Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

sezeryan sonrası ağrılar

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Genel Konular
Forum Adı: Doğum sonrası yaşananlar
Forum Tanımlaması: (Doğum sonrası yaşananlar)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=16051
Tarih: 29 Mar 2024 Saat 13:55

Konu: sezeryan sonrası ağrılar
Mesajı Yazan: nuriyeugur
Konu: sezeryan sonrası ağrılar
Mesaj Tarihi: 25 May 2009 Saat 12:27
arkadaşlar.sezeryan olalı17 gün oldu.hala karnımda dikişlerimde ağrı var zor oturup kalkıyorum ve korkkuyorum. dikişlerimde bir problem yoktur umarım normal mi acaba.ne kadar sürer ağrılar.doktorum 2 hafta sonra geçer demişti.bir de tendürdiyot ile temizleyip ardından verdiği kremi sürmemi söyledi.ama krem dikiş yerimde toplanıp kalıyo ve kuruyo.böyle sorun yaşayanlar var mı aranızda

Cevaplar:
Mesajı Yazan: münevver
Mesaj Tarihi: 25 May 2009 Saat 12:41
canım merak etme ..benimkinin ağrısı 1 ayda gectı ..oturup kalkmam da pek sorun olmadı ama ağrı hissediyordum..hafıf bı ağrı kesici alsan iyi olur.sezeyan büyük bir ameliyat, o kadar doku kendını toplamaya çalışıyo ,endişelenme olurmu.gecmiş olsun Embarrassed

Mesajı Yazan: TÜBAY
Mesaj Tarihi: 25 May 2009 Saat 13:15
Canım bende sezeryan oldum bu dönemde ağrı normaldir. ameliyat bölgesinde uyuşukluk ve his kaybıda hissedebilirsin bunlar tamamen normal. eğer dikişlerin olduğu bölgede ateş kızarıklık ve akıntı yoksa sorun yok demektir. ayrıca uyuşukluk 6 ay sürebilir.

-------------
ALDIĞIM İKİ NEFES;EŞİM VE KIZIM

Mesajı Yazan: hülya
Mesaj Tarihi: 25 May 2009 Saat 13:45
canım benim de münevver gibi 30-40 gün arası ara ara sızı ve ağrım oluyordu
3 ayda herşey normale döner demişti dr.
merak etme zamanla düzelecektir canım yaran. sonuçta kolay birşey geçirmiyoruz ki

Mesajı Yazan: küçük kanaryam
Mesaj Tarihi: 25 May 2009 Saat 18:45
sağ tarafımda hafiff bir sızı oluyo onun dışında 1 haftada ağrılar gitti bende ama hiç bişi sürmedim dr bişi vermedi bi ağrıkesici okadar nil hanımı ara sor bence

-------------
Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz!
zeynepim ve pınarım iki gerçek dostlarım...

Mesaj Tarihi: 25 May 2009 Saat 22:05
ben hiç uyuşukluk hissetmiyorum.oraya krem ve tendürdiyot sürülürken hepsini hissediyorum.zaten ameliyatta da herşeyi hissettiğim için uyutmuşlardı beni.

Mesajı Yazan: demet
Mesaj Tarihi: 26 May 2009 Saat 01:00
nuriye benım 1yılı  askın hıssızlık vardı üsüttügümde bıraz dıkkat etmıyım ıgne gıbı batıyordu amelıyat yerı agrılarım cok fazla olmadı.senın daha 17 gun oldu canım ya cok normal herhengı bır enfeksıyon durumu yoksa dogal surecler bunler.ben hıc krem falanda kullanmadım.bırde ılklerde tacrubesız oldugumuz ıcın galıba zor atlatıyoruz bu dönemlerı.tabı kişiden kişiye degısıyor.

-------------
Mevlam Sen'den gelene, gelmeyene; ne şekilde belirlemişsen kaderime, bu oyundaki biçtiğin rolüme, yürekten kocaman bir EYVALLAH

Mesaj Tarihi: 27 May 2009 Saat 12:05
dikişlerimin üstündeki kabuklar rahatsız ediyor beni.sert sert duruyolar kremin oluşturduğu kabuklardan dikiş yerim görünmüyo bile

Mesajı Yazan: münevver
Mesaj Tarihi: 27 May 2009 Saat 12:41
ya ne kabuğu ,benım 2 sezeryanımdada dikiş üstünde kabuk oluşmadı..içerden dikip yanlarda bırer ip düğümü bırakmadılarmı,,kabuk olmaması lazım

Mesajı Yazan: TÜBAY
Mesaj Tarihi: 27 May 2009 Saat 14:25
sezeryan dikişinde kbuklanma olmazki. acaba kullandığın kremdenmi.

-------------
ALDIĞIM İKİ NEFES;EŞİM VE KIZIM

Mesajı Yazan: edam
Mesaj Tarihi: 27 May 2009 Saat 14:53
ben de krem kullanmamıştım ama bende kabuklanmalar oldu, kişiden kişiye değişebilir belki

-------------
http://www.glitterfy.com/">
........CANIM YAVRULARIM......

Mesajı Yazan: hilal
Mesaj Tarihi: 27 May 2009 Saat 15:22
ala ala kabuk olayını bende ilk kez duyuyorumStern Smile

-------------
Bazılarını hoşgörmüyorum,tahammül ediyorum...Ama tahammülünde bir sınırı var,biliyorum...

Mesaj Tarihi: 27 May 2009 Saat 15:23
Orjinalini yazan: sabrina sabrina Yazdı:

ya ne kabuğu ,benım 2 sezeryanımdada dikiş üstünde kabuk oluşmadı..içerden dikip yanlarda bırer ip düğümü bırakmadılarmı,,kabuk olmaması lazım

aa kabuk bende de olmadı hiçConfused

Mesaj Tarihi: 27 May 2009 Saat 15:29
bende hiçbir krem veya ilaç kullanmadım nuriyem

Mesajı Yazan: kumru
Mesaj Tarihi: 27 May 2009 Saat 15:48
Benim hafif ağrım oldu sanırım, o yüzden hiç ağrı kesici almadım, sütüme geçmesin diye, kabuk falan da yoktu. doğumdan 2 hafta kadar sonra bakmaya fırsatım oldu, çizgi vardı sadece. Çok şükür o kadar koşturmaya dikişlerim patlamadıkrem de kullanmadım. sadece 2. gün hastanede bandajımı açıp bişey sürdüler o kadar, oldu da bitti maşaallaaahLOL

-------------
http://lilypie.com"> http://lilypie.com">

Mesaj Tarihi: 27 May 2009 Saat 17:03
benim sürdüğüm krem orada kabuklanıyor.elimi de süremiyorum ki kabukları çıkarayım.tendürdiyotla temizliyorum yine geçmiyo.amaaaan ben de krem sürmiycem işte...

Mesajı Yazan: zelos
Mesaj Tarihi: 30 May 2009 Saat 15:46
nurıyecım senle dogumlarımız  bır kac gun arayla oldu canım bende 15. gunumdeyım dıkıslerım ve karnımın etlerı hala agrıyor.kabuklanma meselesıne gelınce ben krem fılan kullanmadım ama bu kabuk dedıgınız dıkısın kendı  kabugu degılmı hanı yaralar kabuk baglar ya ıste onun gıbı  dıkıs cızgısı uzerınde resmen kabuk var bendede kavlattıgımda kıpkırmızı derım dıkıs ızı gorunuyor

sımdı bazı  dıkısler bır hafta sonra alınıyor bazıları alınmıyor  belkıde bu kabuk olayı ondandır ben bır hafta sonra aldırmıstım dıkısımı sonra arada acılma oldu  batekon surduk tekrar kapğattık

-------------

Mesaj Tarihi: 31 May 2009 Saat 17:29
senin normal dikiş mi oldu.benim estetik dikiş yani yapıştırma olduğu için dikiş filan aldırmadım.ama yaranın kendi kabuğu değil benimki kremden kaynaklanıyo.doktoruma danıştım artık kremi sürme dedi. kabuklar dökülüyo yavaş yavaş.ağrım da sürüyo zaman zaman.ne yapalım katlanıyoruz.bazılarının ağrıları 10 yıl sonra bile devam ediyor.umarım öyle bişey yaşamayız.teyzemin kızının oğlu 10 yaşında ve dikişleri hala ağrı yapıyo.özellikle üşüttüğü ve iş yaptığı zamanlar ağrıları felaket oluyo. Allah bize o kadar yaşatmasın inşallah.

Mesajı Yazan: ahsen
Mesaj Tarihi: 31 May 2009 Saat 22:50
mehaba canım bende sezaryenle doğum yaptım bir yıl olucak nerdeyse bir ayda toparlanmıştım ben dr kan hapı ve ağrı kesici vermişti 10 gün falan kullanmıştım ilaçlarım bitince sonra arada ağrı kesici aldım dr bebeğe bi zarar olucak ilaç değil demişti bende arada almıştım hem bebekte rahatlıyodu ama öyle kabuk falan olmamıştı.

-------------

Mesajı Yazan: _bilge_
Mesaj Tarihi: 01 Haz 2009 Saat 10:58

canım benim normal dikişle oldu sezaryanım. dikişlerim alınana kadar çok canım yandı ama dikişler alındıktan sonra rahatladım. mümkün olduğu kadar elleme hatta bakma. çünkü ben baktıkça kurcaladım kurcaladıkça canım yandı. şimdi hiçbi problem yok ama 2 ay boyunca çok huzursuz etmişti beni. geçmiş olsun

-------------
bi gün herkes yaptıklarının bedelini ödeyecek !!!... Ödemeyi yaptıysanız bu mesajı dikkate almayınız

Mesajı Yazan: helinim
Mesaj Tarihi: 01 Haz 2009 Saat 23:07
valla bilgecim okurken bile içim bir hoş oldu ya Confused  Dead iyi cesaret valla kurçalamışsın ben bakarken bile içim bir hoş oluyor şimdi deaklımageldikçe huylanıyorum dikişlerim alınana kadar belli belirsiz bir sızı oluyordu daha doğrusu aklıma geldikçe ağrıyordu dikişlerim alındıktan sonra öyle aman amanbir ağrım olmadı  kızım daha iki buçuk aylıktı annemlerde mevlit yapılacaktı camları sildim evi dip bucak temizledim koltukları itip çektim ama ağrım olmadı hatta annem kızar diye ondan gizli çektim Big smile koltukları gerçi yerler parke olduğu için kolayca kayıyordu neyse hiç ağrım olmadı  aslında biraz oldu o da benim küçük cadı emerken ille de dikişlerimi tekmeleyecek Tongue
nuriyecim yakında ağrı mağrı hiç bir şey kalmaz bir bakarsın  minik kuzunla hoplayıp zıplamaya başlamışsın  KizBebek

-------------
http://lilypie.com"> can yoldaşım canım kızım

Mesaj Tarihi: 02 Haz 2009 Saat 10:33
gerçekten mi inşallah canım.sanki hep böyle kalcak gibi geliyo bana

Mesaj Tarihi: 02 Haz 2009 Saat 11:44
canım çok mu ağrıların nuriyecim?

-------------

Mesaj Tarihi: 02 Haz 2009 Saat 13:54
yok canım ya çok değil de ben biraz nazlıyımdır. öyle ağrılara filan gelemiyorum galiba. Allaha şükür ilk zamanlara göre bunları ağrıdan saymıyorum.işlerimi yapabiliyorum temizlik yemek... alışverişe bile gittik kızımla...

Mesaj Tarihi: 02 Haz 2009 Saat 14:17
aman canım dikkat etApproveöp kızını benim yerimeClown

-------------

Mesajı Yazan: brgl
Mesaj Tarihi: 03 Haz 2009 Saat 00:35
doğum yapalı 2 sene oluyor hala arada ağrılarım oluyor.bir de başlarda sağ tarafta dikişlerin bittiği yerde korkunç bir ağrım olurdu,titrerdimacıdan.doktor içten düğüm attığımız yer acıyordur dedi.hala acır orasıCryçok çektim ben ama başa dönsem yine sezeryan olurdum.gerçi asla ikinci bir tecrübeye niyetim yok,yaşadığım acılar bana yeterTongue

Mesajı Yazan: gülgün
Mesaj Tarihi: 03 Haz 2009 Saat 00:42
bende arkadaşlarıma kkatılıyorum merak etme canım benim yapalı bir sene oldu bişey kaldırsam falan ilk günkü gibi ağrılarım oluyor cok kötü yani ama sabret bir aya kalmaz biraz daha hafiflemiş olur.bana hiç krem falan vermemişlerdi ama herhalde mikrop kapmasın faln diye verdi senin doktorunConfused

Mesaj Tarihi: 03 Haz 2009 Saat 12:44
Orjinalini yazan: nuriyeugur nuriyeugur Yazdı:

senin normal dikiş mi oldu.benim estetik dikiş yani yapıştırma olduğu için dikiş filan aldırmadım.ama yaranın kendi kabuğu değil benimki kremden kaynaklanıyo.doktoruma danıştım artık kremi sürme dedi. kabuklar dökülüyo yavaş yavaş.ağrım da sürüyo zaman zaman.ne yapalım katlanıyoruz.bazılarının ağrıları 10 yıl sonra bile devam ediyor.umarım öyle bişey yaşamayız.teyzemin kızının oğlu 10 yaşında ve dikişleri hala ağrı yapıyo.özellikle üşüttüğü ve iş yaptığı zamanlar ağrıları felaket oluyo. Allah bize o kadar yaşatmasın inşallah.
nurıyecım  benım  dıkısler ya o eskıden olan sıyah dıkıs degıl ama mısına ıpı gıbı bısey vardı ıkısınde de  dıkısı alırken ıkı ucunu kesıp tutup cekıyodu  ınce bır ıp cıkıverıyor ıste.

valla benım  dıkıs yerındekı agrılar gectıde  dıkısın ustundekı etım agrıyor sureklı aynı yer.

ay oyle uzun zamanlı bır agrı olmaz   ınsallah ama yınede  oluyor zaman zaman mesela ben  ılk dogumdan sonra aradan 4 yıl gectı bak oksurdugumde fılan agrırdı zaman zaman dıkıs yerlerım

fakat su eskılerın dedıgı gıbı yok yuksege uzanamazsın yok agır kaldıramazsın fılan hıkaye bunlar   ben her bı ısı yapıyorum   sezeryanlıyız dıye yapamıyacakmıydık demı ama

-------------

Mesaj Tarihi: 03 Haz 2009 Saat 16:24
benim dikişler de biraz yamuk.sağ tarafım biraz daha yukarı kaymış.orası ağrıyo.inşallah kötü bişey yoktur orda...

Mesaj Tarihi: 12 Haz 2009 Saat 15:14
yoktur canım gecer ınsallah
nasıl oldun  duzeldın mı bıraz

ben ıyıyım allaha sukur dıkıslerden yana bır sıkıntım yok ama karnımın etlerı hala agrıyor
sankı moraran bır yerıne dokununca agrır ya ıste oyle  onun dısında hareketlerım fılan rahatca  sorun yok

-------------

Mesaj Tarihi: 15 Tem 2009 Saat 10:59
selam benim ağrım dikiş yerimde hala devam ediyor iç kısımdan ağrı var.67 gün oldu doğum yapalı. hareketlerimde sorun yok da.pantolonlarımı filan giyemiyorum kotlar sıkıştırıyo.ve dikiş yerime dokununca ağrı oluyo.bir kaç hafta daha bekliycem sonra doktora gidicem inşallah bir sorun yoktur.

-------------

Mesajı Yazan: acemkizi
Mesaj Tarihi: 01 Kas 2009 Saat 19:19
merhabalar, konu dikkatimi çekti, ben normal doğum yaptım ve çok dikişim vardı. 5 ay oldu ama özellikle bu günlerde o dikiş yerlerimin ağrısından sabah kıvranarak uyanıyorum. 2 ay önce dr gittim üşütmekten dedi dikkat ediyorum ama yinede çok ağrıyo, normal doğumdada dediğiniz gibi zamanla geçermi, bi umuda ihtiyacım varda?Embarrassed

Mesajı Yazan: durukuşum
Mesaj Tarihi: 03 Kas 2009 Saat 16:17
ben de 5 ay öncesezeryanla doğum yaptım.ama ağrılar 1 ay sonra tamamen kesildi.sadece ameliyat yerindeki uyuşukluk devam ediyor ama çooook hafif.sırf bu yüzden bazen iyiki sezeryan yapmışım diyorumBig smile

-------------
hoşgeldin ipek tenli kızım hayatımıza!!!

Mesajı Yazan: sercekusu
Mesaj Tarihi: 16 Kas 2009 Saat 13:24
merhaba
Ben 6,5ay önce dogum yapdim(sezeryan).Agrilarim daha hale gecmedi.Ayaklarimin alti cok soguk ve bilasik yada ayaklarimin alti soguk oldugunda agri giriyor.birde havalar sogudundan beri agrilarim dahada fazlasildi.Bicak saplar gibi agriyor.Ev isleri bilem yapamiyorum dogru dürüst.Hani dogumdan sonra agrilarin varya ani onun gibi.Üstelikde siki giyiniyorum kat kat coraplar giyiyorum ayaklarima.Yinede ayklarimin alti soguk.Ne yapcami bilmiyorum?Confused

Mesajı Yazan: balkız
Mesaj Tarihi: 23 Kas 2009 Saat 06:07
slm bende sezeryan oldum 10 ay oluyoo dogumum çok rahat oldu öncesi ve sonrasıı hastanede 1 gece kaldımm ne gaz ne agrı bişeyim olmadıı allah şükür halada yokk ikiz annesiyim üstelik allahım çok çk yardım etti yoksa nasıl bakardım ikizlerimee

-------------
iki küçük dünyaya gönüllü hapsoldum http://lilypie.com">

Mesajı Yazan: nurdan
Mesaj Tarihi: 30 Kas 2009 Saat 21:13
kişiye göre değişiyor benimde 1.5 ay oldu ağrı namına birşey yok ama orda bi kesik izi görmeye hala alışamaddım:(  kendinizi sıcak tutun soğukta kalınca sızı olurmuş aradan ne kadar zaman geçerse geçsin

Mesajı Yazan: senem
Mesaj Tarihi: 20 Oca 2010 Saat 08:38
Ben henuz 6 haftalık hamıle olan bır anne adayıyım sıteye uye olmak ıstedımkı burdakı her bayan benden emınımkı cok daha tecrubelıdır ve bundan faydalanabılırım dıye dusundum.oncelıkle herkese merhaba demek ıstıyorum . ben sezeryan hakkındakı yazdıklarını okudum sezeryanla dogum yapmayı cok onceden dusunmus olan bır bayanım normal dogumdakı dısılerın agrısını cekmektense sezeryanı tercıh edıyorum sızınde bu konudakı yorumlarınızı beklıyorum tesekkurler

Mesajı Yazan: Aslı
Mesaj Tarihi: 20 Oca 2010 Saat 10:14
merhaaba canım .hoşgeldin aramıza.bebeğini sağlıklaa kucağına alırsın inş.
benim 3.5 aylık bi kızım var.sezeryanla doğum yaptım.herhangi bi sorun yoktu kendi isteğimdi.ama çok acı çektim nerdeyse 10-15 gün.sonuçta ameliyat..normal doğumdaki ağrıları çekmektense demişsin ama sezeryandada oldukça fazla acı var.hala uyuşuk karnım hala dikişlerim ağrıyo ara ara.

kendin karar vericeksin tabi ama.yapabilseydim eğer normal doğum yapmayı tercih ederdim.

Mesajı Yazan: yasemin
Mesaj Tarihi: 20 Oca 2010 Saat 10:19
http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=6742&title=sezeryan-sonrasi-normal-dogum-grubumuz - http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=6742&title=sezeryan-sonrasi-normal-dogum-grubumuz
http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=250&title=normal-dogummu-sezeryanmi - http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=250&title=normal-dogummu-sezeryanmi canim aradigin topicler burada umarim yardimci olmusumdur  ifaket arkadasim gelincede yardimci olacaktirBig smile
Orjinalini yazan: senem senem Yazdı:

Ben henuz 6 haftalık hamıle olan bır anne adayıyım sıteye uye olmak ıstedımkı burdakı her bayan benden emınımkı cok daha tecrubelıdır ve bundan faydalanabılırım dıye dusundum.oncelıkle herkese merhaba demek ıstıyorum . ben sezeryan hakkındakı yazdıklarını okudum sezeryanla dogum yapmayı cok onceden dusunmus olan bır bayanım normal dogumdakı dısılerın agrısını cekmektense sezeryanı tercıh edıyorum sızınde bu konudakı yorumlarınızı beklıyorum tesekkurler

-------------

Mesajı Yazan: Yildiz
Mesaj Tarihi: 20 Oca 2010 Saat 12:12
Ben normal dogum yaptim, etrafimda sezeryanla dogum yapan arkadaslar kesinlikle
bunu tavsiye etmiyor. Sezeryanla dogum yapan, cok agri ve zorluk cekiyormus. Toparlanmasida
baya zaman aliyomus. Normal dogumun korkuyormusnuz ki? Inanin hic korkulacak bisey yok, bende cok korkuyordum, cok uykusuz geceler gecirdim ama bi anlik bi agri sonra unutulup gidiyo. Hem artik
sancisiz dogum icin igne var, ben vuruldum cokda iyi gecti dogum.

Mesaj Tarihi: 20 Oca 2010 Saat 13:18
bu ağrılar bünyeden bünyeye değişir ben sezeryan oldum 3 günde ayaktaydım bir haftada çok iyiydim şimdi üç ay oldu daha hiç sezeryan yerim ağrımadı ameliyat olmuş gibi hissetmiyorum kendimi...Smile
 bende normal istedim 20 saatte doğum ilerlemeyince sezeryana aldılar
 normal doğumun ağrısıda iyileşme sürecide kişiye göre değişir, eğer dikişli normal doğum olduysa oda öyle kolay kolay iyileşmeyebiliyor ,bünyeye göre yani, bizim komşunun dikişleri 3 ayda iyileşmemişti tuvaletini bile ayakta yaptı yazık kaç ay, yengem normal doğum yaptı benden çok yattı..

Mesaj Tarihi: 20 Oca 2010 Saat 13:21
tabi sezeryanda doktor faktörüde çok önemli az torpilli olacaksınızWink

Mesajı Yazan: aycaelyesa
Mesaj Tarihi: 24 Oca 2010 Saat 20:32
valla ben hiç birşekilde ağrı falan yaşamadım eve geldiğimde gayet ii bir şekilde hareket ediyodum hastanede ertesi gün koşuşturmaya başladım estetik dikiş değilmi ya böyle şeyler olmaması gerek normlade

-------------

Mesaj Tarihi: 24 Oca 2010 Saat 20:36
Orjinalini yazan: ahsenece09 ahsenece09 Yazdı:

torpili nası yapıyolar tatlım sezeryanda bende sezeryan oldum gayet ii toparladım ama hiç torpilim yoktuErmm

-------------

Mesaj Tarihi: 25 Oca 2010 Saat 10:32
Orjinalini yazan: aycaelyesa aycaelyesa Yazdı:

torpili nası yapıyolar tatlım sezeryanda bende sezeryan oldum gayet ii toparladım ama hiç torpilim yoktuErmm

canım doktorun iyi çıkmıştırda ondan, tabi senin bünyenlede ilgili bi durum, burda doktor seni tanımıyorsa sıkıntı çekiyorsun içini iyi temizlemiyorlar falan, kanaman çok oluyor başka sıkıntılarda olabiliyor.. özenmiyorlar anlıcanConfused 
sezeryanını yapacak doktoru tanımakta fayda var derimWink

Mesajı Yazan: çağanımmm
Mesaj Tarihi: 25 Oca 2010 Saat 23:30
valla arkadaşlar bende sezeryan yaptım zorluguda var kolaylıgıda ama herkesın uye oldugu bır paylasım sıtesınde paylasılan bır vıdeo var sezeryan nasıl oluyor dıye amanın aman yanıConfused bızı okadar kesmısler ızlerken tansıyonum dustu valla Wacko yanı 1 senede yatsak azdır ama kadınlar ıste her fedakarlıgı yapan bızlerız ne yazıkkıUnhappy kac kat kesıyolar sonra nasıl tamır edıolar onu anlamadımLOL

-------------
Seni severdim hüznüm koynumda. Seni severdim hem uyanık hem uykumda.....
http://lilypie.com">

Mesaj Tarihi: 26 Oca 2010 Saat 02:18

Orjinalini yazan: aycaelyesa aycaelyesa Yazdı:

canım doktorun iyi çıkmıştırda ondan, tabi senin bünyenlede ilgili bi durum, burda doktor seni tanımıyorsa sıkıntı çekiyorsun içini iyi temizlemiyorlar falan, kanaman çok oluyor başka sıkıntılarda olabiliyor.. özenmiyorlar anlıcanConfused 
sezeryanını yapacak doktoru tanımakta fayda var derimWink
valla ben dr mu 5 senedir falan tanıyom ama doğumda en büyük kzığı attı bana çatım açılmadığı halde beni 14 saat bekletti kavga dövüş sezeryana aldı ve bir kere de kontrolme geldi tabi doğumdan sonra sordum hesabını TongueTongueLOLLOLama beni mahveti Allahtan eli iiimş denir heralde en çabuk kalktım sezeryanın sabahı ben hastanede geziniyodum gecesi elyesa yıktı geçirdiydi ortalığı koşuşturdum yani öyle işte nasip insan kimle nasıl karşılaşacağını bilemiyo herkesin övdüğü bir dr da insanların başına çok büyük şeyler ve kötü şeylr yaşatıyo Sleepy

-------------

Mesajı Yazan: ifakat
Mesaj Tarihi: 27 Oca 2010 Saat 01:19
ya ben çok memnunum sezeryanımdan ne ağrım oldu ne sancım birtek ilk gün narkozun etkisiyle öksüremedim o canımı yaktı bile gülememekLOL
ne izim kaldı ne sancım ama birdaha olursa normal yapıcam zehra beni kandırdıLOLonunda tadını almak isterim ki 5 saat sancı çekip korkup doğuramayan ben nasıl yapıcam birdaha bilmiyorumConfused

-------------
Öyle bir kul hakkım varki benden alınan... ALLAH'ım yarına bırakır ama ,yanına bırakmaz ASLA...!!!

Mesajı Yazan: sudegk
Mesaj Tarihi: 05 Şub 2010 Saat 02:39
slm herkese ben 35 haftalık hamileyim ve şuan için bebişim yan yattığı için sezeryan görünüyor doğumum. açıkçası biras işime geliyodu ama bu kadar ağrılı olcağını düşünmedim. bu yazıları okuduktan sonra korkmaya başladım:( bi iki sorum olcak eğer yardımcı olursanız sevinirim. estetikli dikiş olcak dedi doktorum yapıştırma yani.iz kalmıcakmış ama yinede iyileşene kadar orda bi yara izi olcakmı:S ben hayatta bakamamda:) ve ne kadar sürede geçicekk acaba o. bide en merak ettiğim ve tırstığım şey...> sonda olayını duydum. bu herkesemi uygulanıyor yha ben çok korkuyorum :(( şimdiden tşkler

Mesaj Tarihi: 05 Şub 2010 Saat 10:28
Orjinalini yazan: sudegk sudegk Yazdı:

slm herkese ben 35 haftalık hamileyim ve şuan için bebişim yan yattığı için sezeryan görünüyor doğumum. açıkçası biras işime geliyodu ama bu kadar ağrılı olcağını düşünmedim. bu yazıları okuduktan sonra korkmaya başladım:( bi iki sorum olcak eğer yardımcı olursanız sevinirim. estetikli dikiş olcak dedi doktorum yapıştırma yani.iz kalmıcakmış ama yinede iyileşene kadar orda bi yara izi olcakmı:S ben hayatta bakamamda:) ve ne kadar sürede geçicekk acaba o. bide en merak ettiğim ve tırstığım şey...> sonda olayını duydum. bu herkesemi uygulanıyor yha ben çok korkuyorum :(( şimdiden tşkler

canım merhaba öncelikle hoşgeldin aramıza..sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah
benim kızım 4 aylık.ben spinal sezeryan oldum.sezeryan sonrası 1 hafta biraz sıkıntılı geçiyo evet sonrasındada sızlamalar ağrılar oluyo ara ara ama bu da normal.
estetik dikiş evet yapıştırma ama yara izi bende hala var sonra sonra kapanıcak sanırım bende bakamıyorum içim bi tuhaf oluyo ama zaten göbeğim sarktığı için orayı göremiyorumLOL
sonda olayına gelince bende bilmiyodum nasıl bişey olduğunu ve çok korktum ama merak etme o kadar korkulucak bişey değil.sadece birazcık sızı oluyo takarken ve çıkarken.
herkese uygulanıyomu bilmiyorum ama sezeryan sonrası hemen kalkıp tuvalete gitmen pek mümkün olmuyo onun için sonda rahat oluyo çünkü bi taraftan serum takılıyo koluna ve sonda rahatlık oluyo.6 saatten sonra ayağa kalkıcağın zaman çıkarıyolar zaten.
ama herşeyden önemlisi bütün bu yaşadıkların çektiğin sıkıntılar acıları meleğini kucağına verdikleri zaman unutucaksın.korkma yüreğini ferah tut bebeğini kucağına alıcağın zamanı düşün güzel şeyler düşün.bende çok korkmuştum ama bak meleğim kucağımda ve herşeyi unuttum bile.
neyse canım çok uzatmışım soruların olursa seve seve cevaplarım.görüşürüz

Mesajı Yazan: SevgiYumaklarım
Mesaj Tarihi: 05 Şub 2010 Saat 10:38

canım öncelikler sana hayırlı doğumlar diliyorum..
bende sezeryan oldum (spinal)
benim dkişimde estetik dikişti ve üzerine ek olarak dikişte atıldı..1 hafta sonra aldırdım dikşimi..
şuan hala kesilen yer belli..yani ince bir çizgi var orada..belli belirsiz..
ben doğum yapalı 13 ay oldu ve hala yeri belli..ne zaman iyileşir bilmem..belkide öyle kalacak..
bana sondayı uyuşunca taktılar ,çıkarırken hiç acımadı inan...
sende hangi şekilde doğum yapıcaksan epidural-spinal-genel anestezi...doktoruna söyle sen uyuşunca taksınlar sondayı...fazla acımıyor merak etme...

sen kucağına alacağın o eşsiz güzelliği düşün yeter...

Mesaj Tarihi: 05 Şub 2010 Saat 12:55
as-lee ve aşkitom çok tşk ederim verdiğiniz bilgiler için. söylediklerinizle beni rahatlattınız vala. ben genel anestesi olcam. o zaman sondayı ben uyuduktan sonra takmalarını isticem. inanın dün gece sabaha kadar rüyamda bunlarla uuraştım:)) bu arada ben gebelik 40 hafta die biliyordum ama az önce forumu genel olarak gezdim. 41+3 lerden 42 lerden falan bahsediyolar. yha ben çok cahil kalmışım:(( bende 4-5 haftam kaldı nihayet kkızımı kucağıma alcam die seviniyodum. neyse sonuçta Allah tüm anne adaylarına bebişlerini sağlığıyla kucaklarına almayı nasip etsin inş.

Mesajı Yazan: hanzade
Mesaj Tarihi: 05 Şub 2010 Saat 21:16
slm arkadaşlar bende sezaryen doğum yaptım 20 gün oldu yeni yeni toparlanıyorum berbat bişeymiş. bakıma muhtaç oluyosun. Annem olmasa ne yapardım canım annem tuvalete bile götürdü.Öksürük yok, gülmek ağlamak neredeyse 1 hafta yapamadım bunları .Sancısı zor gerçekten hala hafif ağrılarım var. özellikle yatıp kalkarken dikkat ediyorum. normal doğum çok istiyordum ama olmadı neyse önemli olan oğlumun sağlıklı olması Allaha şükrettim hep çektiğim acılara değdi diye.  Normal doğumdan korkanlar iyi düşünsünler bu da kolay değil...

Mesaj Tarihi: 06 Şub 2010 Saat 01:31

oufff korkutmayın beni iice yha:) normal doğumu bende çok istiyorum. açıkçası benim daha belli değil hala bebişimin dönme ihtimali var ama doktorum düşük bi ihtimal olduğunu söölüyor yer daraldığı için. normal doğumdanda korkuyorum elbette hatta çok fasla. şimdiden geceleri korku basıyor ve uyuyamıyorum. ama en azından o an çekerim die düşünüyorum. bi bakımada ondada büyük ihtimal dikiş oluyor ve oda acı veriyor sonraları. sanırım biras bünye meselesi bu. bence bebek ve anne için hangisi hayırlıysa o olsun. bu arada allah bağışlasın cnm oğlunu. Allah herkese sağlıklı hayırlı bebişler nasip etsin inş.

Mesajı Yazan: SevgiYumaklarım
Mesaj Tarihi: 06 Şub 2010 Saat 10:43
herkesin bünyesi farkıldır..sudeciğim korkma canım..
bende hamileliğimin başından beri hep doğumla ilgili konuları okudum videolar izledim ve çok korkmaya başladım nasıl doğum yapacağım diye..
ama o an gelince herşeyi unutuyorsun ve kucağına alacağın bebeğini düşünüyorsun sadece...
sezeryanda bol bol yürümen gerek..o zaman çabuk iyileşiyorsun..

herşey yolunda gidecek ve sen sağlıkla kucağına alacaksın meleğini..

Mesaj Tarihi: 06 Şub 2010 Saat 17:40
bencede canım  bende katılıyorum herkesin bünyesi farklıdır.bende son zamanlarda hep doğumla ilgili şeyler düşünür rüyalarımda görürdüm bu çok normal.ama sakın korkma sadece kucağına alıcağın o muhteşem şeyi düşün içini ferah tut bol bol dua et.
ayrıca sen sezeryan olucağın için 40. haftaya kalmazsın.ben 39. haftamda doğum yaptım mesela.normal doğum yapanlar için geçerli o 41 42.haftalar

Mesaj Tarihi: 06 Şub 2010 Saat 19:48
ben de 38+2 de doğum yaptım sezeryanla.ben bizzat kendim istedim.normal doğum tercihim değildi.ne bileyim sezeryan daha mantıklı geldi kendi açımdan.doğumda sonra canım biraz yandı tai doğal olarak. ama şimdi düşününce o kadar da kötü değildim. 1 hafta sonra evimi toparlamaya,iş yapmaya başlamıştım.

-------------

Mesajı Yazan: besire ecrin
Mesaj Tarihi: 06 Şub 2010 Saat 23:53
bende aralığın 14 de doğum yaptım şuan iyiyim ama sezeryan yerim ara ara genelde üşütünce sızlıyor doğumdan 1 hafta sonra bebeğimin altınıdeğiştirmiye başladım öncesinde belim cok ağrıyordu yapamıyordum sadece kilolarımı verebilecekmyimm onu düşünüyorum çünkü pantolonlarım henüz olmuyor

Mesaj Tarihi: 18 Şub 2010 Saat 09:45
bugün doktora gitcem. sancılarım çok arttı ama ne sancısı anlayamadım. bu hafta badana yaptırdık temizliği falan kendimi çok yordum sanırım :( annecim bebeğin dönmüştür onca harekete diyor. hayırlısı bakalım. dönmediyse gün alıcam artık zaten. umarım bi hafta içinde doğurur bebişimi sağlığıyla kucağıma alırım. sizlerinde duasını bekliyorum.. vala 41-42 hafta beklemek çok zor olmalı. ben okadar sabırsızımki anlatamam. ablamda 10 ay öncee doğum yaptı. normal doğumdu ve 38. haftada doğdu. herkeste değşiyo işde:))

Mesaj Tarihi: 18 Şub 2010 Saat 19:11
annem haklıymış bebek dönmüş. doktorum normal doğum artık dedi ama ben kendimi sezeryana hazırlamışdım. önemli olan bebişimin sağlıklı olması elbette ama saatlerdir kendime gelemiyorum:( ama biliyorumki korkunun ecele faydası yok!!:) 20 gün sonra kucağıma alıcam kısmetse

Mesaj Tarihi: 19 Şub 2010 Saat 08:56
canım normal yada sezeryan önemli olan senin ve bebeğinin sağlıklı olması.dualarım sseninle korkma sakın bol bol dua et.onu kucağına alıp koklayacağın o muhteşem anı düşün.ve kendine dikkat et temizlik falan yapma  artık.bizide haberdar et.

Mesaj Tarihi: 28 Şub 2010 Saat 10:26
saol as-lee cim. inş. tşk ederim moral oluyorsun bana. bu arada temizlik yapma diyorsun ama benim badana temizlik bitti derken annemlerin taşınma işi çıkdı. bir haftadır ordayım. ağır falan kaaldırmadım elbette ama ayakta dolanmak bile bayağı yordu beni. diyorumki ben bunca ayakta durmaya merdiven inip çıkmaya doğurmadıysam dahada doğurmam:PPpP elbette hepinizi haberdar edicem. benimde en ii dileklerim sizlerle

Mesaj Tarihi: 28 Şub 2010 Saat 14:29
ne demek canım aynı şeyleri bende yaşadım seni çok iyi anlıyorum.ama kendini çok yorma .öpüyorum

Mesajı Yazan: bertobat
Mesaj Tarihi: 07 Mar 2010 Saat 18:53
iki doğumumuda sezeryan yaptım. ikinci çocuğumu kucağıma aldığımda ilk çocuğum 1 yaş 1 aylıktı.

ilk sezeyanım yumurtalıktan ameliyat olmam gerekliliği sebebiyle oldu. çok fazla bir sıkıntı çekmedim. oturduktan sonra ayağa kalkmak dışında.

ikinci sezeryan sonrası daha rahat geçti hatta hiç zorlanmadım. hemen ayağa kalktımTongue ama şimdiki aklım olsa boylu boyunca yatardım 40 gün boyunca.Tongue birazda naz yapmak lazım canım. LOLLOLLOLLOLLOLama serde tezlik güçlülük var ya yediremedim yatmayı kendime.LOLLOLLOL

LOLLOLLOLtavsiyem olsun hamilelik döneminin ve sonrasının nazını yapın. daha sonra biraz zor bulursunuz. o dönemdeki ilgi alakayı.LOLLOLLOL

Mesaj Tarihi: 08 Mar 2010 Saat 00:11
aynen bende sana katılıyorum canım.bende hiç naz yapamayanlardanım.hemen kalkıp misafirlerimi bile kendim ağırladım.ama benimde tavsiyem o dönemleri iyi değerlendirmeleri .

Mesaj Tarihi: 09 Mar 2010 Saat 11:16
slm herkese.. 3 gün önce doğum yaptım(06.03) Allah'a şükür sağlığıyla aldım bebişimi kucağıma. suyum çok azaldığı için sezeryan olmak zorunda kaldım. bide doktorum bana normal doğum yaptırmaya cesaret edemedi sanırım:P hala sancılarım var. hamileliğim boyunca çok naz yaptım ii geçirdim ama şuan yapamıyorum. annem bende kalıyor ve kıyamıyorum ona yoruluyo die. 2 gün hastanede kalmam gerektiği halde ben 1 gün kaldım daraldım die yalvar yakar çıkdım geldim evime. yatamıyorum sıkılıyorum. yatarken okadar kötü değil ama kalkmak çok canımı yakıyor. ve öksürmek felaket bişi:S bide bişi sorcam. ameliyat yerim estetik oldu hiç dikişim yok. doktor hemen açtı yara yerimi. bandaj falan takmıcaksın pansumanda yok dedi. ne bi kkrem verdi ne başka bşi. kontrolede çağırmadı. şimdi kesik yerimde hafif bi kızarma var. bu normalmi. kabuk mu tutcak orası anlamadım ben hiçbişi. acip yanma yapıyor ayakta fasla kalınca:( açılırmı mikrop kaparmı die korkuyorum:S sizinde böölemi olmustu acaba. neyse fasla uzattım. canım kızımı kucağıma alınca dünya duruyo. göğüslerimi parçaladı ama ona rağmen onu emzirmek, islemek herşeye bedel. Allah'ım herkese nasip etsin inş. öptüm hepinizi....

Mesajı Yazan: bertobat
Mesaj Tarihi: 09 Mar 2010 Saat 15:30

slm herkese.. 3 gün önce doğum yaptım(06.03) Allah'a şükür sağlığıyla aldım bebişimi kucağıma. suyum çok azaldığı için sezeryan olmak zorunda kaldım. bide doktorum bana normal doğum yaptırmaya cesaret edemedi sanırım:P hala sancılarım var. hamileliğim boyunca çok naz yaptım ii geçirdim ama şuan yapamıyorum. annem bende kalıyor ve kıyamıyorum ona yoruluyo die. 2 gün hastanede kalmam gerektiği halde ben 1 gün kaldım daraldım die yalvar yakar çıkdım geldim evime. yatamıyorum sıkılıyorum. yatarken okadar kötü değil ama kalkmak çok canımı yakıyor. ve öksürmek felaket bişi:S bide bişi sorcam. ameliyat yerim estetik oldu hiç dikişim yok. doktor hemen açtı yara yerimi. bandaj falan takmıcaksın pansumanda yok dedi. ne bi kkrem verdi ne başka bşi. kontrolede çağırmadı. şimdi kesik yerimde hafif bi kızarma var. bu normalmi. kabuk mu tutcak orası anlamadım ben hiçbişi. acip yanma yapıyor ayakta fasla kalınca:( açılırmı mikrop kaparmı die korkuyorum:S sizinde böölemi olmustu acaba. neyse fasla uzattım. canım kızımı kucağıma alınca dünya duruyo. göğüslerimi parçaladı ama ona rağmen onu emzirmek, islemek herşeye bedel. Allah'ım herkese nasip etsin inş. öptüm hepinizi....

Starbebişin hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün.Star dediklerinin aynısını bende yaşadım ağrıların zamanla azalacak. ama bence en fazla 1 ay sonra kontrole git dikiş yerlerine bir baktır. banada krem vermemişti ama en iyi arkadaşıma sezeryan sonrası krem vermişti.okadar önemli değil. sanırım seninkini yapıştırmışlar.zamanla geçer. banada bandaj koymamışlardı bir sorun olmamıştı endişelenmeni gerektirecek bir durum yok bana 7 gün banyo yapmayacaksın demişlerdi.arkadaşım eve gelir gelmez banyo yapmıştı. demek istediğim 1 doktorun istediği diğer doktoru tutmuyor. sen canını sıkma iyleşmeye bak. bol bol sıvı tüket. sebze meyva ye.   bebişide benim için kokla. çok güzel kokar bebekler.

Mesaj Tarihi: 09 Mar 2010 Saat 16:44
canımmm demek doğum yaptın allah analı babalı büyütsün..merak etme çok normal sancılar benim hala bile sızlıyo ara ara.dikiş yerinde kızarıklık bendede vardı ama yavaş yavaş azalıyo zamanla geçicek merak etme.kendine çok iyi bak anneliğin tadını çıkar .dünyanın en güzel duygusu.bebeğinide senide öpüyorumClown

Mesajı Yazan: PinarTN
Mesaj Tarihi: 10 Mar 2010 Saat 07:37
Allah analı babalı büyütsün
benimki yapıştırma olmuştu hiçbir krem vs vermemişti doktorum
ilk zamanlar dediğin gibi hele öksürmek acayip acı veriyordu
zamanla düzelecek merak etme

-------------

Mesajı Yazan: kerem-irem
Mesaj Tarihi: 10 Mar 2010 Saat 08:49
sarı iltihap tarzı birşey olmadıkça bunları genelde herkes yaşıyor bende krem kullanmadım kabuk tutuyor sanırım biraz endişelenmeyin 1 hafta sonra düzelir aman göğüs uçlarınıza dikkat edin yoksa onlar daha çok çektiriyor allah sağlıkla büyütmek nasip etsin

Mesaj Tarihi: 10 Mar 2010 Saat 13:17
hepinizide çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız. ben ikinci gün duşumu aldım. gerilme çok oldu ama şimdi daha ii. hatta bugün temizlik bile yaptım:) sanırım yavaş yavaş geçiyor çok şükür. kerem-irem dediğin gibi şuan ameliyat yerimden daha çok acı veriyo göğüslerim ama asyam emmeye başlayınca ööle hoşuma gidiyorki sıkıyorum dişimi izliyorum öölece:) hepiniz adına öpüp kokluyorum bebişimi. sizde bebişlerinizi öpün benim için çok çok. görüşmek üzere

Mesaj Tarihi: 15 Mar 2010 Saat 09:22
canım hayırlı olsun bebişin. benimki de estetik dikişti.krem verdi doktorum o krem kabuklanıyordu yani dikiş değil.göğüslerin de umarım kısa zamanda geçer.benim de canım çok yanmıştı.4 aya kadar ara ara ağrılar oluyordu göğsümde.ama ilk zamanlar çok fenaydı gerçekten.

-------------

Mesajı Yazan: arzucan_81
Mesaj Tarihi: 17 Mar 2010 Saat 19:31
bende sezeryan oldum 7.5 aylık kızım var hala dikişlerim acır kaşınır. Ya ikinci doğumda yada bebek emzikten çıkınca üzeri kazınıp estetik olunacak. Ama şimdi bile çok sızlıyor. özellikle ütü ve yemek yaparken sıcaklık vurdukça çok canım yanıyor.

-------------

Mesajı Yazan: ömer ela
Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 00:51
bende 45 gün önce doğum yaptım ve sank karnımda ve göbek çevremde morarmış bi yere bastırınca nasıl sızlarsa öyle sızlama var hala geçmediği için endişelenmeye başladım.birde dikiş yerimin etrafı sanki biraz morardı sizce normal midir?yoksa gitmem gerekirmi doktora cevap verirseniz sevnirim arkadaşlar...

Mesaj Tarihi: 20 Mar 2010 Saat 08:07
canım öncelikle hoşgeldin aramıza.Allah analı babalı büyütsün.ben sezeryan olalı 5.5 ay oldu hala uyuşukluk var ama morarma hiç olmadı bendee bence doktora görünürsen iyi olur hem rahat etmiş olursun.

Mesaj Tarihi: 28 Mar 2010 Saat 21:48
ömer elacım hg sende aramıza. morarma bendede oldu çok değl ama hafif bi kızarıklık ve morluk oluştu. doktora gttim kendimi çok yorduğum ve çabuk ayaklandığım için olmush. bende hiç yatmadım ama:) pişmanmıyım? evet:D bilsem yatardım vala:) hoş daha bitmedi lohusalığım ama geçti borun pazarı. neyse çok morarma olmadıysa endişenmene gerek yok. geç oldu biras cevap ama anca nete girebildm. benim yaramaz bana hiç fırsat tanımıyo sağolsun.
benim ameliyat yerim bayağı kabuk tuttu şuan. içim kaydığı için çok bakamıyorum. uyuşma olur diyorlardı bende olmamıştı ama son bi haftadır ameliyat yerimin üstü yani göbeğimde acaip bi uyuşma var. ööle de kaşınıyoki ama kaşıyınca hissetmiyorum tuhaf oluyorum. yha sezeryanın ne zorlukları varmış:( Allah bütün anne adaylarına kolaylık versin. normal doğumda o anda sezeryanda da doğum sonrası güç ve şifa versin inş.

Mesajı Yazan: cannann
Mesaj Tarihi: 29 Mar 2010 Saat 23:33
slm arkadaşlar bende sezeryanla doğum yaptım 21 gün oluyo.. tez canlılığımdan yatmak nedir bilmedim şimdi evde tek kaldım yatmadığımada bin pişman oldum:((Tongue benimde karnımda acayip derecede kaşınma var uyuşukluk hissetmiyorum ama yatıp dinlenmediğim zaman hafif bi ağrım oluyo.. Allah herkese acil şifalar versin inş.

Mesajı Yazan: Ziyaretçi
Mesaj Tarihi: 30 Nis 2010 Saat 14:28
bende 4 ay önce sezeryanla doğum yaptım ilk günler yatıp kalkarken hariç hiçbir ağrım sızım olmadı.1 hafta sonrada neredeyse tamamen iyileştim gibi.benim uyuşukluğumda pek olmadı. sanırım birazda bünye meselesi. geçmiş olsun,dilerim çabucak toparlanırsınız.

Mesajı Yazan: KUZEY&MİRA
Mesaj Tarihi: 30 Nis 2010 Saat 14:52
Doğum yapalı bir yıl olacak ameliyat yerim bazen tatlı tatlı kaşınır .Doğum sonrasıda öyle ağrı sızı yaşamadım uyuşukluğum biraz uzun sürdü.İki günün sonunda bile hastaneden çıkarken sedye getirdilerde ''asla ona oturmam ben iyiyim''diyerek arabaya kadar yürüyerek gittim. .Bünye meselesi bencede

-------------
http://www.glitterfy.com/"> DEVRİM KUZEY & ZEYNEP MİRA

Mesajı Yazan: gülmert
Mesaj Tarihi: 25 Eki 2010 Saat 19:05
çok şükür bende hiçbir sorun yaşamadım.

Mesajı Yazan: şefo
Mesaj Tarihi: 25 Eki 2010 Saat 23:59
bende hiç bir sorun yaşamadım herkesin farklı demekki

-------------

Mesajı Yazan: police wife
Mesaj Tarihi: 27 Eki 2010 Saat 02:42
BEN DOĞUM YAPALI 3.5 AY OLDU HALA DOKUNUNCA TUHAF BİR ACI VAR

-------------
DÖRT MELEĞİN ANNESİ
fabcebook erenelif bebeknikah şekerleri gülay

Mesajı Yazan: siminay
Mesaj Tarihi: 11 Oca 2011 Saat 04:21
sevgili nuriye yaranin üzerine krem yerine pudra sekeri sürersen hemen iyilesir ben öyle yaptim hic krem kullanmadim üc hafta dolmadan dikislerim düsmüs yaram kapanmisti gecmis olsun simdiden

Mesajı Yazan: KUZEY&MİRA
Mesaj Tarihi: 11 Oca 2011 Saat 12:17
Pudra şekeri mi ay yapış yapış olmadımı ameliyat yerin...
Hele yazın sıcağında düşünemiyorum...
Benim de dikiş izlerim kabarık duruyor ele geliyor resmen..dün drum vücudun kendisinin yaptığını bu doğumda düzelteceğini söyledi..bakalım

-------------
http://www.glitterfy.com/"> DEVRİM KUZEY & ZEYNEP MİRA

Mesajı Yazan: sonumut
Mesaj Tarihi: 17 Mar 2011 Saat 23:27
Herkese  merhabalar,siteye yeni üye oldum. bilenler varsa Allah rızası için cevap versinler 7 mart 2011 de sezeryanla doğum yaptım..bir hafta sonra yani son birkaç gündür sağ bacağımda şiddetli ağrı başladı..ayağımı yerden kaldıramıyorum..çekemiyorum...dizimi bükemiyorum...oldukça canımı yakıyor ..bunu daha evvel yaşayanlar varmı ? bilen varsa lütfen cevaplasınlar tşkler..Cry

-------------
son umut vefam

Mesaj Tarihi: 17 Mar 2011 Saat 23:33
canim daha cok yeni sezeryanli bende oldum 10 gun filan cektim bu acilari bilemedin 20 gun sonra gitti.sen daha yeni dogum yapmisin.sezeryanli yerlerini bile hissedemeyeceksin  bunlar normal...........

-------------

Mesajı Yazan: ikikuzum
Mesaj Tarihi: 17 Mar 2011 Saat 23:39
[QUOTE=yasemin]

canim daha cok yeni sezeryanli bende oldum 10 gun filan cektim bu acilari bilemedin 20 gun sonra gitti.sen daha yeni dogum yapmisin.sezeryanli yerlerini bile hissedemeyeceksin  bunlar normal...........

aynen katiliyorum sana daha cok yeni nolmal yani...ben sezeryan olali nerdeyse 2.5 sene olacak ve dokundugum zaman daha uyusuk gibi...
doktorun agri kesici vermedimi??

-------------
pamuk kizim 02.07.2007
kücük tosbam 26.11.2008

Mesaj Tarihi: 17 Mar 2011 Saat 23:43
ben 8 sene oldu hala o uyusukluk gitmedi fazla  bakamiyom bile oldugu yere .

-------------

Mesaj Tarihi: 17 Mar 2011 Saat 23:44
çok teşekkür ederim ..Evet daha çok yeni sağ bacağımla beraber göğüs kafesi kemiklerim de batıyor durmadan derin nefes alamıyorum ve şu an dahi aynı sıkınıtıları yaşıyorum.Sizce bu ağrılar normal mi yoksa Anormalmi ...benim merakım bu..yani olağandışı birşey olabilir mi doktora gitmeyi gerektirecek..?

-------------
son umut vefam

Mesaj Tarihi: 17 Mar 2011 Saat 23:46
sen yine bir uzmana görun canim.bizim kendi fikirlerimizi yaziyoz bence normal arkadaslar ne söylerler bilmem ama..

-------------

Mesaj Tarihi: 17 Mar 2011 Saat 23:51
teşekkür ederim yasemincim..Evet biliyorum sizin kendi fikirleriniz olduğunu fikir edinmek adına soruyorum zaten.... daha evvel yaşayan oldumu vs diye..Çok teşekkür ederim ..."  Ağaçtan düşenin halini Ağaç'dan düşen anlarmış"..tekrar tşk

-------------
son umut vefam

Mesajı Yazan: mine
Mesaj Tarihi: 18 Mar 2011 Saat 01:11
6 ay oluyor ben sezeryan olalı pek ağrım sızım yok ama anlattığın ağrı ilk zamanlarda çok oluyordu şimdi de ara ara çok yorulursam bacağımdan giriyor belimi göğüs kafesimi geziyor o şiddetli ağrı zonkluyor gibi değişik bir ağrı ilk zamanlara göre daha kısa ve daha hafif sürüyor ben gitmedim doktora korkumdan
çok geçmiş olsun

-------------
<a href="http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&title=program-icin-mail-atalim-arkadaslar-lutfen">http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=29683&tit

Mesajı Yazan: _bilge_
Mesaj Tarihi: 18 Mar 2011 Saat 08:12
sıdıka bence doktorunla bi görüş
bende 20 gün kadar derin nefes alamadım battı göğüs kafesim
ağrılarımda çoktu
kimisi narkozdan, kimisi yoğun bakımda üşütmüşsündür dedi,
doktoruna bi görün ben ilaç kullanmak zorunda kalmıştımWink

-------------
bi gün herkes yaptıklarının bedelini ödeyecek !!!... Ödemeyi yaptıysanız bu mesajı dikkate almayınız

Mesajı Yazan: nurcan
Mesaj Tarihi: 18 Mar 2011 Saat 13:10
benımde ameliyat yerinden cok gögüss kafesim agrırdıı ne bicim bi agrıydı oo hiç iyilesemicem sandımm cabuk gecti allahdan bence agrıların normal cnm

Mesajı Yazan: ymt19
Mesaj Tarihi: 14 May 2011 Saat 23:38
ya arkadaşlar bende sezeryan olacağım inşallah
ama beni korkutmayın yaaa

Mesajı Yazan: tugbakarakaya
Mesaj Tarihi: 11 Ağu 2011 Saat 11:12
Starselamlar aranıza bugün katıldım ve devamlı burda olmak isterim. bende
36. haftamdayım dogumum sezeryan olacak %99 çünkü çatılarım dar bide bebiş normale göre 2 hafta önden gidiyormuş.doktor 38. haftanda gün vericem dedi.sezeryanda doktor çokönemliymiş.bende doktoru tam tanımıyorum bana bişeyler söleyin.sezeryandan sonra yatmak istemeiyorum uzun süre

-------------
Boş insanlara boş vakitler ayrılır

Mesajı Yazan: tugbakarakaya
Mesaj Tarihi: 11 Ağu 2011 Saat 11:15
süpersin inşlh bende senin gibi olurum.benimde 36. haftam ve sezeryan olucam.bana tavsiyelerin neler olabilir

-------------
Boş insanlara boş vakitler ayrılır

Mesajı Yazan: y_bal
Mesaj Tarihi: 09 Ara 2011 Saat 17:42
sezeryandan çıktıktan sonraki ilk gecemde müthiş gaz sancısının haricinde hiç sancı ağrı vs çekmedim şükürler olsun hamileliğim gibi doğumumda harika geçti 3 gün gelen misafirlere hizmet ediyodum annem nazar lacan yalandanda olsa yatsana diye bağırınırken LOL yatmadım bile eve geldikten sonra  herkese Rabbim böylesini nasip etsin inş.

-------------

Mesajı Yazan: mehtappp
Mesaj Tarihi: 11 Ara 2011 Saat 12:49
ben sezeryan yapan arkadaşlara tavsiye olarak kendilerini sıcak tutmalarını üşütmemelerini söyleyebilirim bi tülbentle özellikle kesilen kısımı kapayabilirler Wink

-------------

Mesajı Yazan: durukuşum
Mesaj Tarihi: 21 Ara 2011 Saat 13:40
korse takın arkadaşlar mümkünse 40 gün dayanamıyorsanız en az 20 gün. ama takın.sezeryanın en kötü tarafı sarkmış karın bunu da korseyle engelleyebilirsiniz.bir de hareket edin.yatınca daha kötü oluyorsunuz.ben 5 gün sonra oturup büyük kızımla evcilik oynadım,mevlüdümde misafirlere hizmet ettim.2 çocuklu hayat daha erken kaldırdı ama lohusayım deyip yatağa hapsolursanız çıkamazsınız o yataktanTonguekendinize ve bebişinize dikkat edin tabii bir deBig smile

-------------
hoşgeldin ipek tenli kızım hayatımıza!!!

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat