musunuz diyor..Vermediğim yemek kalmadı, kahvaltı arada meyvesi sonra çorba yada sebzesi(blendırdan geçiriyoruz)yoğrudu,muhallebisi,2 kez de biberon maması içiyo. Ben de aynen böyle yapıyorum..Bir de iştah şurubuna başladık bu aralar. JUN-.R diye güya piyasanın en iyisi dediler ama. Ben hala pek bir faydasını göremedim :( Yardım ediniz lütfen Kadir bey...
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağu 2008 Saat 22:22
Boy ve kilosu iyi.Bazı bebekler genetik olarak çiğneme özürlüdür, sabırlı olacaksınız. Mamalara verdiğiniz paraya yazık, aynı şeyi kutu sütleri ile de yapabilirsiniz. Ayrıca 10 aylık çocuk evdeki yemeklerden yiyebilir. Blendır dan geçirebilirsiniz.
Acısız tarhana, süzme mercimek le başlayabilirsiniz. Arkasından, bir müddet sonra yayla çorbası teklif edin, eğer pirinç tanelerini yutabiliyorsa yemeklere geçebilirsiniz.
Balık şart değil, Tibet yaylasındaki çocuklar ne balığı yiyor???
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağu 2008 Saat 22:29
jun-r un iştah ile bir ilgisi yok. İştah açan yeğane ilaçlar bezı "Allerji" şuruplarıdır.Sipr...tin gibi. Günde 2x1/2 ölçek verin. Yanlız, 5 gün verip, kesin. 3 gün aradan sonra gerekirse tekrar verebilirsiniz.
Yukarı Dön
sedefk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağu 2008 Saat 22:47
ama sonra bir yan etkisi olmasın bu verdiğiniz iştah şurubunun..kesin iştah açar mı? 
Yukarı Dön
sedefk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağu 2008 Saat 22:51
bir de bu ilacı aç karnına mı vereyim??
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağu 2008 Saat 10:27
İştah ve uyku arttırmak zaten ilacın yan tesiri, başka bir yan tesiri yok, 5 günü geçirmeyin.
Aç karnına verilecek

Düzenleyen Dr. Kadir Tuğcu - 27 Ağu 2008 Saat 10:27
Yukarı Dön
sedefk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağu 2008 Saat 10:46
çok teşekkür ederim Kadir bey..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.