Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

iye batması

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Genel Konular
Forum Adı: Biz Bize Sorularımız
Forum Tanımlaması: Çocuklarımız hakkında birbirimize sorularımız...
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=16858
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 14:04

Konu: iye batması
Mesajı Yazan: rabisp
Konu: iye batması
Mesaj Tarihi: 27 Haz 2009 Saat 23:43
İye batması diye bişey duydunuz mu ya? Annemin dediğine göre ole bişey varmış ve bebek memeyi almazmış iyesi battığı zaman. bu doğru mu acaba? yüzüstü yatarken sağ elle sol ayağını çapraz birleştirilince birbirine değmezse iyesi batmış oluyormuş. ben pek anlamadım anlamsız geldi ama arada benim bebeğim de meme almıyo acaba onun da iyesi batmış mıdır?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: münevver
Mesaj Tarihi: 27 Haz 2009 Saat 23:50
ErmmErmmErmmtuhaf bi durumWacko
yani bebeğinin memeyi neden almadığını anlamak için akrobasi hareketlerimi yapması lazım sence,iyesi midir nedir onun için hııı..Wacko

Mesajı Yazan: duygu07
Mesaj Tarihi: 29 Haz 2009 Saat 00:44
Ay Kadir Bey'e sormalıLOLLOLLOL
Ama gelecek cevabı tahmin edebiliyorum
Bence batıl inanç.Wink

Mesajı Yazan: Beyza
Mesaj Tarihi: 29 Haz 2009 Saat 01:41
iYe bildigim kadariyla   Idrar yollari enfeksiyonunun kisaltilmis haliSmile
Senin dedigini ilk kez duyuyorum canim ve bencede batil inanc gibime geldi

-------------
Şeker küpü olarak doğdum,sonra neşe küpü,bir zaman sonra zeka küpü,derken sinir küpü şimdilerde sabır küpü gibiyim. Sonumdan endişeliyim...

Mesajı Yazan: TÜBAY
Mesaj Tarihi: 29 Haz 2009 Saat 08:33
Beyzanın yazdığı gibi iye idrar yolu enfeksiyonunun kısaltılmasıdır. bebeğin memeyi almadığı an ya sütün gelmiyordur yada o an gerçekten emmek istemiyordur. takılma böyle şeylere boşver bence.

-------------
ALDIĞIM İKİ NEFES;EŞİM VE KIZIM

Mesajı Yazan: Ziyaretçi
Mesaj Tarihi: 29 Haz 2009 Saat 17:05
hiç duymamıştım canım.Unhappy iye beyzanın dediği gibi idrar yoları enfeksiyonunun kısaltılmış hali.ben öyle biliyorumDisapprove

Mesajı Yazan: Ziyaretçi
Mesaj Tarihi: 29 Haz 2009 Saat 17:31
sadece tahmin yapacağım...bildiğimden yada böyle bir şeyin varlığına inandığımdan değil...

eskiden d vitamini eksikliğinden ALLAHIM esirgesin çocuklar sakat kalıyor yada ölüyorlardı...o zamnda iye ( yada başka bişey tam hatırlayamadım ) battı deniyordu...hatta hala bebeğimi oturttuğumu gören bir kaç yaşlı teyze bana kızım öyle oturtma batar diyorlardı bende gönülleri kırılmasın diye tamam teyze oturtmam diyordum...

senin anlattığında sanrıım bununla ilgili yada değil mi:)))) bilemedim...hem vucutta iye diye bişey yok ki...eskilerimiz her sıkıştıkları yerde birşey uyduruyorlardı buda onlardan biri ...gönül kırmadan tamam anne iye battı galiba de...aman onların gönülleri kırılmasın...en değerli varlıklarımız onlar..onlarada öyle öğretildi...

emmeme sorununa gelince   nedeni ya sütün yok yada gazı var yavrucağın...

Mesajı Yazan: nurten...
Mesaj Tarihi: 30 Haz 2009 Saat 10:52
benim bildiğimde o dediğin hareketi biryerinde bertik varmı diye bakmak için yaparlar ama bişey battı diye bakıldığını ilk defa duyuyorumStern Smile

-------------
KOLLARIMDA İKİ MELEK:)

Mesajı Yazan: küçük kanaryam
Mesaj Tarihi: 01 Tem 2009 Saat 18:08
gerdeği  battı iyesi battı derler eskiler tamamen saçma bişi..

kadir beyinde dediği gibi raşitizm hastası demir eksikliği olan bebeklerde olur o.

sütün az yada tok olabilirWink

-------------
Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz!
zeynepim ve pınarım iki gerçek dostlarım...

Mesajı Yazan: Gldn
Mesaj Tarihi: 24 Tem 2009 Saat 12:11
arkadaşlar eskiler kaburgaya iye derlermiş çocuğu erken oturtunca yada yamuk oturtunca iyesi (kaburgası) batar diye düşünürlermiş o hareketleride onu düzeltmek için yaparlarmış:)WinkWink

-------------
http://lilypie.com">

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat