Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Testler & Tahliller & Teşhisler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kansızlık mı???
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKansızlık mı???

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gasbsoy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 109
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gasbsoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kansızlık mı???
    Gönderim Zamanı: 27 May 2017 Saat 14:19
Merhaba hocam.  Benim oglum 11 aylık 8.500gr boyu 70cm.( bir buçuk ay önce 8.500gr boyu 71,5  cıkmıstı farklı bir Dr a gitmiştik)doğum kilosu 3.640gr. Anne sütü alıyor ama sütümün az olduğunu düşünüyorum. Günde bir defa normal şekilde kaka yapıyor,  bezi sabah bol çisli oluyor. Gunde ortalama 600ml süt içiyor ,peynir yiyor , yumurta sarısını bazen TAM bazen yarım yiyor, kıymalı yemeklerden de veriyorum ama az hemen öğürüyor. Sütlü çorbalar,  irmikli sütlü muhallebiler de yiyor. Ama hiç büyümüyor. Dr genel muayenede bi sıkıntı olmadığını söyledi  kan tahlili yaptırdık ama sonuçları o Dr a göstermeden size göstermek istedim. Kan surubunu sizi tanıdıktan sonra 4 aylıkken bıraktım. Kansızlık var mı hocam?  Varsa bu gelişimine engel midir? Oğlum durmadığı için idrar tahlili yaptıramadık yaptıralım mı gerekir mi? 
Yukarı Dön
Gasbsoy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gasbsoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2017 Saat 14:24
Yukarı Dön
Gasbsoy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gasbsoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2017 Saat 14:28
Bu arada hocam oğlumda burun akıntısı ve hafif öksürük var.  Dr boğazlarında az kızarıklık var dedi.  Hiçbir ilaç kullanmıyorum. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2017 Saat 18:39
Grip gecirdigi; "Kan Sayimindan belli!!!
WBC: 9.6 (dusuk)
NEUT% :30.3 (cok dusuk)
LYM% :58.9 (cok yuksek)  Bu bulgularin tamami Grip lerde gorulen degerlerdir..
Diger dusuk degerler, CAHIL, laboratuvarin; "eriskin" Referans araliklarini kullandigi icin gorulmektedir..
Hele birde doktorunuz, aptalin teki ise, ve 11 aylik bir cocugun Kan Degerlerini bilmiyorsa, size epey bir 
HIKAYE anlatir, sakin kanmayin... 

".. Dr boğazlarında az kızarıklık var dedi. .."  DER!!  Bu lafi;  gordukleri her hastaya soylerler.. 
Daha olmadi, bakti ki; hasta yemiyor, "Kulak zari kizarik" der gene antibiyotik dayar.. 
Son 10 senenin; "SAHANE", Saglik Reformlari ile gelinen nokta bu..Durun daha ne kepazelikler goreceksiniz.. 
Sadece; benim Grip icin anlattiklarimi uygulayin.. 
Bakin 10 seneye yakin; Laboratuvarlarin bu sahtekarliklarini anlattigim halde, hic utaniyorlarmi?? 
Kazanc o kadar yuklu ki; suratlarina tukurseniz; "Yarabbi sukur" derler.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 28 May 2017 Saat 06:14
Yukarı Dön
Gasbsoy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gasbsoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2017 Saat 23:19
Tamam hocam cok teşekkürler.  Ozaman bu tahlildeki demir eksikliğinin göstergesi degil. Peki 1,5ayda hiç kilo almaması,  gelişimindeki yavaşlık neyden kaynaklı olabilir . Sütten başka boy ve kiloyu artıran öneriniz var mı acaba? Allah 'a şükür sağlık problemi yok ama bu cevre baskısı çocuğa bakamıyormusum gibi tavsiyeler beni gelişim geriliği mi var acaba gibi şüphelere düşürüyor . Oglum kendinden ayca küçük bebeklerin yanında çok küçük duruyor kıyaslama yapılıyor bu da beni endişelendiriyor . Başka testler falan uygulamamıza gerek var mı hocam. Vitamin balık yağı onermediginizi de biliyorum ne yapabilirim 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 May 2017 Saat 06:17
Soya cekimdir.. Ailede;ufak-tefek kimseler varsa, onlara cekmis olabilir. Muhim olan; SAGLIKLI olmasidir.
Birde; uzak bir ihtimal ama, Kalp rahatsizligi olan cocuklarda gelisme geri olur. Simdiye kadar, Kalp icin bir
sey soylendimi?? 

Yukarı Dön
Gasbsoy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gasbsoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 May 2017 Saat 09:42
1.5 ay önceki muayenede Dr kalbinde üfürüm olabilir cok kucuk ihtimal ama siz yine de kalp Dr na gidin demisti.  Ozaman kilosu ve boyu ayına göre iyi oldugundan siz gitmemizin gereksiz oldugunu söylemiştiniz. Bu ayki gittiğimiz baska Dr kalbinde bi problem olmadıgını söyledi. Ailemiz uzun boylu degil fakat zayıf da değil biz yine de emin olmak için kardiyoloji ye gidelim dimi hocam. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 May 2017 Saat 18:10
Yok, gerek yok.... Ciddi bir Kalp rahatsizligi olsa, kesin soylerlerdi... 
Siz gene anlattiginiz gibi; et ve sutlu gida agirlikli besenmeye devam edin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.