Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateş ve kaşıntılı döküntü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ateş ve kaşıntılı döküntü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 171
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Oca 2019 Saat 23:46
Sagolun hocam acillerde kaldık kan istediler,wbc 8 cıktı,crp yüksek dedi tâbi çok dikkate almadım,kendisi anlamadigi için 1 saat de uzman doktor bekledik gozucuyla şöyle bi bakıp penos yaz dedi,oğlumun ateşi düştü keyfi yerinde,dilde pas ağızda koku yok,sadece sivilce şeklinde döküntüler var,ablasininki gibi degil döküntüler,ilacı vermeyi düşünmüyorum,size danışmak istedim yine de.
Yukarı Dön
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2019 Saat 00:16
Hocam bu sefer yine kızım için yazıyorum,kızıl olmuştu deposilin yaptırdık iki gün önce,penos kullanıyoruz 4.doz oldu ama ateşlendi biraz şu an,normal mi hocam,o kadar antibiyotiğe rağmen neden ateşlendi,yol gösterir misiniz rica etsem
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2019 Saat 00:36
Viral bir hastalik olabilir.. Degilse: Ates+Koku+Pas olur. Yoksa, grip basliyor demektir.
Eski mailleri iyi okuyun.. 

WBC:8 olan bir hastaya, Pen-Os verilmez, hicbir antibiyotik verilmez.. Aptal bunlar!!
Yukarı Dön
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2019 Saat 12:38
Çok teşekkür ederim hocam dediginiz gibi viral sanırım,hapşırma ve öksürük var,ateşi de düştü.
 Oğluma da pen-os felan vermedim,atesi dustu,dokuntu de olmadi,onunki de viral bir şeydi demekki,herzamanki gibi sizden başkasına guvenmiyorum,saygılar sevgiler hocam.
Yukarı Dön
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2019 Saat 13:40
 hocam oğlumun sonucları bunlar,net mi bilmiyorum,crp ye bakarak enfeksiyon var,ablasindan kızıl bulaşmış olabilir deyip pen-os yazmıştı,sizden ogrendiklerimle yalnızca wbc değerini dikkate aldım,dediginiz gibi ilaç felan vermiyorum.

Yukarı Dön
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2019 Saat 13:44
Hocam resim net değilse yazma gereği duydum ast 46(referans 5-34)cikmis,dikkate değer bir durum mu,çok soru sordum kusura bakmayın hocam,saygılar.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2019 Saat 19:58
AST ve ALT,  "HUCRE ICI" enzimler olup, BUTUN hucre yikimi olan durumlarda yukselirler.. 
Kalp Krizlerinde bile yukselirler. 
Bilhassa, hucre yikiminin cok oldugu VIRAL enfeksiyonlarda bu seviyelerde yukselme olur.. 
Hepatit durumlarinda, AST ve ALT seviyeleri; 2000-3000 seviyelerinde olur.
SAKIN Turk doktorlarin AST (bu kadarlik yukseklikte iken), "arastiralim" onerilerine KANMAYIN.. 
Yapacakari; "Tamamen Duygusal"dir.. 

CRP sahtekarligi, son 10 senenin en muhtesem sahtekarliklarindan biridir. Bu konu cok anlatildi, okuyun ..
Okuyun ve TURK  doktorlarinin ve Laboratuvarlarinin nasil halki kandirdiklarini iyi ogrenin.. 
Yukarı Dön
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Oca 2019 Saat 20:33
Crp ile ilgili yorumlarınızı biliyorum hocam,o yüzden dikkate almadim dediklerini,çok teşekkür ederim iyiki varsınız.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.