Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Neu degerinin yuksekligi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Neu degerinin yuksekligi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
turbosenna Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 86
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı turbosenna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Neu degerinin yuksekligi
    Gönderim Zamanı: 19 Tem 2019 Saat 11:07

Kadir bey merhaba, 

2,5 yasindaki oglum dunden itibaren ates bogaz kizarikligi ve emin olmamakla birlikte ishal belirtileri gosterdi

Gaitada bakteri adeno ve rota negatif cikti

Kan tahlili asagidaki linklerde

Wbc 16.3 cocuklar icin sinirin 17 oldugunu biliyorum yalniz doktor NEU degerinin yuksek olmasindna oturu antibiyotik gerekli dedi 

Enfeksiyon mononukleoz geciriyor diye dusundum ama bunu daha once gecirdi bir kez gecirdiginde tam bagisiklik kazaniyor diye biliyorum kafam karisti

Ne tur bir yol izlemeliyim

Saygilar

http://m.YollaYap.com/bbtc/1563523361887.jpg

http://m.YollaYap.com/bbtc/1563523429678.jpg

Düzenleyen turbosenna - 19 Tem 2019 Saat 11:23
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113121
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Tem 2019 Saat 16:48
Hastalığın İLK günü tabiiki NEU yüksek çıkar. Eski hücreler yenilenince hakiki durum ortaya çıkar.
Ateş+Ağızda pis koku+Dili kaplayan PAS tabakası yoksa, SAKIN  onun-bunun lafına kanıp, antibiyotik kullanmayın.
E M olup-olmaması önemli değil. Hepsi virüs.
Yukarı Dön
turbosenna Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 86
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı turbosenna Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Tem 2019 Saat 16:59
Kadir Bey çok teşekkür ederim cevabınız için önceki yazdığınız mesajlara baktım, neu ile ilgili belki ben aramayı yanlış yapmam nedeniyle bulamadım,

Ağızda koku var yalnız pas yok dili çilek kıvamında sanki 

birde bir mesajınızda satır arasında şunu okumuştum eğer burun akıntısı varsa kesinlikle viral enfeksiyondur bu doğru bir mantık değil mi ?

geniz akıntısı olduğu müddetçe sizin grip ile ilgili önerdiğiniz tedavi yöntemlerini kullanıyorurz

Düzenleyen turbosenna - 19 Tem 2019 Saat 16:59
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113121
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Tem 2019 Saat 23:00
Evet. Grip tedavisini uygulayın.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.