Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Burun tikanikligi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBurun tikanikligi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
minel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 63
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı minel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Burun tikanikligi
    Gönderim Zamanı: 03 Mar 2016 Saat 05:48
Hadir hocam 6 yaşinda kizimin burnu tıkalı 10 gundur serum fizyolojik le uğraştım açılmadı.illadin başladım 3 gün oldu ama bala tıkalı.brun etleri öyle siski damla burundan içeri akmiyor.sıcak su buharı iyi gelir mi?birde 2 gundur çok oksuruyor.balgamli değil.sanki gıcık gibi.ama bütün gün gece hiç durmadan oksurdu.geniz akıntısı bu kadar rahatsız edici oksuruk yapar mi.alerjik bi oksuruk gibi gelio bana
Ne yapmalıyım

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2016 Saat 03:41
Eski mailleri okuyun...
Yukarı Dön
minel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı minel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mar 2016 Saat 00:34
Hocam surekli okuyorum eski mailleri.siz alerjide akıntı olmaz diyorsunuz ama gittgim doktorlar alerjik geniz akıntısı var diyor.kışları çok fazla hastalanmayiz ama her sene şubat sonu gibi bir baslayor hastalık bir turlu geçmek bilmiyor.acaba İstanbul da onereceginiz bir doktor var mi?su alerji olayını kafamdan bir atabilmek istiyorum artık.biliyorum her turlu akıntıda alerji şurubu kullanmayın diyorsunuz.ama doktorlar veriyor.ne yapacagimi sasirdim.keşke size muayne olabilme imkânımız olsa idi.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mar 2016 Saat 06:19
3-5 gun Zyrtec deneyin. Gunde 1 olcek,
Yukarı Dön
minel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı minel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mar 2016 Saat 12:24
Hocam zyrtec demedim.ateşi çıkar diye korktuğundan agumentin de verdim yanında.iyi olmuşt.geniz akıntısı kesildi.oksurukte kalmadı.ama antibiyotik biter bitmez ateş çıktı.iyi yapmadigimi anladim. Dün zytec vermedim.bugün yine yoğun köyü geniz akıntısı başladı.konusmakta zorlanıyor.dayanamadım doktora goturdum.nazonex sprey yazdı sadece.10 gün alerji ilacı kullanma sonra alerji bölümüne git test yapılsın dedi.nazonex spreyi almadim.biliyorum iyi demiyosunuz o ilaca.bide 7 yaşinda geniz eti alınır dedi.bide bu çıktı başımıza.zytec kesmekle iyi mi yaptım hocam.şimdi bu ateş neyin nesi.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mar 2016 Saat 21:27
Zyrtec o kadar onemli bir ilac degil.. Sadece akinti oldugunda, kullanilabilir.. Oksuruk, bilhassa ifrazatli oksuruklerde kullanmayin.
Yukarı Dön
minel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı minel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mar 2016 Saat 00:15
Hocam şuan burnu açık.ama genzine balgam var yeşilimsi.ne yukarı çıkıyor ne assagi iniyor yapışmış gibi gözüküyor.bu yüzden rahat nefes alamıyor.2 gundur atesli.basım agriyor bacaklarim agriyor diyor.ve usuyor cok.titriyor hocam.başı com agridiginda parol veriyorum.bunun dışında sıcak su buharı cold mix ballı limon ve serum fizyolojik.inşallah bu sefer ilaçsız anlatabiliriz hocam.şuan oksuruk yok sizce zytec vermeli miyim?birde parolu günde kac kere verebilirim.parolla dönüşümlü hangi ağrı kesiciyi kullanabiliriz.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.