Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateşli havale ve forsef iğne
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ateşli havale ve forsef iğne

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Oca 2019 Saat 19:07
Ates; yeteri kadar yukselir ve yuksek seyr ederse, hastalik da o kadar kisa surer..
Eskiden; boyle hastaliklarda kasten ates cikarilir ve "ter atincaya kadar" bekletilirdi.. 
Hatta, olumcul olan Frengi tedavisinde, ates nobetleri olsun ve Frengi mikrobu yok olsun diye hastalara; 
olumcul olmayan, Sitma bulastirilirdi.. 
 "Olumu gosterip, Sitma'ya razi edilirlerdi!!"..  Bu laf nereden cikti zannediyorsunuz?? 
ATES, vucudun en onemli SAVUNMA SISTEMIDIR...   Bu isler, Turk doktorlarinin zannettigi gibi degildir..
Onlarin hicbir seyden haberleri yoktur, tek maksatlari; Ates ve havale ile hastalari korkutup, soygunculuk
 yapmaktir.  
Ha, yolda silah ile korkutup, paranizi almislar, ha ates ile korkutup paranizi almislar… Arada fark yoktur. 

Yukarı Dön
Eladila Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 16
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eladila Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Oca 2019 Saat 23:12
Hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Kızım şu an iyi çok şükür. 
Yukarı Dön
Eladila Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eladila Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2019 Saat 22:46
Hocam merhaba, bir hafta önce 23 aylık kızım ateşli havale geçirmişti size yazmıştım. Bugün tam bir hafta sonra tekrar ateş başladı (öncesinde de birgün önceden balgamlı hafif öksürük vardı). Bugün ateşi çoğunlukla 38.5 larda seyretti, bazen 39' u da buldu. Doktora götürmedim şu an evde parol ve dolven veriyoruz ateş onu çok huzursuz yaptığında. Yalnız ateş düşürücülerin etkisi de 4 saati geçmiyor. En son az önce yatarken bi fitil verdim uyuyor. 3 gün bu şekilde devam edip sonrasında eğer bi değişiklik olmazsa doktora giderim diye düşündüm. Siz ne önerirsiniz hocam ne yapmalıyım kızım için.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2019 Saat 23:01
Yazilarimi IYI OKUYUN... 
Ates+Koku+Pas; uclu arazini cok iyi ogrenin.. 
Ates ile ilgili 3 makalemi de, okumussunuzdur umarim!!!
Yukarı Dön
Eladila Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eladila Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2019 Saat 00:22
Hocam Merhaba, yazılarınızı okudum kızımda ateş vardı ama ağızda koku ve dilde pas görünümü yoktu. Dünkü 39'u bulan ateşin ardından bugünü ateşsiz geçirdik. Ateş düştükten sonra burun akıntısı  (nezle şeklinde hapşuruklarla birlikte) başladı.
Yazılarınızı okuyorum ama böyle durumlarda acaba birşeyleri atlıyor muyuz diye size danışma gereği duyuyorum hocam.6 yaşındaki kızımın geniz eti probleminde de yazılarınızdan çok faydalanmıştım, kızımı geniz eti ameliyatı yaptırmadım ve serum fizyolojik dışında hiçbirşey kullanmamıştım. İyi ki varsınız.

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2019 Saat 00:25
Cocuklar IYILESTI diye, okumayi birakmayin.. Zira, hergun yeni bir sahtekarlik turu icat ediliyor. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.