Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Testler & Tahliller & Teşhisler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - tahliller
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumtahliller

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
senemsss Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 66
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı senemsss Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mar 2015 Saat 16:37
Merhaba hocam, haklısınız hastaneye ilk götürdüğümüzde çekmişlerdi USg 2yi sizde bir görün istedim sadece. 
Kızımın ateşi halen düşmedi. 1 hafta oldu. tahlil sonuçlarına göre Enfeksiyoz Mononukleoz değil demiştiniz. bu kadar uzun süre ateşi düşmediği için bizde endişeleniyoruz. Ne olabilir ? 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mar 2015 Saat 18:23
Hic onemli degildir, nadiren bazi viruslerde boyle uzun atesli devre yapabilirler. Siz sadece; Agizdapis bir koku ve dilde kalin bir pas tabakasi varmi-yokmu, onu kontrol edin. Oldugunda; Antibiyotik gerekir.
Yukarı Dön
senemsss Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı senemsss Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mar 2015 Saat 18:29
Dilde pas yok ağızda kokuda yok ama bademciklerinde, boğazında beyazlıklar var. Boğazının da bugün acıdığını söylüyor.  
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mar 2015 Saat 18:14
Onemli degil. Viruslerlede olur.
Yukarı Dön
senemsss Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı senemsss Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mar 2015 Saat 21:46
Hocam kusura bakmayin surekli yaziyorum size ama kizimin atesi halen dusmedi. Sabah dusmustu tamam kurtulduk dedim ama aksam oldu yine cikti 39 lara... Ne yapicaz cok caresiz kaldim. Tekrar doktora gitmek istemiyorum bir suru ilac tahlil yazacak biliyorum ama boyle bekledikcede sinirlerimiz harab oldu. 1 hafta surer mi ? Gecen hafta pazardan beri boyleyiz...
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mar 2015 Saat 22:47
Siz sadece; Agizdapis bir koku ve dilde kalin bir pas tabakasi varmi-yokmu, onu kontrol edin. Oldugunda; Antibiyotik gerekir.
Yukarı Dön
senemsss Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı senemsss Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mar 2015 Saat 13:42
Dilinde bir sorun gözükmüyor. ağzında da koku yok. Ateşi de 38 civarında seyretmeye başladı. Ama halsizlik ve iştahsızlık hat safhada. Boğazının acıdığı söylüyor. Öksürük de var. Dinlendirmeye de çalışıyoruz. Ama bir türlü iyileşemiyor. Akşam tekrar ateşinin çıkmasından korkuyorum..
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mar 2015 Saat 18:29
Griplerde; 4-5 gun ates, ve 2-3 hafta oksuruk-nezle hali devam eder. Iyilesmeye yakin akinti koyulasacak, oksurugun sesi ve akintinin rengi-koyulugu degisecek, merak etmeyin.
Cok okuyun.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.