Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

bebeğim zayıflıyor

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: ARŞİV
Forum Adı: Gelişim & Davranış Değişiklikleri
Forum Tanımlaması: Arşiv
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=25122
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 23:41

Konu: bebeğim zayıflıyor
Mesajı Yazan: medussa
Konu: bebeğim zayıflıyor
Mesaj Tarihi: 04 Ağu 2010 Saat 22:08
kızım 2 gün sonra 1 yaşına basacak. doğum kilosu 3.040. ilk altı ay kilo alımı çok hızlıydı. 6 aylıkken 8,500 kiloydu. 6. aydan sonra kilo alımı yavaşladı. 9. ayda kilosu 9.300 geldi. iki hafta  önce kilosu 8,640 geldi boyu da 73 cm.  bugün tarttığımda 8,300 geldi. bebeğimi hem emziriyorum hem de ek gıda veriyorum. sabahları kahvaltı, öğlen sebze püresi(kıymalı), ikindide yoğurt ya da meyve püresi, akşamları mama yada çorba. dolu dolu yemesede yine de yiyor. akşamları az yiyor genelde. beni de emiyor, geceleri de emiyor. ama kilo alamıyor. bu aralar havanın sıcak olmasından dolayı çok da terliyor. acaba ondan olabilirmi zayıflaması ya da bebeğimde bir sorun mu var.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 05 Ağu 2010 Saat 10:26
9.3 kg.den, 8.3kg. a gerilemesi, ciddi bir durum... 1 yaşını bitirip, (2 yaşına basan) kızınızın boyu iyi ama, 9.2kg. olması gerekirdi. Mamaları bırakıp, kutu sütlerine geçin, eski mailleri okuyun. 

Mesaj Tarihi: 05 Ağu 2010 Saat 22:17
çok endişeliyim. kızımda ne gibi bir sorun olabilir. öğün miktarını da arttıramıyorum, istemediği zaman kesinlikle yemiyor ne yaparsanız yapın. sütüm de az geliyor olabilirmi, kutu sütüne  geçmeye çalışıyorum ama bir iki yudum alıp bırakıyor. dişte çıkartıyor bu arada, 6 dişi var, şu an dört tane dişi daha çıkıyor. acaba tiroidlerinde bir sorun olabilirmi, tahlil yaptırmalımıyım sizce

Mesaj Tarihi: 10 Ağu 2010 Saat 21:30
doktorumuz zayıflığın sebebi için kan tahlili istedi. tahlilde yok yok, herşeyi istemiş.  hemşirelr 1 saat uğraştı damar bulmak için, 2 kere denediler damar patladı. çocuğum harap oldu ağlamaktan. bende vazgeçtim, yaptırmayacağım. boy uzaması iyi. sadee kilo sorunu var. bu aralar iştahsız, çok az yiyor. sizce şartmı kan tahlili. sipraktin versem olurmu. ne yapacağımı şaşırdım inanın. yemek yedirmek için etrafında dönüyorum saatlerce ama istemeyince kesinlikle açmıyor ağzını.uyku sorunumuzda var. uykusu olsa bile kesinlikle uyumak istemiyor. çok zor uyutuyorum, gündüzleri 1 ya da iki kez uyuyor 1,5 saat o da. hem uykusuzluk hem iştahsızlık, ellerde hep ağzında diş çıkartıyor. ne yapabilirim, sinirlerim çok bozuk, yardım edin 

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 11 Ağu 2010 Saat 13:40
Boy iyi ise, bir şey yapmanız gerekmiyor... İyi yiyen ama "kuduruk" bir velet... Kan tahlilleri ile uğraşmayın... Dişler rahatsızlık vermez, hastalık veya ateş yapmaz, hepsi uydurma bilgidir...

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat