Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

su çiçeği

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Aşılar
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=13019
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 16:56

Konu: su çiçeği
Mesajı Yazan: dengem
Konu: su çiçeği
Mesaj Tarihi: 21 Oca 2009 Saat 19:23
hocam
 6 yaşında kızım 15.5 aylık oğlum var.kızım su çiçeği geçiriyor.artık uçları sulandı.araştırıpta öğrenemediğim sorulr var.
  beslenmesine özen gösterin deniyor.nasıl.... ne yemeli ne yememeli
  banyo yaptırılmalı mı hangi aşamasında
  bu aşamadan sonra kaç gün sürer
  en az zararla nasıl atlatırız.YANİ NELERE DİKKAT ETMELİYİM
dr del.day ve ateş düşürücü verdi kullanıyorum iki çocuğumada tam aşı yaptıracaktım....yani aşısızlar...
 TEŞEKKÜR EDERİM...................

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 22 Oca 2009 Saat 00:24
hocam kaşıntıdan uyuyamıyor.ilacın dozunu mu artırsak.günde 1 defa 1 ölçek veriyoruz.ilacı mı değiştirsek.kaşıntısını nasıl hafifletiriz.
teşekkürler

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 22 Oca 2009 Saat 11:48
Suçiğinin kaşıntısı hiçbir ilaçla geçmez. Yapacağınız tek şey, BANYO dur. Yıkayın, çocuğun rahatladığını göreceksiniz. Suçiçeğine su değmez safsatasına inanmayın, uydurma bilgidir. Özel bir diyeti filan yoktur, önüne gelen uydurduğu için bu durumlar olmaktadır. Ateşi olursa, ve ateşten rahatsız oluyorsa, ateş düşürücü,(6 yaştan büyüklerde)  Calpol  6+ günde 4x1 ölçek verebilirsiniz.Küçüğe Calpol 120mg. 4x1 ölçek verbilirsiniz  . Döküntüler kabuk tutana kadar bulaşıcıdır.

Mesaj Tarihi: 22 Oca 2009 Saat 12:45
teşekkürler

Mesaj Tarihi: 31 Oca 2009 Saat 22:35
hocam
16 aylık oğlumda su çiçeği başladı.dr     del.day yazdı.orda sormak aklıma gelmedi.madem allerji ilacı kullancaz sip..tin kullansam.iştahıda açılsa olurmu.
  uygun görürseniz günde kaç kere..kaç kaşık...
   teşekkürler

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 31 Oca 2009 Saat 23:30
Suçiçeğinde ilaç kullanmıyoruz. Duş veya banyo en iyi kaşıntı gidericidir.Allerji ilaçlarını kullanmayın. Eğer iştah için kullanacaksanız, 2x1/2 ölçek 5 gün olabilir.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat