Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

çok acilllll (öksürük,nezle)

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=21815
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 13:41

Konu: çok acilllll (öksürük,nezle)
Mesajı Yazan: meralbuyruk
Konu: çok acilllll (öksürük,nezle)
Mesaj Tarihi: 31 Oca 2010 Saat 16:52
meraba hocam benim 8 aylık bir oğlum var 1 ay önce hastaneye öksürük,hırıltı ve nefes zorluğu şikayetiyle gittiğimizde zatüre başlangıcı dedi muconex die bi şurup ile 6 tane iğne verdi,15 gün sonunda kontrol için götürdüğümde geçen öksürüğü tekrar başlamıştı,yatırıcam dedi,çocuk çok halsiz görünüyor dedi,biz başka bi doktordan daha fikir alalım teşhiste bulunsun dedik,çünkü diğer doktora güvenemedik,o da çocuğun gayet ii görüdüğünü söyledi 1 saat müşadede pulmicort ve ventolin aldıktan sonra çocuğun nefesinin ii olduğunu söledi evde kullanmamız için pulmicort,ventolin ve sulcid die bi şurup verdi.ara ara öksürüğü hep var ama hiç balgam çıkarmadı,tekrar kontrole götürdüm iiye gidiyor dedi,ama öksürüğü her şiddetlendiğinde ben alıp oğlumu doktora gidiyorum telaşlı.en son gittiğimizde ventolin ve pulmicort a ek izotonik serum her kullanmada 3cc verdi öksürüğü hep ara ara var,balgam çıkarmadı,ateşi olmadı,hiç halsiz görünmedi.hep 15 günde bi kontrole gidiyoruz tam geçemedi 1 aydır.ne yapmam gerek doktorlarda beni tatmin etmedi ii bi doktora rastlayamadım bana bi akıl verin hocam nolurrrr acillll

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 01 Şub 2010 Saat 13:53
Öksürük ve nezle ile ilgili bütün mailleri okuyun.. Ayrıca yazarlar bölümünde benim makalelerim var, onlarıda okuyun. Ters giden bir şeyler var.... Hiçbir hastam bu tedavileri almıyor... Actifed, sudafed, Peditus, Babyrhinol, Benylin, Aferin gibi ilaçlardan verdiniz ise, siz yapıyorsunuz demektir.

Mesajı Yazan: Gülsen
Mesaj Tarihi: 01 Şub 2010 Saat 14:17
Hocam benim oğlumda 9 buçuk aylık aynı sorunları bizde yaşıyoruz tam 2 ay oldu nerdeyse bronşilit dendi tedavi olduk antibiyotik ventolin şurup kullandık geçti dedik 1 hafta sonra tekrar hırıltı başladı tekrar ventolin verildi bu arada prednol iğne vurulduk toplamda 5 tane yine geçmedi ciğerlere film çekildi bronşlar iltihaplı çıktı ama bu sırada çocukta nebir ateş ne de başka bir şikayet oldu sadece arada sırada öksürük ve hırıltı en son gittiğimiz doktor hastaneye yatacak dedi yatırmadık prof dr mustafa bakır hocaya götürdük o bize bir cihaz aldırdı günde üç defa yarım ventolin 1 tam pulmikort 'lu hava veriyoruz hırıltımız azaltı ama hala geçmedi 12 gün daha kullanacağız günde 2 defa ya düşürdük ama bu 2 ayda içtiğimiz ilacın haddi hesabı yok ve her ay 3 cm uzayan oğlum sadece 2 cm uzadı bu gerilemenin sebebi geçirdiği rahatsızlık mıdır ? acaba bu açığı sonra kapatabilir miyiz oğlum 9 aylıkken 9 kilo 73 cm di

-------------
http://www.glitterfy.com/">

Mesaj Tarihi: 01 Şub 2010 Saat 15:33
Sizin gibi, 1 yaşından küçük hiçbir hastamda böyle bir "macera" yaşanmış değil..Ne oluyor, nasıl oluyor anlamış değilim... Mutlaka yanlış bir ilaç kullanımı sözkonusu... Daha evvel neler verdiniz bir yazın.

Mesaj Tarihi: 01 Şub 2010 Saat 17:18
Hocam ilk rahatsızlıkta agumentin200 ventolin şurup çeyrek ölçek prednol iğne 3 tane 15 mg birde hastanede 1 defa hava verildi  tekrar hırıltı oldu ventolin şurup sadece 1 tane prednol iğne  tekrar hırıltı dendi antibiyotik adını hatırlamıyorum ama agumentinle hemen hemen aynı etkiye sahip ventolin 1 tane prednol iğne  en son mustafa hocadan sonra sadece hava veriyoruz ventolin yarım pulmicort tam günde 3 defa ve hala hırıltımız var azalmış olmasına rağmen 12 gün daha devam edeceğiz 

-------------

Mesaj Tarihi: 02 Şub 2010 Saat 11:01
Astım, bronşit gibi durumlarda, bronşlarda "spazm" vardır, ifrazat, balgam yoktur...Ventolin, Bricanyl gibi ilaçlar kullanılır.Asist, bronşlarda spazm yaptığından kullanmak tehlikelidir. Gripal ve bakteriel enfeksiyonlarda, spasm yoktur, balgam vardır. Kortizon en lüzumsuzu, hele gripal enfeksiyonlarda dokuya yerleşmesine sebep olursunuz..

Mesaj Tarihi: 02 Şub 2010 Saat 12:42
hocam oğlum çok az öksürüyor zaten saatte 1 defa falan ama öksürdümü dolu öksürüyor ağızdan hiç balgam falan çıkarmadı ama. sanırım biz bronşitiz öyle değil mi?

-------------

Mesaj Tarihi: 02 Şub 2010 Saat 13:11
Astım veya Bronşitte, nefes alış rahat, nefes veriş sıkıntılıdır. Ayrıca çocuğun ağzı-yüzü akmaz, ifrazat yoktur. Sizinki, "Grip" e benziyor...

Mesaj Tarihi: 02 Şub 2010 Saat 14:53
hocam evet pedidus u ilk doktora gittiğizde verdi doktorumuz kullandık....artık ne yapacağımı şaşırdım hocamm...kendi doktorumuz izne çıktığından dün başka bi doktora gittik oda dinledi göğsünü ve sırtını kan tahlili istedi,ciğer filmi istedi.bunların hiçbirini diğer doktorumuz yaptırmadı,bu doktor dediki bu zamandır bu ilaçlar etki etmeliydi,etmiyosa enfeksiyon ihtimali geliyor aklıma bide ciğer filmi alalım,bakalım dedi... ikiside temiz çıktı,mukotik diye bi şurup verdi şurubu ve ventolini izotonik serum u nebuzilatörde kullanıp yarın tekrar gidicez,sizce bu doktorun izlediği yol doğrumu?artık endişe ediyorum,gitgeller içindeyim.ne yapmalıyım hocam bana biraz yol göserin

Mesaj Tarihi: 02 Şub 2010 Saat 16:26
Boşuna uğraşıyorsunuz, gribin tedavisi yoktur, zamanı gelince kendiliğinden geçer. Kan tahlili sonucunu banada yazın..

Mesaj Tarihi: 02 Şub 2010 Saat 17:16
hocam tahlil sonucumuz doktorun dosyasında,yarın gidince isteyip size ileticem değerlerini...hırıltı devam edio,öksürük çok çok sık olmasada günde 8-10 kez(bazen artıyo) var,nefesini zor aldığı zamanlar çoğunlukta,ha bu arada dün gittiğimizde alerjik bronşittende şüpheleniyorum dedi,verdiği mukotik şurubu ve ventolinle birlikte verdiğim izotonik serum süspansiyonunu kullanmaya devam etmelimiyim bi sakıncası varmı sizce....

Mesaj Tarihi: 03 Şub 2010 Saat 10:28
Allerjik bronşitte balgam olmazki??? Sadece bronş spazmı vardır, Ventolin veya Bricanyl verirsin okadar. Ama bu doktorlar, koydukları teşhisten emin olmadıklarından, böyle "çorba reçete" veriyorlar... Allerjik bronşitte mukolitik ilacın işi ne??? Mukolitik ilaçların ham maddesi, "Asetil sistein" dir, ve "BRONŞ SPAZMI" YAPARLAR...Eğer hastada hakikaten Astım veya bronşit varsa, çok kötü bir durum ortaya çıkabilir.

Mesaj Tarihi: 05 Şub 2010 Saat 12:00
hemogram         
lokosit                  9.94
eritrosit                5.39
hemoglobin          10.9
hematokrit (htc)   36.2
trombosit              250
mcv                       67.3
mch                       20.3
mchc                     30.1
rdw                       12.3
mpw                      8.2
pdw                       11.2
lymf                       45.5
mon                       11.9
gran                       42.5
crp (nefelometrik veya türbidimetrik)     3.6    

çıktı hocam kan tahlil sonucu......çarşamba günü kontrolümüz vardı bize  zıtromax(azitromisin) die bi şurup verdi antibiyotik mukotik şurubunuda kullanıcaz napayım hocam ben artık çıkamaz oldum işin içinden

Mesaj Tarihi: 05 Şub 2010 Saat 12:07
Sıradan bir gripden başka bir şey geçirmiyorsunuz... İlaçlarla daha kötü olacak...

Mesaj Tarihi: 05 Şub 2010 Saat 13:02
Hocam sizin muayene adresinizi ve telefon numaranızı alabiir miyim ??

Mesajı Yazan: duygu
Mesaj Tarihi: 05 Şub 2010 Saat 13:35
Dr.Kadir Tuğcu Iletisim Bilgileri

Muayenehane :
Bağdat Cad. Yasemin Apt. No:312/27 Caddebostan.İstanbul

Telefon : 0 (216) 385 55 47

Mesaj Tarihi: 17 Şub 2010 Saat 12:55

hocam oğlumun hırıltısı ve öksürüğü geçti çok şükür ki,ama geçmeden 1 hafta önceki kontrolümüzde flixotide inhaler 50 mcg verdi doktorumuz...dün kontrole gittik tekrar, öksürük ve hırıltıyı sildiğini çok ii bakmaya devam et, beslenmesine özen göstermemi ve bu fısfısıda kış çıkana kadar kullanmamı söledi haftaya tekrar kontrolüm var bu fısfısın bize faydası yada zararı varmı öğrenmek istiyorum hocam bana bilgi verirseniz sevinirim

Mesaj Tarihi: 17 Şub 2010 Saat 13:34
Kortizon olup, Astım tedavisinde kulanılır. Uzun süreli kullanımlarda, büyümede yavaşlama olur. 4 yaşın altındaki çocuklarda tavsiye edilmez. Ben hiçbir hastamda kullanmadım...

Mesaj Tarihi: 17 Şub 2010 Saat 14:07
teşekkürler hocam
bu ilacı kestiğimde yanlış yapmış olmaktan korkuyorum tam atlattım şu aşamadan sonra aynı şekilde geri gelmesini sağlayacak bi karar almaktan korkuyorum sizce kesmelimiyim hocam bu ilacı, kaldıki doktorumuz daha 2-3 ay daha kullanmamızı söyledi  QuestionQuestionQuestion

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat