Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Diğer Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ayağa zımba batması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAyağa zımba batması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
semuna Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 354
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı semuna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ayağa zımba batması
    Gönderim Zamanı: 18 Şub 2016 Saat 22:15
Mrb hocam 2.5 ay once ayağıma zımba batmıştı kanamıştı . Ayağımda bi sertleşme ve ağrı oluştu .ustune basınca ağrıyordu . Dr gıttım film çekildi . Bişey çıkmadı ..diclomec verdi 1 hafta kullan geçmezse müdahale ederiz dedi.. Nasırlaşma olmuş dedi. 1 hafta kullandım ilacı bir etkisi olmadı ..
ayak basparmagım hocam suan boyle tırnak maksasıyla torpuyle almaya çalıştım . Sizce ne yapmam gerekır
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şub 2016 Saat 02:02
Icerde, zimba telinin bir parcasi kalmis ve "Yabanci cisim reaksiyonu"  yapiyor.
Sicak su icinde bekletin ve , orayi torpu ile acin. Her islemden sonra, kurulayip. Batticon veya Betadine surun.
Yukarı Dön
semuna Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 354
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı semuna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şub 2016 Saat 12:58
Hocam ama film çekildim ayağımdan bişey çıkmadı . Sizin dediğiniz gibi tırpulıyorum suan ama ağrı devam edıyor parmağının ustune basınca...filmde cıkmayıpta bir parça kalmış olabılırmi yine. Dr zımbanın battığı yer derinden nasırlaşmış olabılır mi
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şub 2016 Saat 19:02
Cok ufak oldugundan gorulmez..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.