Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Gelişim & Davranış Değişiklikleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Boyu kısa
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBoyu kısa

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
dhurnali Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 205
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dhurnali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Boyu kısa
    Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2016 Saat 18:46
Merhaba Kadir bey.2,5 yasinda bir oğlum var.85,5 cm boyunda ve 11,6 kg da kilosu var.sizin tabloya da baktim malesef boyu cok kısa. Boy kısalığı icin gecen sene hastaneye gitmiştik.değerleri normal çıktı.dogum kilosu da güzel, 3,200 kg doğmuştu.sütü de günde yarım kg iciriyorum...Boyu zamanla düzelir mi, yoksa ilerde de kısa boylu mu kalır.ne yapmamız lazım kadir bey.şimdiden tesekkur ederim.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2016 Saat 19:40
D vitamini ne seviyede??  Bakildimi?
Gogus kafesinin ve "hazir ol" durumunda bacaklarinin resimlerini gonderebilirmisiniz??
Yukarı Dön
dhurnali Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dhurnali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağu 2016 Saat 10:03
Kadir Bey geçen sene D vitamini seviyesine baktırmıştık ve normal olduğunu söylemişlerdi. Oğlumuzun fotoğraflarına da bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. İlginiz için çok teşekkürler.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağu 2016 Saat 19:56
Bariz "X-Bacak" var, hemen 1 ampul Dvit3 icirin.. Ekim ayinda; 1 ampul daha icirin ve Aralik ayinda,
resim gonderin.
Boyu: 4cm kisa,
Kilo : 1.6kg eksik..

Ayrica; Sipraktin kullanin.. Gunde 2x yarim olcek(2.5ml)  5 gun verin, 3 gun ara verin.
%5  cocukta, hircinlik yapar, yaparsa vermeyin.

Yukarı Dön
dhurnali Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dhurnali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ara 2016 Saat 13:56
Merhabalar Kadir Bey,

Oğlumuzun boyu ile ilgili Ağustos ayında size yukarıdaki mesajı göndermiştim. İsteğiniz üzere resimlerini de eklemiştik. Bunun üzerine siz de

"Bariz "X-Bacak" var, hemen 1 ampul Dvit3 icirin.. Ekim ayinda; 1 ampul daha icirin ve Aralik ayinda,
resim gonderin.
Boyu: 4cm kisa,
Kilo : 1.6kg eksik.." demiştiniz.

Biz de Dvit3 ampulleri Ağustos ve Ekim aylarında kullandık. Oğlumuz Şubat'ın 20'sinde 3 yaşına girecek ve şu an:

Boyu: 89 cm
Kilosu: 12.7 kg

Resimlerine buradan ulaşabilirsiniz. Sizin tablonuza göre boyu ve kilosu halen kısa olarak görünüyor ancak bu durum sizce normal midir? İleride düzelebilir mi?
Şimdiden teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ara 2016 Saat 18:36
  " Şubat'ın 20'sinde 3 yaşına girecek "
Yani, Subat 20'de 2 yasi bitecek  ve 3 yasina girecek, oylemi???
O ZAMAN, Ilk sualdeki:
  "  Merhaba Kadir bey.2,5 yasinda bir oğlum var. "   Bunu nasil izah edecegiz??????

Herhalde; 3 yasi bitecek demek istediniz.. Buna gore, boy ve kilosu geri. Duzelme yok.
Bacaklari duzgun.. Gunde en az 600ml sut/sutlu gida tukettiginden emin olun.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 31 Ara 2016 Saat 18:39
Yukarı Dön
dhurnali Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dhurnali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nis 2017 Saat 09:28
Merhabalar Kadir bey.38 aylık oldu oğlumuz.Boyu 91 cm kilosu 13kg oldu.Sizin tavsiyeniz üzerine ağustos ve ekim aylarında birer ampul Dvit3 kullanmıştık.aralıkta resim gondermistik.X bacak vardı, düzelme olmuş demiştiniz.çok şükür....Kadir bey size sormadan kullanmak istemedim.Kış boyu güneş gormedik ya acaba oğlum için yine Dvit3 kullanmalimiyiz.
Yukarı Dön
dhurnali Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dhurnali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nis 2017 Saat 17:38
Merhabalar Kadir bey.İşgüzarlık yapıp eski mailleri araştırmadan sorumu sordum,bu yüzden kusuruma bakmayın lütfen.Şimdi baktım ve sorumun cevabını buldum Kadir bey.Senede bir defa Dvit3 ampul yeterli olacakmış galiba.Siz çok sevdiğim ve saygı duyduğum ender doktorlardan birisiniz.Bu sebepten değerli vaktinizi harcamak istemiyorum.3 tane çocugum var ver üçünü de sizin tavsiyeleriniz ile büyüttük.Herşey için çok teşekkür ediyorum.Kolaylıklar diliyorum...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.