Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ates ishal
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ates ishal

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 290
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ates ishal
    Gönderim Zamanı: 14 Oca 2019 Saat 08:47
hocam merhaba oğlum 6 yaşında. cumartesi gece karnım ağrıyor dedi, tuvalete gitti ishal olmuş , yattı uyudu. sabah uyandığında hafif ateşi vardı. hiç keyfim halim yok diyordu. bir yerinin agrimadigini söylüyordu. d ilinin üstü hafif pütürlü ve biraz kötü koku vardı. sonra ateşi yükseldi.  ağrısı vardı. butun gun boyledi, heryerim ağrıyor diyordu. gece yatarken pedifen verdim.  ateş düşmüştü.  gece uyudu. sabah uyanınca bu sefer istifra etti. birşey yemediği için safra çıkardı. ne yapmamizi tavsiye edersiniz. 10 aylik bebegimizde var ona geçmez inşaallah .teşekkürler    

Düzenleyen bucus - 14 Oca 2019 Saat 08:55
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2019 Saat 20:01
1- Ishalden sonra; kusma olmasi biraz "Domuz Gribi" lehine, SAKIN hicbir ilac vermeyin, ve hele hele;
SAKIN Turk doktorlara bu sikayeti ile gitmeyin. 
1- Bebek, abisinin kakasini yemez ise, bulasmaz!!!
Yukarı Dön
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 20:03
hocam merhaba geçenlerde oğlum için yazmıştım şimdide kendim için yazıyorum. 2 gün önce mide bulantısı ürperme üşüme ile yattım. sabaha karşı mide bulantısı ve istifra ile uyandim  ve çıkardım. üşüme ürperme devam etti. sabah kalktım öğlen e kadar 5 6 defa ishal olarak tuvalete çıktım. rapor almak için dr.a gittim. gida zehirlenmesi dedi. ishal için ilaç yazdı.(kullanmadim). o gün  ishal devam etmesi. bütün gün yattım. ertesi gün işe  gittim.  halsizlik devam ediyor.istah yok. bağırsakların sürekli hareket halinde. ishal bugün devam ediyor. ne yapmami  tavsiye edersiniz.  teşekkürler 
Yukarı Dön
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 20:06
1gun önce ciğer yemiştik ve yemekten sonra o  ciğer benim midemi mahvetti sürekli ağzına geldi. midemi bulandırdı.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 20:15
Mikrop kapmissiniz.. Allahtan ilac kullanmadiniz, yoksa ishal kesildiginde icerde kalan mikroplarin uremesi
 ve cogalmasi ile ATES cikar, sonrada; "Zehirli ishal" diye sizi hastaneye yatirirlardi.. Eski bir dolandiricilik
hilesidir. 
Halsizlik, ishal yapici mikroplarin salgiladigi toksinler yuzundendir, 1-2 gune kadar oda gecer. Bol su icin. 

Yukarı Dön
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Oca 2019 Saat 12:20
hocam merhaba dediginiz gibi ilac kullanmadan ishal geçti. bugün tuvalete  çıktım fakat bu sefer rengi beyazımsiydı.ilk defa böyle bir durumla karşılaştım.  internetten okudum. bir sürü şey  yazılmış . ne önerirsiniz.tahlil vs yaptırayım mi. teşekkürler   
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Oca 2019 Saat 19:12
Daha kac defa anlatmam gerekiyor!!!  
Tabii; yazdigim cevaplari 20-30 kisi anca okuyorsa, ayni sualler devamli sorulur!!! 
Ishallerde, barsaklar bosaldigi icin, "SAFRA" akintisi olamaz, Hele birde hastaya: yagli-yumurtali gidalar 
yedirilmezse, kaka "Beyaz" renkte cikar.. Biraz yagli-yumurtali gidalar yiyin, kaka rengi duzelir. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 20 Oca 2019 Saat 19:13
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.