Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Testler & Tahliller & Teşhisler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 11. ay değerlendirme ve kan değerleri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forum11. ay değerlendirme ve kan değerleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bereketim Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 22
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bereketim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2014 Saat 10:00
Kadir hocam,
ateşimiz hala devam ediyor. iştahsızlık da devam ama içi yandığı için kızım sadece su içmek istiyor.
ant.b kessek sorun olmaz değil mi tabii bulaşmalı bir durum varsa ne olabilir?. (geçen hafta pazartesi yani rahatsızlığın başladığı gün altını değiştirirken ellerini gaitaya bulaştırıp ön arka her yere dokunmuş sonrasında suyla yıkanmış bu yapabilir mi?) veya...
Peki dışarıdan bulaşan mikrop derken, gecenlerde mevsim itibari ile papatya çiceği yemiş olabilir (herşeyi ağzına götürme isteği var) gibi etkenler bu kadar enf. nedeni olabilir mi peki?

tam 1 hafta olacak ateş bulguların genel olumsuzluğun başlaması, daha ne kadar daha sürer, ilaçları kessek tekrar başlar mı veya farklı bir belirti olur mu?

Farz edelim dışkıdan bulaşan bir bakteri var eğer antiyib. tam kullanmadan kesersek farklı bir belirti yada olumsuz kötü bir durum gelişir mi?

Üreyen e. coli
koloni 100.000
patojen üreme
WBC:20 .... durumunuda dikkate alıyormusunuz. Bugün nitrit ile olanları tüm yazılarını okudum. hemen y. mersini alıp sabah akşam bu tedaviye başlıyoruz ama ATEŞi ve huzursuzluğu ne yapacağız peki?

Bu sorular, çaresizliğimizden, tekrar çok teşekkür ediyorum samimi görüşleriniz için...

Düzenleyen bereketim - 14 Nis 2014 Saat 13:13
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2014 Saat 18:50
Antibiyotigi kesin, zaten 'zararli' olabilecek, bir bakteri YOK... Atesi merak etmeyin, ates ile ilgili makale ve yazilarida okuyun.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bereketim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2014 Saat 19:16
Kadir bey,
48 saat yani 4 doz antib. sonrası ateş şuan yok.
Durum itibari ile kesiyoruz.
Antib. kestik diye tekrar ateş yükselmesi ve mikrop çok dirençli olmaz değil mi?
(makalelerinizi okuduk ama ateş için genel durumu olumsuz olunca veriyoruz)
Şimdi nelere dikkat edelim.
Çok teşekkürler.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2014 Saat 19:54
IYE; zaten yok... O tahlile kulak asmayin.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bereketim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2014 Saat 20:34
Çok teşekkürler, her şey için sağolun... Hergün sizi takip ediyoruz ayrıca:)
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.