Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Orta kulak iltihabi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumOrta kulak iltihabi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Halek Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 149
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Halek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Orta kulak iltihabi
    Gönderim Zamanı: 10 Şub 2018 Saat 23:08
Hocam, anlayisiniza siginarak sormak istiyorum. 3 yas 8 aylik kizim 6 gun once 1.5 gun suren 39 derece civari ates , burun  akintisi,tikaniklik ve oksuruk sikayetlerine maruz kaldi. Ilacla mudahale etmedim, aizin yontemlerinizi uyguladim,tikaniklik ve dolu oksuruk kalmisti.tam hali toparlandi derken  4.gun kulak agrisi basladi. Onu da gecistirdigimi zannederken( ben illiadini unutmusum maalesef vermemistim)diger kulagi da basladi ve bu sefer  cok daha fazla agri sikayetiyle. Tum gece oram agriyor buram agriyor seklinde heryerini gostererek ve aglayarak. Ertesi gun kulagina baksin diye doktora goturdum. Goruntusu de halsiz , keyifsiz ve ates de 38 gibiydi.Orta kulak iltihab(diger kulaginin da aktigini soyledi )ve akut bronsit dedi.genizinde yesil akinti ve hiriltisi da varmis.. . Klamoks verdi. Kulak boyle birakilmaz dedi. Cocuk cok fazla sikintili oldugu icin ikilemde kaldim. Bana yardimci olur musunuz?
Hocam siz gorene kadarki durumunu yazayim dedim.dunku o cok sikintili durumu hafifledi. 37.5-38 gibi atesi var. Keyfi iyi sayilir. Arada kulagim aciyor diyor.
Antibiyotik gerekli midir hafif ates oldugu icin?biraz da az duyuyor sanki.

Düzenleyen Halek - 11 Şub 2018 Saat 17:38
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şub 2018 Saat 19:32
Antibiyotik; ASLA gerekmez.. Bu durumlarda; Antibiyotik kullandiginizda, hem arkadan gelen baska bir
bogaz enfeksiyonu daha agir seyreder, hem de kizlarda Idrar Yolu Enfeksiyonlari daha sik olur.
Zaten bu sahtekarlarin, her oksuruk sikayeti ile giden hastadan Idrar Tahlili istemeleri de bu yuzden dir.. 
Bir daha da sakin; oksuruk ve kulak agrisi sikayetleri ile doktora gitmeyin, benim dediklerimi yapin.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 11 Şub 2018 Saat 19:34
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.