Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ATEŞ
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumATEŞ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
PIRILTI Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 73
Mesajın Direkt Linki Konu: ATEŞ
    Gönderim Zamanı: 06 Eyl 2008 Saat 13:11

MERHABA KADİR BEY KIZIM 13.AYLIK VE 2 GÜNDÜR YÜKSEK ATEŞLE SAVAŞIYORUZ 38 . 38.5 ATEŞİ VAR KAN VE İDRAR TESTİ YAPTIRDIM KAN TESTİ TEMİZ FAKAT İDRAR TESTİNDE 2-3 LÖKOSİT 1-2 ERİTROSİT HÜCRESİ GÖRÜLDÜ. DR. HAFİF BİR İDRAR YOLU ENFEKSİYONU GEÇİRİYOR DEDİ VE KULUÇKA SÜRESİ 3 GÜNDÜR DEDİ. ŞUANDA SERUM ALIYOR ÇÜNKÜ HİÇBİR ŞEKİLDE YEMEK YEMEK İSTEMİYOR VE ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ ŞURUP KULLANIYORUZ. BENİM ANLAMADIĞIM HAFİR BİR İDRAR YOLU ENFEKSİYONU BU DENLİ ATEŞ YAPAR MI?

ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eyl 2008 Saat 15:40
1)Ateş ile niye savaşıyorsunuz? Siz ( daha doğrusu doktorunuz) ateşe sebep olan ne, onun teşhisini doğru yapın. Kan testinin temiz çıkması, yani lökosit sayısının düşük olması, sizin "Gripal" enfeksiyon geçirdiğinizin en büyük işareti de bunu değerlendirecek doktor nerede???Birde benim "Ateş ve Havale " ile ilgili yazımı okuyun.
2)Kız çocuklarında idrarda 2-3 lökosit , 1-2 eritrosit , az bile.. 8-10 lökosit bile görülebilir, normaldir. İdrar tahlilinde "Nitrit ve Lökosit esteras" pozitif çıkarsa enfeksiyon düşünülür.
3) Çocukta su kaybı varmıki serum takılıyor???Kusması olmayan çocuk canı istediğinde yerde içerde....Serum resmen "gösteri" amaçlı olmuş.
4) İdrar yolu enfeksiyonu ya vardır, ya yoktur. Böyle saçma şey olmaz.Sizin çocuk "Gripal enfeksiyon geçiriyor, yarın ağzı yüzü akmaya ve öksürmeğe başlayacak. Bakalım doktorunuz o zaman ne diyecek..
Yukarı Dön
PIRILTI Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eyl 2008 Saat 16:01
DOKTORUMUZA SORDUM KAN TESTİNDE WBC Sİ 20.5 NEU 9.96 LYM 7.38  WBC 20.5 ÇIKTIĞI İÇİN VÜCUDUNDA ENFEKSİYON OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR,BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ,SERUM TEDAVİSİNİ SONLANDIRALIM MI?

TEŞEKKÜRLER, 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eyl 2008 Saat 16:11
Hani kan testi" temizdi"... 20.5 WBC cok yüksek,tabiiki antibiyotik gerekir.
Ağizdan alabiliyorsa ,sadece su içse bile seruma gerek kalmaz.Kusması olmayan bir çocukta serum ne oluyor???
Genede benim içim rahat değil, şu" Kan sayımı ve Strep -A testini " bir daha yaptırabilirde bana yazarsanız, hadiseyi kesin çozebilirim...İdrarda 2-3 lökosite "Enfeksiyon" diyen bir doktora ben pek güvenemiyorum..
Yukarı Dön
PIRILTI Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eyl 2008 Saat 12:47

Kadir Bey, henüz yeni bir kan testi yaptırmadık ama en son yapılan test sonucu aşağıda ki gibi;

WBC  H  20.05
NEU#   H  9.96
LYM#  H  7.38
MONO# H 2.61
EOS#   0.136
BASO# H 0.42
NEU%   48.6
LYM%   36.1
MONO% H 12.7
EOS%   0.663
BASO% 1.96
RBC     4.32
HGB 12.3
HCT   L  35.9
MCV 83.2
MCH 28.5
MCHC 34.3
RDW 14.4
PLT  H 459
MPV 7.10
PCT 0.326
PDW 15.6

ŞUANDA SERUMA SON VERDİK AMA GÜNDE BİR ANTİBİYOTİĞE DEVAM EDİYORUZ. BU KAN DEĞERLERİNE GÖRE SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR ACABA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eyl 2008 Saat 18:48
Sizin çocuğunuzda "Enfeksiyöz Mononükleoz " denilen bir hastalık var. 1 hafta kadar ateş yapar, tek taraflı badencik şişer, boğaz kırmızıdır.KESİNLİKLE ANTİBİYOTİK kullanılmaz. Kesin bir tedavisi yoktur. Monosit yüksekliğinden başka "Monotest" diye başka bir testi vardır, oda pozitif çıkar.. Kesinlikle "Beta!!! virusu" değildir. Ateşiniz uzun sürecek. Hala ateşli değilmi???.. Benim Ateş ve Beta virusu yazılarımı okudunuzmu??

Düzenleyen Dr. Kadir Tuğcu - 09 Eyl 2008 Saat 14:47
Yukarı Dön
PIRILTI Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eyl 2008 Saat 00:15
evet hala ateşli kadir bey, "Enfeksiyöz Mononükleoz " nasıl bulaşır ben nerde yanlış yaptım çok üzülüyorum bebeğimin durumuna, cuma günkü boğaz muayensinde herhangi bir kızarıklığa ve şişmeye raslanmadı sonradan mı nükseder? antibiyotik kullanılmaz demişsiniz fakat cuma gününden beri hergün bir antibiyotik alıyordu bebeğime bir zarar vermiş midir?

Düzenleyen Dr. Kadir Tuğcu - 09 Eyl 2008 Saat 14:47
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eyl 2008 Saat 11:04
Hastalığın diğer ismi, "Kissing disease" yani "Öpücük Hastalığıdır". Solunumla bulaşır. Kuluçka süresi 7-10 gündür, ilk ateşten 1 hafta geriye gidin, o günlerde bulaşmış olabilir.Sizin herhangi bir kusurunuz yok. Çok öptürmeyin yeter. Antibiyotiğin hiçbir faydası yoktur, zira bir virustur.
Hayır Antibiyotik vererek çocuğa bir zararı vermediniz, bazen ateşi düşmedi diye aynı doktora gidildiğinde sırf çeneniz kapansın diye 10x antibiyotikli iğne verirler, işte o zaman çocuğa zararlı oluyor.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.